HC Energie Karlovy Vary

Energetici znovu rozstříleli Valachy a mají první mečbol

VHK Robe Vsetín - HC Energie 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) Stav série: 0:3.
Karlovarští to opět dokázali! Svěřenci Martina Pešouta si z vsetínského Lapače udělali střelnici a domácí Valachy porazili vysoko i ve třetím čtvrtfinálovém střetnutí, tentokráte 6:0. Šest různých střelců potvrzuje, že se Energie v této sérii nemusí spoléhat pouze na jedno, dvě jména. Postup mezi nejlepší čtyřku si mohou zajistit již v neděli, opět od 17:30.
WSM Liga, ČF3, so 3.3.2018, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
Karlovy Vary
0:6
0:2, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 12. Plutnar (Flek, Balán), 16. Stloukal (Kovačevič, Podlipnik), 30. Skuhravý (Kohout), 34. Gorčík (Kohout), 41. T. Rachůnek (Balán), 54. Flek (Podlipnik, Balán). Rozhodčí: Čech, Kopeček – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 5:6, navíc Vítek (VSE) 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4650. Střely na branku: 24:30
Vsetín: Šurý (30. Jekel) – Janáček, Teper, D. Krenželok, Slováček, Frolo, Holomek, Ostrčil – Karafiát, Podešva, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, Březina – Markovič, Kopta, P. Beránek – Vítek, Šilhavý, Kajaba
Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar (A), Podlipnik, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Skuhravý (C), Gorčík, Vrdlovec – Šafář, Tuominen, O. Beránek – Šik

Komentář k utkání

Čtvrtfinálové boje se přesunuly na Lapač, který byl příslibem výborné fanouškovské atmosféry. Již od prvních minut zápasu 4650 fanoušků hnalo Valachy dopředu. První slibná šance nastala ve 4. minutě, kdy Valaši hráli v početní výhodě. Vávra nahrál do slibné pozice Krenželokovi, jehož tvrdá rána skončila na brusli jednoho z bránících hráčů. Zvrat přišel ve 12. minutě. Nenápadné nahození Michala Plutnara doplachtilo za záda Šurého a domácí věděli, že je zle. O pár minut později sice slibně kombinovali Protasenja s Březinou, nejlepší střelec týmu ale v rozhodujícím okamžiku nezvládl zvednout kotouč nad beton Novotného. Jako by se smůla lepila Valachům na paty, v 15. minutě byl vyloučen Frolo a energetici po pár sekundách hry navýšili na 2:0. Petr Stloukal si počkal na odražený kotouč před Šurým a nelítostně zakončil do odkryté brány Vsetína.

Do druhé třetiny nastoupili Valaši dobře. Nejprve mohl zahrozit Karafiát s Vávrou, jejich kombinace ale ztroskotala na špatném postavení. Poté v přesilové hře zavezl Slováček kotouč do pásma a nahrál na Podešvu, který zasáhl tyčku. Ve 24. minutě mohl nastat zvrat v zápase. Kapitán týmu Jaroslav Markovič vsítil Varům branku. Ta ale nemohl být z důvodu hry vysokou holí uznána. Další chybu si Valaši připsali ve 28. minutě. Na 5+OK byl vyloučen Vítek. Hra sice probíhala ve čtyřech, to nebránilo energetikům vstřelit další branku. Václav Skuhravý zasáhl přesně mezeru mezi betony Šurého, a to byla pro gólmana domácích poslední kapka. V zápase ho vystřídal Pavel Jekel. Hra se následně trochu zklidnila, ale pár sekund poté, co si Valaši odpykali pětiminutový trest, se trefil i Sebastian Gorčík a Jekel v bráně poprvé v zápase inkasoval.

Valaši jistě nečekali ani tak nepovedený vstup do posledního dějství. Po 30 sekundách hry totiž opět inkasovali. Tomáš Rachůnek využil přesilovou hru, když střelou z mezikruží prostřelil Jekela. Šance na rozumný výsledek mohl vrátit Valachům Březina, který ale neměl dostatečný klid na hokejce a na Lapači zazněla druhá tyčka. Následně byly v šanci i Vary. Beránek mohl několikrát překonat Jekela, domácí gólman ale předvedl perfektní zákroky a za záda už nic nepustil. To ale neplatilo v 54. minutě, kdy Valaši inkasovali. V utkání už naposledy. Jakub Flek využil rychlého přechod do pásma a nemilosrdně zakončil. V závěru měli Valaši několik slibných šancí, s konečným výsledkem 0:6 už ale nic neudělali. 

Ohlasy trenérů

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Samozřejmě jsme zklamaní, protože dnes jsme si nezasloužili prohrát takovým rozdílem. Kluci dřeli na maximum, bojovali, ale bohužel nejsme schopni učarovat výborného gólmana Novotného. Sami dostáváme lehké góly, a to pak udělá takový rozdíl ve skóre. Kdyby se nám podařilo dát první branku, tak ten zápas vypadá úplně jinak. My ale ze dvou nahození dostaneme dva góly a je konec. Dostali jsme nešťastné góly, a to udalo ráz utkání. Měli jsme tam šance, ale neproměnili jsme je, navíc nás postihly zdravotní komplikace, ale pořád je nás dost na to, se zítra porvat. Zítra se začíná zase 0:0 a my se pokusíme dát první branku a utkání před skvělýma fanouškama dovést do vítězného konce.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsem rád za to, jaký jsme podali výkon. Byli jsme dobře produktivní, dobře obětaví a za to jsme byli odměněni. Myslím si, že nás dnes výrazně podržel gólman Novotný, jak už v několikátém zápase. My dnes musíme dobře zregenerovat a připravit se na zítřejší utkání. Chtěl bych ocenit fanoušky za to, jakou tady vytvořili výbornou atmosféru, která výrazně pomohla ke kvalitě dnešního utkání.

Související články

Preview k zápasu | pá 2.3.2018

FOTO: Energetici se vydali do dalekého Vsetína