HC Energie Karlovy Vary

Na závěr základní části derby, z Plzně však bez bodu

Energetici uzavřeli základní část v nejvyšším možném tempu, čekalo je totiž #westerby na ledě Plzně. Už po deseti minutách hry se Karlovarští dostali do ztráty, a když už dokázali náskok soupeře smazat, záhy inkasovali podruhé. Skóre se sice drželo dlouho velice těsné, na body se však zelenobílým dosáhnout nepodařilo a s Plzní prohráli 1:2. Poslední kolo základní části také určilo, že čtvrtým účastníkem play-out bude Litvínov.
Tipsport extraliga, 52. kolo, pá 8.3.2019
Plzeň
Karlovy Vary
2:1
1:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 10. Kodýtek (L. Kaňák, Kolda), 24. Gulaš (Jan Kovář, Moravčík) – 21. T. Rachůnek (Gríger).
Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Rampír, Špůr
vyloučení3:2
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku42:22
zblokované střely15:13
hity8:5
vhazování29:31
diváci7337
Plzeň: Frodl – Pulpán, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Preisinger, Vráblík – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Nedorost, Kracík, Indrák (A) – Kolda, Kodýtek, Eberle – Kantner, Stach, D. Kindl
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, O. Beránek – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Balán (A), Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout

Komentář k utkání

Indiáni odšpuntovali zápas tlakem a později si i vynutili faul, v početní výhodě se jim ale příliš nevedlo. To pomohl potrestat již při hře v pěti na obou stranách Kohout, který se v rychlém sledu dostal ke dvěma ranám z mezikruží, Frodl vytáhl parádní zákroky. Modrobílí poté spustili několikaminutový souvislý tlak, který završila precizní příhra Lukáše Kaňáka z pravého rohu mezi kruhy, kde Petr Kodýtek rychle zamíchal rukama, položil si Novotného a zavěsil pod břevno. Po chvilce vlétl do pásma Stach, proháčkoval se k dobré střele na osu hřiště, ale těsně minul zařízení. Za Energii zahrozil u levé tyče Rachůnek, z podobného místa pálil vzápětí v přečíslení dva na jednoho i Beránek, muž s maskou indiánů bravurními zákroky srovnání stavu nepřipustil. Když v závěru periody nevyužil přečíslení ani Jones, odcházelo se do kabin za fotbalového vedení Západočechů.

Energie načala prostřední část v tlaku, který po sedmatřiceti vteřinách využil dorážkou střely Dávida Grígera z mezikruží Tomáš Rachůnek. Modrobílí se nezalekli, Milan Gulaš se skvěle pral na brankovišti a nakonec i jemně tečoval ránu Jana Kováře z levého kruhu. Navýšit náskok mohl Kracík, jehož před Novotným oslovil Nedorost, gólman Karlových Varů odolal. Nevedlo se ani Beránkovi z mezikruží, který zase mířil až příliš přesně – do tyče. Po chvilce se před svatyní hostů zjevil osamocený Stach, stihl i kličku, touš do sítě ovšem neprocpal. Ke svižnému zakončení z první se jal u pravé tyče také Gulaš, Novotný odolal i ve stoje. V závěru periody si ještě oba celky zahrály přesilovou hru, drama ovšem pokračovalo…

Třetí dějství odstartoval dělovkou od modré Šenkeřík, Frodl touš před dorážkami udržel ve výstroji. Ze stejné pozice to zkoušel také Eminger, rovněž jeho rána byla strážcem plzeňské svatyně zpacifikována. Dotřetice si zuby vylámal i Plutnar. Za indiány se odvety zhostil Nedorost. Zkušený forvard vlétl do pásma podél pravého mantinelu, prohnal se kolem obránce a vypálil z kruhu, Novotný odolal. Po chvilce se do puku z první opřel Indrák mezi kruhy, našel ale pouze pohotový beton brankáře Karlových Varů. Ten mohl naopak být v klidu vzápětí, když z osy hřiště pálil Pour, střela šla totiž těsně mimo. Domácí tak málem potrestal Balán, u levé tyče ale svůj bekhend zamířil přímo do přemisťujícího se Frodla. V závěru utkání se Kantner vydal se Stachem a Kindlem do přečíslení tři na jednoho, ze kterého vznikla situace dva na nikoho, přesto dokázal gólman hostů odolat i vleže. Rozhodnout mohl také Gulaš, který tísněný v úniku zvolil svižnou střelu, ta se neujala. Modrobílí si i tak závěr duelu pohlídali, přestože Energie hrála poslední minutu v šesti. Mohou se tak těšit na čtvrtfinále play-off s Olomoucí, naopak Karlovy Vary čeká skupina o vyhnutí se baráži, na dvanáctý Chomutov mají aktuálně náskok pouze tří bodů.

Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): Pěkný zápas, byli jsme o trochu aktivnější, ale nepřidali jsme rozdílový gól, proto byl výsledek stále velmi těsný a hrozilo nebezpečí inkasované branky, nakonec jsme to ubojovali. Dvakrát v řadě jsme doma prohráli, teď jsme to zlomili, tak jsme rádi.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Viděli jsme velmi kvalitní, ofenzivní utkání, které se muselo líbit divákům. Nám se dařilo plnit plán, dokázali jsme se vyvarovat větších šancí soupeře vyjma naší jedné chyby, kterou Plzeň potrestala. Následně jsme se vrátili do hry, ale nakonec padli. Musím však kluky pochválit, předvedli jsme bojovný výkon. Rádi jsme za návrat Filipa Novotného, jenž se vrátil po zranění a chytal parádně.

Související články

Preview k zápasu | čt 7.3.2019

Základní část uzavře západočeské derby