HC Energie Karlovy Vary

Energie zvládla prodloužení a z Třebíče veze dva body

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Energie 2:3p (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Karlovarští vybojovali na venkovním ledě cenné body! Třebíči se podařilo ve třetí třetině vyrovnat a utkání muselo rozhodnout prodloužení, které rozhodl Martin Kohout (na snímku).
WSM Liga, 16. kolo, so 21.10.2017
Třebíč
Karlovy Vary
2:3p
0:1, 1:1, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 35. Paták (Půža), 45. Vodný (Nedbal, Horký) – 6. Tuominen (T. Rachůnek, Davídek), 28. Gorčík (Podlipnik), 63. Kohout (Sičák, O. Beránek). Rozhodčí: Skopal, Obadal – Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1267. Střely na branku: 25:34.
Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Hort, Půža, Spurný, Furch (A) – R. Erat (C), Dolníček, Jan Wasserbauer – T. Havránek, Mlynář, R. Zohorna – Horký (A), Kusko, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec
Karlovy Vary: F. Novotný) – Sičák (A), Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, Šafář, J. Tomeček – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gorčík (A), Skuhravý (C), Vachovec – Davídek, Tuominen, T. Rachůnek

Komentář k utkání

V první třetině jsme sledovali mírně nezáživné utkání. Nepřesnost střídala nepřesnost na obou stranách. Jediná akce, která z tohoto vybočila, byla i gólová. Po kombinaci u modré čáry, která možná zaváněla i ofsajdem se dostal do samotného úniku, po nahrávkách Tomáše Rachůnka a Milana Davídka, útočník ze čtvrté lajny Henri Tuominen a poradil si jako starý mazák, kdy poslal puk mezi betony Dostála. Hosté tak šli už v šesté minutě do vedení. Zbytek třetiny už nenabídl žádnou podobně úspěšnou nebo pohlednou akci, byl to spíše boj.

Druhá třetina už nabídla lepší podívanou. Ale byli to hosté, kteří byli v kombinaci přesnější, a v osobních soubojích důraznější. A to vedlo k jejich stále silnějšímu tlaku, který vyústil v druhou branku hostů. Po jedné ze střel od modré čáry se dostal k dorážce Sebastian Gorčík a dokázal puk zasunout k tyči Dostálovy branky. To bylo ve 28 minutě. Hosté byli v této fázi na koni a jasně lepší a o pár minut mohli zřejmě definitivně rozhodnout, ale Horáky zachránila tyč a to jako by jim vlilo novou energii do žil a začali se více osmělovat. Ještě více jim poté pomohlo, když ve 35. minutě dokázali snížit z hole Lukáše Patáka, kdy tečovaná střela skončila až za Novotným. Následující přesilovou hru však Bílé hvězdy využít nedokázaly a tak mohli jít hosté do šaten stále s jednogólovým náskokem.

Třetí třetina tak slibovala drama a to také naplnila a tomu hodně pomohlo poměrně brzké vyrovnání z hole dnes velmi dobře hrajícího Michala Vodného, který měl za celý zápas několik šancí, ale tuto proměnit musel. Ocitl se totiž zcela sám před téměř prázdnou brankou a nezaváhal a zápas tak ve 45. minutě vyrovnal. Navíc hned v další minutě měla Třebíč výhodu přesilové hry, ale ani svoji v pořadí čtvrtou přesilovou hru nevyužila. Postupem času hosté opět vyrovnali hru a ke konci třetiny si spíše obě mužstva hlídala výsledek. Poslední velkou šanci v podobě přesilové hry měli hosté 3 minuty před koncem, ale Dostál předvedl několik dobrých zákroků a zápas tak dospěl do prodloužení.

V prodloužení hraném, dnes už klasicky ve 3 hráčích v poli na každé straně, byli od začátku lepší hosté. A tak si ve 63. minutě Martin Kohout sebral puk, obkroužil branku a dostal puk za záda domácího hrdiny Dostála a Energie si tak na cestu nabalila bod navíc.

Ohlasy trenérů

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme v první třetině dostatek šancí na to dát branku, měli jsme i trochu smůly že to tam nepadlo. Místo toho jsme ze tří střel soupeře inkasovali, jak zmiňoval kolega. Výsledkově tedy první třetina špatná, ale hra nebyla špatná a stále jsem věřil. Pak přišel druhý gól, a to jsem rád, že mužstvo nepřestalo hrát, věřilo systému, který jsme nastavili a že jsme dokázali vyrovnat. To je určitě pozitivní. Potom prodloužení, jsme si dali skoro vlastní gól, to je trochu smůla. Jestli jsme dnes mohli brát dva, nebo tři body, nevím, jsme rádi za bod a jdeme dál.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dneska za dva body vděčíme našemu gólmanovi, bojovnosti a produktivitě. V první třetině jsme ze dvou střel dali jeden gól. Stejná situace byla i ve druhé třetině. Domácí dnes hráli velmi dobře, měli lepší pohyb než my. Dnes nás opravdu podržel brankář, pak jsme přidali bojovnost a jen díky tomu jsme dnes měli šanci vybojovat nějaké body. Dnes jsme nebyli lepší, ale jsme nesmírně rádi za dva body.

Související články

Preview k zápasu | pá 20.10.2017

Energetici se pokusí podruhé zdolat Třebíč