Junioři se po frustrující prohře vzpamatovali a porazili Mladou Boleslav

Karlovarští junioři zvládli napravit těsnou, byť nelehkou porážku s Libercem a připisují si do tabulky další tři body. Svěřenci Václava Eismanna sehráli velmi vyrovnanou bitvu s Mladou Boleslaví, kterou mladí energetici rozhodli třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce.
Juniorská liga Akademií, 12. kolo, so 12.9.2020
Ml.Boleslav
4:1
0:0, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 39. Rozhon (Novotný), 43. Adámek (Stejskal), 50. Kupčo (Bačo, Rymon), 56. Novotný (Benda) – 31. Snášel (Haas).
Rozhodčí: Hucl – Pešek, Malý
vyloučení2:4
využití0:0
střely na branku26:27
diváci74
Karlovy Vary: Hamrla – Bulka, Stejskal, Cestr, Vogel, Benda, Krajčík – Adámek, Novotný "C", Rozhon, Kupčo, Rymon, Bačo, Seidler, Sapoušek, Šmajda, März
Ml.Boleslav: Zeithaml – Moravec, Vacík, Rudolph "C", Křepelka, Rajgl, Jasečko – Mežnar, Szturc, Půček, Šíma, Závora, Dlask, Hašlar, Snášel, Haas, Baďura, Plíšek, Peca

Souboj tabulkových sousedů. Oba celky totiž po třech odehraných zápasech měly na svém kontě shodně čtyři body, o motivaci tedy bylo postaráno. V úvodních minutách se týmy spíše hledali, tempo se ale postupně zvyšovalo a herní projev byl na obou stranách opravdu sympatický. Největší šanci na skórování měli energetici ve 13. minutě. Sám před brankářem se zjevil mladičký Dominik Rymon, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal Zeithamla pokořit. O tři minuty později měli povedenou pasáž hokejisté Mladé Boleslavi. Nejprve se sympatickým individuálním pokusem blýskl Haas, následně pak musel karlovarský gólman zlikvidovat další dva pokusy ze strany hostů. Gól v úvodních dvaceti minutách i přes zajímavé šance nepadl.

Téměř celá první polovina druhé části se obešla bez větších šancí, pak se to jimi ale hemžilo. Vše začal Šímův pokus z první, při kterém vytáhl parádní zákrok Patrik Hamrla. V čase 30:56 už ale karlovarský gólman inkasované brance nezabránil. Jeho postavení využil chytrou a nenápadnou střelou Martin Snášel, který tak otevřel skóre zápasu. Energetikům mohlo být ještě hůře, při vlastním oslabení totiž pláchl domácí obraně Eric Mežnar. Mladoboleslavská sedmnáctka si se svým pokusem o blafák vylámala zuby na karlovarském gólmanovi, Hamrla stihl sklapnout betony čas. Naopak to byli junioři z lázeňského města, kdo nakonec slavil srovnání. Elitní útočná formace zamotala bránicím hráčům hlavy. Novotný dostal puk do pravého kruhu, odkud neomylně zakončil Petr Rozhon.

Mnoho času ve třetím dějství nepotřebovali Karlovarští nepotřebovali a mohli slavit otočení skóre. Václav Stejskal našel svým pasem na modré čáře za hostující obranou číhajícího Lukáše Adámka, kterého už soupeřovi zadáci nechytili. Útočník s jednapadesátkou na zádech poté bravurně našel skulinku mezi betony Zeithamla. V čase 49:27 pak energetici potrestali další zaváhání hostující defenzívy. Slovenská spolupráce zafungovala, Bačo našel Lubomíra Kupča, jenž tváří v tvář gólmanovi zvolil svižnou střelu zápěstím, kterou se nemýlil. O přibližně tři minuty později se Oskar Haas řítil sám na Hamrlu, karlovarský gólman ale ve veledůležitý moment podržel své spoluhráče a zlikvidoval i tento samostatný únik. Naopak byli to Karlovarští, kdo mohl ještě jednou slavit. Mladoboleslavští sice přečkali oslabení, pár vteřin po něm však udeřil David Novotný. Kapitán Západočechů se nerozpakoval, zajel do útočného pásma a táhlou střelou z prostoru nad kruhy překonal Zeithamla na vzdálenější tyč. Domácí již žádné překvapení nedopustili a připsali si na své konto tři body.

Václav Eismann (HC Energie): „Výsledek je pro soupeře asi až krutý, protože si myslím, že to utkání odehrál velmi dobře. Měl stejnou převahu, jako jsme měli my v posledním utkání s Libercem a to utkání jsme nevyhráli. Tentokrát měl více ze hry soupeř, za to je mu třeba dát kredit. Na druhou stranu nám se povedl kvalitní poctivý týmový výkon. To rozhodnutí ze třetí třetiny jsme dali ze situací, o kterých se s hráči bavíme a chceme je mít ve hře. Jak vítězný gól, tak i další z toho padly. Jsme rádi, že jsme uspěli s tak kvalitním soupeřem.“

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): „Pogratuluji soupeři. Měli jsme připravenou nějakou taktiku, kterou jsme chtěli splňovat, ale to jsme neplnili, naopak soupeř to plnil do puntíku. Nebyli jsme překvapení, věděli jsme, jak budou hrát. Bohužel se nám to sesypalo. Nezbývá, než pogratulovat soupeři, který šedesát minut hrál to, co si řekl. Nám to ukázalo naše slabiny, všechno zlé je k něčemu dobré a víme, na čem pracovat. Budeme se tomu věnovat.“