HC Energie Karlovy Vary

Napínavý souboj pro Liberec, juniorka doma padla o jediný gól

Po odložení zápasů s Litvínovem a Chomutovem se karlovarští junioři ve třetím utkání ligy Akademií střetli s mládeží Liberce. Na první branku utkání si sice museli diváci počkat takřka půl hodiny herního času, než ve 28. minutě otevřel skóre domácí März, poté už se ale oba celky zajímavě rozstřílely. Během celých šedesáti minut ani jedno mužstvo nevedlo o více než jeden gól, nakonec výhru na svou stranu dokázali strhnout hostující Bílí Tygři, kteří energetiky přehráli těsně 3:2. Karlovy Vary na body nedosáhly i přes fakt, že v duelu svého soupeře přestřílely takřka dvojnásobně.
Juniorská liga Akademií, 11. kolo, pá 11.9.2020
HC Energie Karlovy Vary
Bílí Tygři Liberec
2:3
0:0, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 28. März (Pohanka), 50. Tureček (Bulka) – 31. Křepelka (Nezbeda, Hujer), 44. Drábek (Křepelka, Bieniek), 56. Jansa (Drábek, Strnad).
Rozhodčí: Zubzanda - Juránek, Baxa
vyloučení4:8
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku38:22
HC Energie Karlovy Vary: Hamrla – Bulka, Tureček, Stejskal, Pohanka, Benda (A), Krajčík, Vogel – Rozhon, Jiskra, Rymon (A) – Kupčo, Sapoušek, Bačo – Seidler, Novotný (C), Šmajda – März, Príhoda
Bílí Tygři Liberec: Král – Bieniek, Böhm, Kollert, Starý, Adamec (A), Patzelt, Damašek – Drábek, Jansa, Strnad – Hujer, Křepelka (C), Nezbeda (A) – Zajíček, Putz, Jenčovský

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Příčin naší porážky je několik - výkon brankáře hostů Krále v kombinaci s naší nekvalitou ve finální fázi. Dál bych tu viděl nezvládnutí momentů zápasu, opticky jsme totiž měli převahu, ale na tu se nehraje. Soupeř jednoduše dostal do naší branky puk víckrát než my do té jeho, a proto bere body on."

Milan Plodek (Mountfield HK): "Dnes to byl přesně takový zápas, kdy lepší tým prohrál. Vary měly dvě třetiny daleko lepší pohyb a dostávaly nás pod tlak, my jsme se trápili. Ve třetí třetině se už hra vyrovnala, víceméně to bylo o štěstí, kdo gól dá a kdo ho nedá. Byl to rychlý a svižný hokej, byť tam tedy pár nepřesností bylo, Vary lépe bruslily a zasloužily si vyhrát. Nám výborně zachytal brankář Daniel Král, na kterého spoléháme, takže ten nám to dnes vychytal."