Junioři ubojovali vítězství proti Zlínu zásluhou hattricku Davida Novotného

Junioři přivítali na svém ledě Berany ze Zlína. Hosté odvedli velmi sympatický a překvapivý výkon. V první části vedli už 2:0, pak se ale o slovo přihlásil David Novotný (na snímku), který za necelou minutu třemi góly obrátil zápas. Energetici si tak připsali cennou výhru.
Turnaj O Pohár DHL, 23. kolo, ne 1.12.2019
Zlín
4:3
2:2, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 20. Novotný (Záruba, Bačo), 20. Novotný (Záruba, Křehlík), 21. Novotný (Adámek), 44. Holub (Bačo) – 4. Dobiáš (Sebera, Fajkus), 14. Luža (Kozubík, Dobiáš), 46. Sebera (Fajkus).
Rozhodčí: Grech – Gerát, Baxa.
vyloučení3:5
využití2:1
střely na branku35:36
diváci56
Karlovy Vary: Kašpar – Záruba, Benda, Kořán, Patzelt, Stejskal, Cestr, Pohanka – Křehlík "A", Černý "A", Rozhon, Adámek, Jiskra "C", Bačo, Seidler, Novotný, Konášek, Šťastný
Zlín: Kořének – Holík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Reidl, Mikulík – Dobiáš "C", Fajkus "A", Sebera, Weintritt, Luža, Kozubík, Lekeš, Podešva, Handl, Apolenář, Chludil, Baďura

Vývoj první části asi očekával málokdo. Prvním, kdo měl blízko gólu, byl sice Tomáš Křehlík, který se svou dorážkou trefil tyč, převahu měli povětšinu času však Berani. Ve čtvrté minutě se už dočkali gólu. Vsítil jej dorážející kapitán, Vojtěch Dobiáš. Zlínští energetiky k ničemu nepouštěli a hrálo se převážně na straně domácích. Další branku hosté přidali o deset minut později, když se trefil Dominik Luža. Hra se poté začala srovnávat, do útoku se dostávali i karlovarští. V poslední minutě se o slovo přihlásil karlovarský útočník David Novotný, který 43 sekund před koncem nejprve po přihrávce Richarda Záruby snížil a v poslední vteřině svou střelou dokonce stav srovnal.

Trvalo to pouhých třináct vteřin a David Novotný skóroval za necelou minutu hry potřetí a zkompletoval hattrick! Hra se pak vyrovnala a velké šance byly na obou stranách. V šesté minutě mohla skórovat dvojice Weintritt – Kozubík, kteří jeli v přečíslení dva na jednoho, přihrávku prvního jmenovaného ale nedokázal Kozubík zpracovat a spálil tak jasnou tutovku. O další velkou šanci se pak postaral Matěj Sebera, jenž měl před sebou odkrytou svatyni. Domácí brankář Kašpar se ale bleskurychle přesunul a obral zlínského forvarda o gól. Žádnou další větší šanci jsme pak už neviděli.

Úvod třetí dvacetiminutovky Beranům nevyšel, Lekeš se brzo nechal vyloučit za hákování. Toho domácí využili a v čase 43:02 kapitán David Holub Energii zařídil dvougólové vedení. Domácím ale radost nevydržela dlouho, poněvadž se o dvě minuty později také v přesilovce prosadil po vhazování Matěj Sebera. Začal se hrát velmi rychlý, svižný hokej. Na ledě to ale také vřelo, což tvrdě odnesl hostující David Kozubík, ten se těžce zvedal a na střídačku dojel až za pomoci spoluhráčů. V závěru se ještě málem strhla bitka mezi Vítkem Bendou a Dominikem Lužou, vše ale brzo zklidnili rozhodčí a poslali oba hráče na trestnou lavici. Stav zůstal nezměněn do konce základní hráči doby. Energie ubojovala důležité vítězství, také zásluhou Jakuba Kašpara v brance.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Vyhráli jsme utkání, u kterého jsme povětšinu byli horším týmem. Nevyšel nám start, vstoupili jsme do něj ještě na úrovni závěru minulého zápasu. Nebyli jsme dostatečně pokorní, poctiví a nedělali jsme věci tak, jak máme. O druhé třetině, když jsme se do chtěli dostat do zápasu, nám to moc nešlo. I když se nám herně moc nedařilo, tak se nám podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Velkou zásluhu na třech bodech má brankář Jakub Kašpar a nesmím opomenout hattrick Davida Novotného, kterému se dařilo nejen střelecky.“

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): „Odehráli jsme proti domácím výborné utkání, měli jsme spoustu šancí. Domácí velmi podržel Jakub kašpar v bráně, hlavně v závěru, kdy udržel náskok jednoho gólu.“