HC Energie Karlovy Vary

Junioři v nájezdech padli, bod navíc bere Havířov

Karlovarští junioři neudrželi na ledě havířovského AZ své vedení a o vítězi utkání nakonec musely rozhodovat samostatné nájezdy. V této dovednostní disciplíně byli úspěšnější domácí hráči, energetici se tak vrací zpět do lázeňského města s jedním bodem.
DHL Extraliga juniorů, 22. kolo, pá 3.12.2021
Havířov
Karlovy Vary
4:3
1:1, 0:2, 2:0 - 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 17. Pastor (Becher), 45. Bárta (Kubíček, Špaček), 48. Becher (Makovec), rozh. náj. Becher – 8. Kupčok (Šmajda), 26. Bulka (Kupčo, Benda), 30. Kupčo (Kočí).
Rozhodčí: Koziol, Rapák – Hranoš, Gančarčík
vyloučení5:6
využití2:0
oslabení0:0
Havířov: Nowak (Zlatnický) – Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor – Plevka, Kolat, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Kalčík, Byčkov, Špaček, Hledík,Bárta.
Karlovy Vary: Dybal (Bočan) – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Blengino, Kočí, Dorot – Botoš, Šlechta, Šmajda, Příhoda, Adámek L., Seidler, Varvařovský, Adámek M., Kupčo, Kusak.

Komentář k utkání

Vstup do zápasu měli lepší hráči Varů, ti zasypali gólmana Nowaka řadou projektilů. Ujala se však až střela z 8. minuty, Šmajda našel parádně na brankovišti Lubomíra Kupča a bylo to 0:1. Energie byla aktivnějším týmem, AZ měl problém včas přistupovat k hráčům. V 17. minutě dostal havířovský Benda dvě minuty trestu za faul kolem. Podle časomíry si neodbyl ani 40 vteřin trestu, když volný puk před Dybalem nejrychleji našel havířovský útočník David Pastor a vyrovnal na 1:1. Tímto stavem skončila první třetina.

Po vlažném začátku druhé periody, obě družstva v ní dvě minuty hrála ve čtyřech, se přihlásil o střelecké slovo Kryštof Bulka. Ten tečoval ve 26. minutě Kupčovu střelu těsně před Nowakem, bylo to 1:2. AZ se sice dostával do obranné třetiny Varů, ale chyběla střelba. Ve 30. minutě Kupčo najížděl na branku a přihrávkou oslovil Matea Kočího, ten vymíchal gólmana Nowaka a bylo to 1:3. V závěru třetiny se hra přitvrdila. Havířovský Kubíček tahal ve 40. minutě za záchrannou brzdu tak vehementně, až sudí nařídil trestné střílení. To však Energetik Kupčo neproměnil. Druhá dvacetiminutovka tak skončila stavem 1:3.

Třetí dějství začalo zvýšenou aktivitou domácích, hosté hráli až příliš profesorsky. To se jim vymstilo ve 45. minutě. V té vyplaval puk ve skrumáži hráčů před Havířovského Denise Bártu, který se nenechal pobízet a uklidil jej do okryté klece, 2:3. AZ posilněn gólem ještě přidal a to se mu vyplatilo. Ve 48. minutě vyrovnal střelou od modré čáry Ondřej Becher. Vary si ihned po obdrženém gólu vybraly oddechový čas a to jejich hráče uklidnilo. Energetici měli na svých hokejkách i výhru, ale ve 49. minutě nedokázali jejich útočníci v chumlu hráčů zvednout puk nad ležícího Nowaka. Po 60 minutách byl stav 3:3 a šlo se do prodloužení.

V něm jsme viděli dvě slušné šance, ale ani havířovský Becher a na druhé straně Kupčo své šance neproměnili. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Ten nejdůležitější proměnil v šesté sérii havířovský Ondřej Becher. AZ Havířov doma porazil Energii Karlovy Vary 4:3sn.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (AZ HEIMSTADEN Havířov): Vzhledem k tomu, že nám vypadli dva beci ze základní sestavy, tak jsme to museli hrát na pět beků. Samozřejmě to bylo těžké. My už jsme odehráli výborný zápas v Hradci Králové, kde už jsme, myslím si, byli i lepším týmem. Dneska jsme na to navázali. Cením si, že mužstvo otočilo výsledek z 1:3 na 4:3. To svědčí o tom, že tam dneska všichni hráči nechali maximum. Doufám, že jak jsme odehráli ty dva zápasy, tak na to zítra proti Plzni navážeme a budeme na sebe po zápase hrdí, ať už to dopadne jakkoliv.

Adam Sýkora (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to tady bylo, po tak dlouhé cestě, těžké utkání. Připravovali jsme se na to, abychom měli dobrý pohyb, což se nám, myslím, i v první polovině zápasu povedlo. Pak nám ale určité věci nefungovaly v konceptu, prohrávali jsme osobní souboje. Bohužel musíme uznat porážku a musíme dneska pogratulovat soupeři.