HC Energie Karlovy Vary

Juniorka v nadstavbě neporažena, Kladno udolala v nájezdech

JUN: HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Juniorka se utkala s Kladnem, parádní první třetina jí přinesla hned dvoubrankové vedení, to ale v průběhu druhé a třetí třetiny ztratila, a tak se pokračovalo přes prodloužení až k nájezdům. Ty rozhodl Tomáš Křehlík a karlovarští mladíci tak vyhráli i třetí duel v nadstavbě.
DHL extraliga juniorů, 3. kolo, čt 6.12.2018, KV Arena
Karlovy Vary
Kladno
3:2
2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 10. Hotěk (Tureček), 16. Jiskra (Záruba, Křehlík), rozh. náj. Křehlík – 22. Hašek (Veber, Šmatlák), 47. Kvapil (Zich, Jelínek). Rozhodčí: Grech – Gerát, Kokrment. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Kašpar (od 6. série nájezdů Bednář) – Bernáth, Klejna, Přibyl, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Berčík, Jiskra, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš
Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach

Komentář k utkání

V prvních dvaceti minutách hry padly hned dvě branky, obě na straně domácího celku. Michal Hotěk obdržel přihrávku od Davida Turečka do levého kruhu, odkud si následně najel až před kladenskou klec a trefil se přesně pod pravý horní roh. V 16. minutě přišel druhý gól, o který se tentokrát zasloužil Vít Jiskra, který se zmocnil odraženého puku po Zárubově střele a dotlačil ho zboku za brankovou čáru.

Druhá perioda přinesla radost hostům, ti vstřelili zatím svou jedinou branku v tomto utkání. V dvaadvacáté minutě se o ní zasloužil Petr Hašek, ten obdržel přihrávku od Vebera a z pravého kruhu přesně prostřelil Kašpara. Kladno mělo také v druhé dějství několik přesilových her, ani jednu ale nevyužilo.

Ve třetí třetině přidalo Kladno svou druhou branku a vyrovnalo tak gólový stav. Ve 47. minutě se po souhře se Zichem a Jelínkem prosadil Petr Hašek, který po obdržené přihrávce vypálil z pravého kruhu a přesně prostřelil Kašpara. Remeš si dvě minuty na to vytvořil šanci za jízdy, kdy se dostal s pukem k tyči Jirouškovy klece a snažil se jej dostat za beton hostujícího gólmana, to se mu ale nepodařilo.

Na rozhodnutí utkání nestačilo šedesát minut, a tak se prodlužovalo. Po tvrdé dohrávce v obranném pásmu domácích zůstal na ledové ploše ležet Kašpar, který se však po několika sekundách zvedl a pokračoval. Na konci nastavení měla Energie obrovskou šanci, Klejna vystřelil, Jiroušek vyrazil, odražený kotouč se následně energetici snažili dorazit, neúspěšně, ani odkrytá brána nestačila ke vstřelení branky. Většinu samostatných nájezdů odchytal Kašpar, po páté sérii však nastoupil do brankoviště Bednář. Nájezdy skončily až v 7. sérii kterou nakonec rozhodl domácí Tomáš Křehlík.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): První třetina nám vyšla tak, jak jsme si přáli. Dařilo se nám držet herního plánu a vstřelit dvě branky. V druhé periodě jsme ubrali v důležitých herních detailech, jako třeba zbytečný icing před prvním inkasovaným gólem. Za soupeřovým vyrovnáním stála hlavně naše špatná disciplína, zbytečné fauly holí. Jsme ale rádi za bonusový bod z nájezdů.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Špatně jsme začali, krátce po sobě jsme dvakrát inkasovali. Před druhou třetinou jsme museli zvýšit hlas. Poté se naše hra zvedla, šli jsme si za tím. Povedlo se nám dostat zpět do hry a vyrovnat. Nájezdy jsou loterie. Trochu nás zklamalo, že nemáme druhý bod. Vzhledem k první třetině je to ale docela dobré.