HC Energie Karlovy Vary

Napínavý souboj pro Liberec, juniorka doma padla o jediný gól

Po odložení zápasů s Litvínovem a Chomutovem se karlovarští junioři ve třetím utkání ligy Akademií střetli s mládeží Liberce. Na první branku utkání si sice museli diváci počkat takřka půl hodiny herního času, než ve 28. minutě otevřel skóre domácí März, poté už se ale oba celky zajímavě rozstřílely. Během celých šedesáti minut ani jedno mužstvo nevedlo o více než jeden gól, nakonec výhru na svou stranu dokázali strhnout hostující Bílí Tygři, kteří energetiky přehráli těsně 3:2. Karlovy Vary na body nedosáhly i přes fakt, že v duelu svého soupeře přestřílely takřka dvojnásobně.
Juniorská liga Akademií, 11. kolo, pá 11.9.2020
Karlovy Vary
Liberec
2:3
0:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 28. März (Pohanka), 50. Tureček (Bulka) – 31. Křepelka (Nezbeda, Hujer), 44. Drábek (Křepelka, Bieniek), 56. Jansa (Drábek, Strnad).
Rozhodčí: Zubzanda - Juránek, Baxa
vyloučení4:8
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku38:22
Karlovy Vary: Hamrla – Bulka, Tureček, Stejskal, Pohanka, Benda (A), Krajčík, Vogel – Rozhon, Jiskra, Rymon (A) – Kupčo, Sapoušek, Bačo – Seidler, Novotný (C), Šmajda – März, Príhoda
Liberec: Král – Bieniek, Böhm, Kollert, Starý, Adamec (A), Patzelt, Damašek – Drábek, Jansa, Strnad – Hujer, Křepelka (C), Nezbeda (A) – Zajíček, Putz, Jenčovský

Komentář k utkání

Úvodní dvacetiminutovka třetího zápasu energetiků v sezoně branku nenabídla. Nic na tom nezměnila ani 86 sekund trvající přesilovka hostí 5 na 3, ani následné početní výhody pro domácí tým.

V podobném duchu jako třetina první, začala i ta druhá. Hosté nejprve nevyužili další přesilovou hru, stejně tak se "dařilo" i domácím hokejistům, kteří dostali také vyzkoušet si výhodu dvou mužů v poli. Přesilovku 5 na 3 sice energetici nevyužili, krátce po skončení obou libereckých trestů se ale skóre už konečně měnilo, když se v 28. minutě prosadil Lukáš März. Radost domácích hráčů ale neměla dlouhého trvání, krátce po polovině utkání totiž bylo znovu srovnáno, v čase 30:50 se trefil liberecký Jan Křepelka.

[vod třetí části hry vyšel lépe hostům, po necelých čtyřech minutách se trefil Michal Drábek a Bílí tygři tak otočili stav utkání. Vyrovnání se energetici dočkali krátce před polovinou poslední dvacetiminutovky. Přesilovku po vyloučení Kollerta domácí sice ještě nevyužili, jen pět vteřin po jeho návratu na led ale přeci jen vyrovnal David Tureček - 2:2. Poslední slovo ale přeci jen měli hosté. V čase 55:47 Hamrlu liberecký Filip Jansa, který tak hostům zařídil cenné tři body. Na výhře Liberce nic nezměnila ani závěrečná power-play domácích, kterým k bodovému zisku nepomohla ani výrazná střelecká převaha.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Příčin naší porážky je několik - výkon brankáře hostů Krále v kombinaci s naší nekvalitou ve finální fázi. Dál bych tu viděl nezvládnutí momentů zápasu, opticky jsme totiž měli převahu, ale na tu se nehraje. Soupeř jednoduše dostal do naší branky puk víckrát než my do té jeho, a proto bere body on."

Milan Plodek (Mountfield HK): "Dnes to byl přesně takový zápas, kdy lepší tým prohrál. Vary měly dvě třetiny daleko lepší pohyb a dostávaly nás pod tlak, my jsme se trápili. Ve třetí třetině se už hra vyrovnala, víceméně to bylo o štěstí, kdo gól dá a kdo ho nedá. Byl to rychlý a svižný hokej, byť tam tedy pár nepřesností bylo, Vary lépe bruslily a zasloužily si vyhrát. Nám výborně zachytal brankář Daniel Král, na kterého spoléháme, takže ten nám to dnes vychytal."