Junioři nasázeli Třinci deset branek a vyhráli třetí utkání v řadě

Proti energetikům se v rámci třetího kola juniorské extraligy představili hokejisté z Třince. Po první části to nevypadalo ještě tak jednoznačně, stav byl 3:1 a Oceláři měli navrch hlavně po fyzické stránce. Druhá třetina skončila 5:2 a s hosty už to nevypadalo moc dobře. Na šestou domácí branku ještě zvládli odpovědět, pět minut před koncem však přišel totální kolaps. Karlovarští během čtyř minut nasázeli do třinecké sítě čtyři branky a Oceláři tak odjíždějí domů s výpraskem. Na výsledku se výrazně podíleli bratři Adámkovi, kteří dohromady zaznamenali 7 kanadských bodů.
DHL Extraliga juniorů, 4. kolo, čt 16.9.2021
Oceláři Třinec
10:3
3:1, 2:1, 5:1
Branky a nahrávky: 4. Rymon (Šmajda, Kupčo), 5. Kupčo, 20. M. Adámek (L. Adámek, Kusak), 25. Šmajda, 35. Rymon (Benda, Kupčo), 49. Botoš (Krajčík, Ekrt), 56. Vogel (M. Adámek, L. Adámek), 57. Kupčo, 58. M. Adámek (Kusak, L. Adámek), 60. L. Adámek (Benda, Šmajda) – 9. Hrůzek (Kozlík, Moškoř), 36. Matěj (Kozlík), 50. Matěj (Kozlík)
Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Juránek
vyloučení3:4
využití1:1
střely na branku51:28
diváci52
Karlovy Vary: Bočan – Benda "A", Krajčík, Bulka, Vogel, Pohanka – Kočí, L. Adámek "C", M. Adámek, Kusak, Kupčo, Rymon "A", Šmajda, Šlechta, Botoš, Seidler, Varvařovský, Ekrt
Oceláři Třinec: Nešpůrek – Bujak, Hrůzek "A", Chovaniak "A", Kareš, Žabka, Hykl – Jobánek, Wardas "C", Moškoř, Przybyla, Geidl, Ramik, Kozlík, Matěj, Pětník, Šutý, Hlávka

První část zahájili lépe Třinečtí, kteří na Bočana vyslali několik kotoučů. Branka ovšem padla na druhé straně. V čase 3:11 Samuel Šmajda přihrál do mezikruží Dominiku Rymonovi, jenž prokličkoval obranou a forhendovou kličkou si poradil i s brankářem Nešpůrkem. Další gól mohl přidat Samuel Šmajda, ten svou střelou zpoza kruhů orazítkoval břevno. Nátlak se nakonec podařilo energetikům přetavit i v druhou branku, v závaru se v mezikruží nejlépe zorientoval forvard L’ubomír Kupčo. Jenže poté přišlo hákování Filipa Krajčíka a domácí šli do čtyř. Přesilovky využil tečí Kozlíkovy přihrávky Filip Hrůzek. Hostě hráli hodně fyzicky a energetikům rozdali několik pořádných hitů, ke gólu to však nevedlo. Naopak, 32 vteřin před sirénou si přihráli bratři Adámkovi a po přihrávce staršího Lukáše se prosadil Matěj Adámek.

Druhá dvacetiminutovka se nesla v podobném duchu jako ta předchozí. Tentokrát ovšem energetici tlačili už od začátku a Nešpůrek měl opět opravdu hodně práce. Ve 25. minutě se před ním utvořil závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Samuel Šmajda, jenž poslal Energii do třígólového vedení. Chvíli poté unikl Filip Krajčík, svůj nájezd ovšem zakončil střelou do Nešpůrkových betonů. Hrálo se aktivně na obě strany a divák se tak rozhodně nenudil. V čase 35:00 vyslal Vítek Benda přihrávkou za obranu do samostatného úniku Dominika Rymona, který si forhendovým blafákem připsal druhou trefu v utkání. Pak přišla velmi rychlá odpověď Ocelářů, z přečíslení dva na jednoho po přihrávce Matěje Kozlíka snižoval Pavel Matěj. Tři vteřiny před hvizdem ještě Jonáš Jobánek nastřelil tyčku.

Úvod třetí třetiny už tak hektický nebyl a na tempu se trochu ubralo. I tak měl Nešpůrek poměrně dost práce. Povolil až ve 49. minutě, kdy do něj střelu Filipa Krajčíka ztečoval Jan Botoš, který se prosadil až z následné dorážky. Hosté ovšem opět našli rychlou odpověď a opět se o ni postarala dvojice Matěj Kozlík – Pavel Matěj, kdy první jmenovaný opět nabil v přečíslení do prostoru mezi kruhy Pavlu Matějovi. Poté byl na ledě chvíli klid, což bylo ticho před bouří. V čase 55:58 totiž začala karlovarská gólová smršť. Nejprve bratři Adámkové po vzájemné souhře vybídli ke střele nehlídaného Jakuba Vogela. Půl minuty poté pronikl při signalizované výhodě L’ubomír Kupčo, odkud se také podruhé zápase trefil. U další branky byli znovu Adámkovi, Lukáš Adámek posunul na Michala Kusaka, a ten křižnou přihrávkou nabil Matyáši Adámkovi. A jako poslední se 24 vteřin před koncem ve dvojité přesilovce Lukáš Adámek, který ztečoval kotouč přesně za záda Jakuba Nešpůrka, jenž lovil ze své branky už desátý kotouč. Energetici si tak připsali třetí výhru v řadě a svým soupeřům nasázeli už 21 branek.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): ,,S výsledkem panuje obrovská spokojenost. Myslím si, že pro soupeře je toto skóre až moc kruté. Nám se dneska mimořádně dařilo zejména v koncovce. Ustáli jsme pasáž zápasu za stavu 5:2, kdy to pro nás byl takový výpadek. Ten se nám ale podařilo odstranit a vrátit se k našemu plánu. Teď se samozřejmě radujeme ze zisku bodů, které jsou i přes výrazné skóre stále jen tři. Chceme zůstat pokorní a připravit se dobře na další kolo v Litvínově.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): ,,První část i přes prohru 3:1 nebyla tak jednoznačná. Měli jsme poměrně dost šancí a nějaké ty samostatné úniky, které jsme na rozdíl od soupeře neproměnili. Ve druhé třetině jsme nechali Energii odskočit na tříbrankový rozdíl, což už je prostě moc. No a třetí třetinu radši nebudu komentovat. Je mi líto našeho brankáře.“