HC Energie Karlovy Vary

Junioři podruhé nezvládli souboj s Jihočechy, znovu odchází bez bodu

JUN: HC Energie – HC Motor Česko Budějovice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Junioři ve svém druhém duelu s Motorem sice v první třetině vedli, ale stalo se to, co v minulém utkání. Karlovarským se opět nepodařilo udržet vedení na své straně. První třetina skončia za bezbrankového stavu. Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Padly v ní dvě branky, které byly klíčové pro vývoj utkání. Ve třetí třetině se Motoru podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce.
DHL extraliga juniorů, 21. kolo, so 2.12.2017
Karlovy Vary
České Budějovice
1:2
0:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 30. Šik (Prošek, Petrov) – 35. Prášek (Kronus), 43. Beránek. Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 1:6, navíc Grančarov (KVA) 10 min. Bez využití. Diváci: 58. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Karlovy Vary: Grančarov – Vodička, Brabec, Pajk, Hrůša, Vápeník, Přibyl, Kala – Šik, Janata, Tlačil, Pastyřík, Bečka, Horký, Petrov, Chodounský, Prošek, Halberštát, Šála, Salnikov
České Budějovice: Svoboda – Brabec, Dudáček, Dosek, Rákosník, Grauer, Škola – Matys, Bárta, Bláha, Toman, Dančišin, Beránek, Prášek, Kouba, Kaisler, Kronus, Čížek

Komentář k utkání

Do první třetiny lépe vstoupili hosté z Českých Budějovic. Byli více na puku, byli aktivnější, zkrátka jim lépe sedla. Moc větších příležitostí ale vidět nebylo, hrál se takový opatrnější hokej. Byla vidět řada ofsajdů a zakázaných uvolnění. Na atraktivitě hokeje nepřidaly ani dvě přesilové hry. Parádním výkonem se blýskl v první třetině domácí brankář Filip Grančarov. Závěr třetiny odehráli lépe Budějovičtí.

Druhá třetina byla vyrovnanější. Hrálo se o hodně agresivněji a bylo vidět plno příležitostí. V první polovině třetiny byli na puku více domácí. Ve 30. minutě ujel obráncům nehlídaný Otakar Šik, který vsítil první gól zápasu. Energetikům stačilo udržet vedení na své straně. To se jim ale nepovedlo. Hned po pěti minutách svou šanci proměnil po Kronusově přihrávce Lukáš Prášek. Energetikům se naskytly celkem tři přesilovky, ale ani jednu se jim nepodařilo využít. Na konci třetiny měli kotouč v moci více domácí.

Třetí a závěrečné dějství se nehrálo tak agresivně, jako to předchozí. Oba celky se sice snažily strhnout vedení na svou stranu, ale už se hrálo opatrněji. Ve 42. minutě už byli domácí pár centimetrů od vítězství, puk ale stačil zalehnout brankář Svoboda. A ukázalo se, že v hokeji platí pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Po minutě totiž strhl vedení na stranu svého týmu Martin Beránek. Domácí pak byli ve třetí třetině na ledě lepším celkem. Jenže to nebylo k ničemu. V 52. minutě se pak navíc po Tlačilově střele ozvala tyč. Domácím pak ani hra bez brankáře nepřinesla kýžený gól.

Ohlasy trenérů

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Prostě jsme měli to utkání zvládnout, což se bohužel nestalo. A i když jsme měli malinko více ze hry a větší střeleckou převahu, tak jsme mohli utkání rozhodnout. Jenže to se nestalo, protože jsme neproměňovali šance a inkasovali jsme dvě docela laciné branky.

Martin Štrba (HC Motor České budějovice): Samozřejmě jsme rádi za tři body. Byl to velice vyrovnaný hokej díky bojovnosti a systému. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, že jsme měli více šancí. Jsem moc rád, že jsme vyhráli v základní hrací době. Klukům patří mé veliké „díky“.