HC Energie Karlovy Vary

Junioři podlehli v důležitém souboji Pardubicím

Karlovarští junioři na ledě Pardubic nedokázali vstřelit jedinou branku a podlehli přímému soupeři o postup o play-off 0:3. Výhru domácích vystřelil třemi góly útočník Robin Kaplan. Rozdíl mezi oběma týmy se zmenšil na dva body, do konce nadstavby zbývají poslední dvě utkání.
DHL Extraliga juniorů, II. 10, so 12.3.2022
Pardubice
Karlovy Vary
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Kaplan (Šťastný), 31. Kaplan, 43. Kaplan (Herčík, Šťastný).
Rozhodčí: Mejzlík, Ondráček - Bohuněk, Jiruška
vyloučení3:5
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku41:21
diváci60
Pardubice: Kadlc – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Karlovy Vary: Bočan – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel – Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, L. Adámek, Seidler, Varvařovský, M. Adámek.

Komentář k utkání

Dynamo se ihned na začátku první třetiny dostalo do útočného pásma, kde Šťastný nahrával Robinu Kaplanovi, který jako první otevřel skóre zápasu a poslal tak domácí celek do vedení – 1:0. Poté byl jeden z pardubických hráčů vyloučen a karlovarští hráči si tak zahráli přesilovou hru, při níž Adámek střílel z mezikruží na Kadlce, ale jeho střela mířila vysoko nad domácí branku. Ke konci třetiny si také zahrály přesilovou hru Pardubice, při které mohly jít do dvoubrankového vedení. Lichtag s Herčíkem si dobře najeli před Bočana, kde první jmenovaný nahrával druhému, ale hostující brankář předvedl skvělý zákrok.

Na začátku druhé třetiny byla Energie dvakrát za sebou vyloučena, a domácí tak při přesilovce mohli odskočit na dvoubrankové vedení. Nejdříve střílel od modré Costa a potom Herčík, ale ani jeden z nich nedokázal karlovarského brankáře překonat. Poté také byli vyloučeni domácí a hosté tak dostali šanci vyrovnat, ale tuto možnost nevyužili, kvůli skvěle chytajícímu Kadlcovi. Ve 30. minutě se už znova radovaly Pardubice, kdy se do samostatného úniku dostal Robin Kaplan a ten svým druhým gólem v zápase zvýšil skóre na 2:0.

Ve třetí třetině se ihned do útoku dostal znovu Robin Kaplan, který přesnou střelou do rohu potřetí v utkání překonal Bočana a tím si i připsal hattrick – 3:0. Potom přišlo další vyloučení na hostující straně, ale tuto přesilovou hru Dynamo nevyužilo. Třetina se pak odehrávala v klidném tempu, Pardubice si držely puk na svých holích a nedovolily tak Karlovým Varům pokusit se o snížení skóre. Dynamo tak na domácím ledě vyhrálo 3:0.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Vítězství soupeře bylo naprosto zasloužené, oproti nám byl nastavený na play-off mód, hlavně co se týče pohybu, agresivity a osobních soubojů. V neposlední řadě měl ve svých řadách individuální rozdílový výkon v podobě střelce hattricku Robina Kaplana. Za celou dobu utkání jsme tahali za kratší konec a nedokázali jsme najít na hru domácích odpověď. Myslím si, že se projevilo i to, že máme úzkou sestavu, kdy to závisí na jedincích, kteří jsou už přetížení. Teď si odpočineme a připravíme se na závěr osmifinálových skupin a uvidíme, na co to bude stačit.