HC Energie Karlovy Vary

Překvapivá ztráta, juniorům v Liberci zvlhnul střelný prach

Zatímco energetikům patří v juniorském poháru DHL třetí příčka, Liberec se pohybuje až kolem poloviny tabulky. Přesto si však v sobotním 36. kole Bílí Tygři na Karlovarské vyšlápli, když jim nedovolili vstřelit jediný gól a sami se do hostující sítě trefili dvakrát. Západočeši tak poněkud překvapivě odjíždějí z Podještědí s nulou jak v kolonce bodů, tak v množství nastřílených branek.
Turnaj O Pohár DHL, 36. kolo, so 18.1.2020
Liberec
Karlovy Vary
2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: .
Rozhodčí: Bejček – Svobodová, Komárek
vyloučení5:5
využití1:0
oslabení0:0
střely na branku20:25
diváci56
Liberec: Čajan – Böhm, Šedivý, Charvát (C), Kovář, Had – Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Měchura, Liška, Nezbeda, Trunda, Šeliga, Žemba
Karlovy Vary: Horák – Stejskal, Kořán, Petzelt, Pohanka, Benda, Cestr – Záruba, Seidler, Šťastný, Bačo, Jiskra (C), Konášek, Novotný, Křehlík, Černý, Adámek, Rymon

Komentář k utkání

Začátek zápasu byl ve znamení nepřesností na obou stranách a chvíli trvalo, než se začal hrát pohlednější hokej. Lépe se nakonec nastartovali Liberečtí, kteří začali mít mírnou převahu. Do první vážnější šance se dostal Dominik Šeliga, jenž stanul sám před Adamem Horákem. Toho ale z bezprostřední blízkosti nepropálil. Na druhé straně poté zahrozil Daniel Černý, který měl dost času připravit si ránu z levého kruhu. Jeho jedovatý pokus ovšem Pavel Čajan vyrazil ramenem.

To ovšem bylo od Energie v úvodní třetině v podstatě vše. Svěřenci Milana Plodka se chopili iniciativy, jenže dlouho se jim nedařilo skórovat. Dělovka Miloslava Adamce od modré se minula účinkem a neujalo se ani přečíslení dva na jednoho. Nakonec se ale šelmy dočkaly. Jan Žemba totiž při přesilové hře přihrál na hranici brankové čáry Lukáši Nezbedovi a ten posunul touš skrz brankoviště Filipu Jansovi, který překonal marně se natahujícího Adama Horáka - 1:0.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky Karlovy Vary přidaly, jenže poté opět přešly do herního útlumu a Tygři tak dostali prostor pro vlastní iniciativu. V pětadvacáté minutě Adam Měchura nebezpečně tečoval ránu Petra Hada, Adam Horák ale se štěstím zasáhl.

Poté se svěřenci trenéra Milana Plodka museli bránit v několika oslabeních, díky obrovské obětavosti a zákrokům Pavla Čajana však přečkali přesilovky Energie bez úhony. Naopak v jedné z nich dokonce mohli navýšit vedení. Jan Žemba ale svůj samostatný únik v gól neproměnil.

V závěrečném dějství chtěly Karlovy Vary zavelet k obratu, jenže liberecká defenziva držela velmi pevně. A když už selhala, spasil Tygry Pavel Čajan, jenž zlikvidoval i únik Róberta Bača. Zodpovědná hra se domácím vyplatila. Deset minut před koncem přihrál Adam Charvát puk Dominiku Šeligovi, který si přes mezikruží najel na pravou stranu a poté skrytou ranou z otočky prostřelil Adama Horáka - 2:0.

Energie se ani i tak nevzdala, Liberečtí ale pokračovali ve skvělé práci směrem dozadu a nepřipustili ani závěrečný tlak. Po Plzni si tak Severočeši připsali druhý skalp týmu z čela tabulky během dvou dnů!

Ohlasy trenérů

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): V pátek jsme proti Plzni hráli ve třetí třetině výborný hokej, na což jsme skvěle navázali. Od začátku byla vidět bojovnost. Kluci chtěli vyhrát a bylo to na nich vidět. Zblokovali spoustu střel a gólman to podpořil kvalitním výkonem. Díky tomu, že jsme neinkasovali, dva góly stačily k výhře. Za mě velká spokojenost.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě chceme pogratulovat domácím k naprosto zaslouženému vítězství. Během celého zápasu byla na jejich straně jak hokejová kvalita, tak základní kámen v podobě pracovitosti a důrazu v osobních soubojích. Když se to sečte, dá to dohromady výsledek utkání.