HC Energie Karlovy Vary

Junioři dál válí, v Chomutově vysoko vyhráli

Pět zápasů, pět výher, taková je bilance karlovarských juniorů na úvod sezony. Po páteční výhře v Litvínově přivezli mladí energetici další tři body ze severu, tentokrát z nedalekého Chomutova, když o svém úspěchu rozhodli pěti góly ve druhé třetině.
Extraliga juniorů, 6. kolo, so 25.9.2021
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
2:8
0:1, 0:5, 2:2
Branky a nahrávky: 56. Čech (Janda, Šilar), 59. T. Svoboda (T. Šilar) – 2. L. Adámek (M. Adámek, Vogel), 24. Kusak, 27. Šmajda (M. Adámek), 29. Vogel (Rymon, Krajčík), 29. Botoš (Adámek, Vogel), 37. L. Adámek (Vogel, Kočí), 44. Šmajda (Kupčo, Rymon), 45. Ekrt (Benda, Kusak).
Rozhodčí: Sýkora - Brejcha, Goltsch
vyloučení5:5
využití0:1
oslabení0:0
diváci54
Piráti Chomutov: Tuček (Pecháček) – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Pavlák – T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, F. Döring.
HC Energie Karlovy Vary: Bočan (45. Pavlovic) – Benda, Pohanka, Krajčík, Blengino, Kočí, Vogel – Ekrt, Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, L. Adámek, Seidler, M. Adámek, Kupčo, Kusak.

Komentář k utkání

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, které poslal už v polovině druhé minuty do vedení střelou z voleje Lukáš Adámek – 0:1. Přestože měli Energetici další příležitosti, v té největší nastřelili tyčku stejně jako na druhé straně Tomáš Šilar.

Gólové hody karlovarského výběru odstartovaly až v prostřední třetině a začalo to pro Chomutov hodně smolně, když si nevydařený pokus Michala Kusaka srazili do branky domácí obránci – 0:2. Před polovinou hrací doby se v rozmezí dvou minut trefili Samuel Šmajda z mezikruží a Jakub Vogel díky tlaku do branky – 0:4.

Po oddechovém čase šli Piráti do čtyř, čehož využil před odkrytou brankou Jan Botoš, když se k němu odrazil kotouč od zadního mantinelu – 0:5. Na přelomu hrací doby Filip Tuček svou klec před velkým tlakem uhájil, jenomže za pár minut už nedosáhl na svižnou ránu Lukáše Adámka – 0:6.

I vstup do závěrečného dějství patřil Karlovým Varům, jelikož během minuty a půl přidaly další dva zásahy. Dominik Rymon našel v ideální pozici Samuela Šmajdu, na něhož navázal úspěšnou střelou z vrcholu pravého kruhu Jan Ekrt – 0:8. Po osmém zásahu David Bočan přenechal své místo v brance Energie Matěji Pavlovicovi.

V závěru hrací doby se gólu dočkali i Piráti. Nahození Jana Jandy od modré čáry tečoval mimo dosah gólmana Ondřej Čech, po kterém se ještě ve čtyřech na obou stranách prosadil domácí Tadeáš Svoboda, ten však pouze korigoval na konečných 2:8.