HC Energie Karlovy Vary

Junioři odjíždějí z ledu chomutovských Pirátů bez bodu

JUN: HC Piráti Chomutov - HC Energie 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Karlovarská Vlčí smečka podruhé v sezoně padla proti chomutovským Pirátům. Utkání měli od samého začátku v rukou domácí, kterým se podařilo během první třetiny dvakrát vstřelit branku. Karlovarští dokázali během utkání vstřelit pouze jediný gól. Prosadili se až v úvodu závěrečné třetiny po chybě Pirátů v jejich vlastním obranném pásmu, kdy se kotouč dostal na hokejku Filipa Hauzra (na snímku), jenž neměl problém poradit si s chomutovským brankářem. Pouhou minutu na to Chomutovští zvýšili na 3:1 a svůj náskok si už pohlídali.
DHL extraliga juniorů, 7. kolo, pá 23.9.2016
Chomutov
Karlovy Vary
3:1
2:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 20. Svoboda (Palička), 20. Wágner (Részegh, Niňaj), 42. Šilar (Palička, Svoboda) – 41. Hauzr. Rozhodčí: Orlický – Kokrment, Coubal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Chomutov: Pavlát (Strejc) – Buchtela, Kopic, Gröger, Novák, Lidák (C), Smutný, Hřebíček, Běhula, Hajič – Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Svoboda, Navrátil, Šilar, Wágner, Adámek
Karlovy Vary: Kuchař (Fuksa) – Beer, Pajk, Pátek, Vápeník – Horký, Nguyen, Salnikov, Svoboda, Čejka, Kovář, Davídek, Šála, Hauzr, Hendrych, Janata (C), Procházka, Tamáš

Komentář k utkání

Utkání začali lépe domácí Piráti, kteří se častěji drželi v útočném pásmu. Karlovarští sice hráli přesilovou hru, ta se jim ale vůbec nepodařila. Na začátku sedmé minuty se dostal k samostatnému úniku chomutovský Palička, ale gól nedokázal vstřelit. O pár chvil později se dostal k velké šanci na druhé straně Nguyen, jeho dorážka ale v síti také neskončila. Skóre se tak měnilo až v poslední minutě první části. Při hře ve čtyřech si našel dobré místo Jan Svoboda, který poslal Piráty do vedení. Pět vteřin před závěrečnou sirénou se domácí radovali znovu. V oslabení ujel obraně František Wágner, jenž prostřelil Kuchaře mezi betony. Piráti tak po první třetině vedli 2:0.

Úvod druhé třetiny přinesl spoustu nepřesností na obou stranách, ale žádné výraznější šance. Tu měl až Wágner v pětadvacáté minutě, Kuchař se ale zaskvěl výborným zákrokem. Domácí od této chvíle drželi otěže utkání pevně ve svých rukách a vypracovali si několik dobrých příležitostí, žádná ale neskončila brankou. Karlovarští mohli odpovědět na samém konci třetiny, Procházka ale svůj samostatný únik neproměnil. Ve druhé třetině tak branka nepadla a stav byl stále 2:0.

Po 18 vteřinách hry ve třetí třetině se poprvé v utkání radovala Energie. Domácí obrana si vůbec nerozuměla a darovala kotouč Filipu Hauzrovi, který neměl problém zakončit. Radost však Karlovým Varům nevydržela dlouho. Na začátku 42. minuty ukořistil kotouč Daniel Šilar, který zakončil přesně do rohu branky. Oba týmy hrály ve třetí třetině jednu přesilovku, branku v ní však nevstřelily. Na konečném skóre nic nezměnila ani hostující minutová hra bez brankáře. Piráti si tak připisují druhou výhru v sezóně a berou tři body.