HC Energie Karlovy Vary

Energie vyšla v Sazka Areně opět na prázdno

P r a h a - Ani zlepšený výkon v druhé polovině zápasu nepřinesl karlovarské Energii letošní premiérové vítězství nad pražskou Slavií. Když totiž Petr Kumstát vsítil v třiatřicáté minutě první historickou branku Karlových Varů v Sazka Areně, prohrávali hosté již o tři góly. Naději vykřesal v 55. minutě ještě Alinč, který snížil na rozdíl jedné branky. Závěrečný nápor Varů se však nekonal a domácí si tak připisují další tři body.
Tipsport Extraliga, 39. kolo, ne 9.1.2005, Sazka Arena
Slavia
Karlovy Vary
3:2
2:0, 1:1, 0:1
Branky: 17. Vašíček (Tomica, Žabka), 20. Vondrka (R. Dlouhý, M. Kopecký), 27. Sup (J. Novák) - 33. Petr Kumstát (Skuhravý, Harant), 55. Alinč (Hurtaj, V. Polák). Rozhodčí: Minář - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4267. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
Slavia: Franěk - J. Novák, Špaček, Kadlec, Žižka, Žabka, Kolařík, Pojkar, Graňák - Hruška, Beránek, Sup - Pálffy, Stümpel, Vlasák - L. Havel, Vašíček, Tomica - Vondrka, Kopecký, Dlouhý.
Karlovy Vary: Málek - Hlavačka, Krajíček, Ptáček, Kutlák, J. Polák, Harant, Suur - Dvořák, Alinč, Hurtaj - Kucharczyk, Kraft, Krátoška (od 4. Bednařík) - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, V. Polák.

Komentář k utkání

Karlovy Vary, dvanáctý tým tabulky, příliš diváků do Sazka Areny nepřilákaly. Fanoušků hostů bylo za bránou Petra Fraňka poskrovnu a i domácí příznivci tentokrát nepřišli v tak hojném počtu. Od úvodního vhazování měla Slavia výraznou převahu a Málek si záhy připsal několik ostrých zákroků. Ve 4. minutě přišel pro hosty nepříjemný moment. Krátoška, který shodou okolností hostuje ve Varech ze Slavie, si po střetu s Kadlecem odnesl bolestivé zranění a utkání pro něho skončilo. V 6. minutě dostala Slavia možnost prosadit se v přesilové hře, když hlavní rozhodčí Minář potrestal Pecha za nafilmovaný pád. Domácím však početní převaha nevyšla. Necelou minutu po návratu Pecha na led zamířil na trestnou lavici pro změnu domácí obránce Pojkar. Až při této přesilovce si Petr Franěk připsal první zákrok, jinak ovšem opět neměl žádnou práci. Naopak po Kopeckého střele musel zasahovat Málek. Více paradoxně vystrašili domácího brankáře vlastní spoluhráči, jmenovitě Sup svojí zadovkou, kterou nedokázal Špaček zpracovat. Slávisté sice měli puk více na hokejkách, ovšem v útoku rovněž nijak neoslňovali. Až na začátku 17. minuty dokázali přetavit domácí svoji převahu ve vedoucí gól. Tomica v útočném pásmu vybojoval zdánlivě ztracený puk pro Vašíčka, který bekhendovou stahovačkou obelstil Romana Málka. V 18. minutě, kdy na trestné lavici seděl Jiří Polák, měli na holi tutovky v krátkém sledu Pálffy a Špaček, střelecké štěstí jim však nepřálo. Svého bývalého spoluhráče nepřekonal prudkou střelou ani Sup. Sedmnáct sekund před první sirénou se slávisté přece jen dočkali druhého gólu. Vondrka projel po levém křídle, ze střední vzdálenosti napálil puk na branku a ten zaplul přímo k tyči.

Obraz hry v druhé části se příliš nezměnil. Vary sice byly častěji v útočném pásmu, jenže vystřelit pořádně na Fraňka nedokázaly a to ani při přesilové hře. Ve 27. minutě navíc již prohrávali 0:3. Sup nejprve nastřelil tyč, puk se odrazil k Novákovi, který ho nahodil zpět na bránu, kde Sup dokončil svoje dílo a milimetrovou tečí rozesmutnil Romana Málka. Domácí hráče tříbrankové vedení ale trochu ukolébalo. V polovině zápasu poslal Hruška místo puku do brány krosčekem hráče soupeře, což nezůstalo bez odezvy hlavního arbitra. Dvacet sekund před vypršením trestu Hrušky nedokázali domácí vyhodit z obranného pásma, kotouč se dostal k osamocenému Kumstátovi, jenž si položil Fraňka a ač z úhlu, dokázal ležícího gólmana domácích přehodit. Těsně před druhou přestávkou mohli hosté inkasovat opět do šatny. Pojkarův projektil však tentokrát orazítkoval pouze tyč, a tak naděje Energetiků stále žily.

Závěrečné dějství bylo oproti předchozím čtyřiceti minutám mnohem vyrovnanější. Ve 43. minutě se Franěk zapotil při rychlé akci dvojice Kumstát - Skuhravý. Slavia kontrovala o minutu později akcí Hrušky, který se zpoza brány pokoušel zasunout puk za Málka a způsobil tím před brankou hostujícího brankáře velký závar. Pak si vzali slovo opět hosté. Postupně vyzkoušeli Fraňka Kraft, Vojtěch Polák a Kucharczyk. Tlak karlovarských hráčů kulminoval v 50. minutě při vyloučení Dlouhého, při kterém donutili Fraňka zasahovat tvrdými střelami Hurtaj a Hlavačka. V 55. minutě sice Kopecký vsítil gól, ale po předchozí zásah do Málkovy masky ho hlavní rozhodčí nemohl uznat. V téže minutě naopak udeřilo na druhé straně. Alinč zakončil svůj průnik po pravém křídle a povyjetého Fraňka prostřelil mezi chrániči. Více však svěřenci Radima Rulíka již nepředvedli. Naděje na vyrovnání posunul na konci 58. minuty do rovin pouhé teorie útočným faulem Michal Dvořák a ve zbývajících jedenácti sekundách, které po jeho návratu zbývaly do závěrečné sirény, Slavia kontrolovala hru.

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia): Začali jsme vcelku dobře, kombinovali jsme, byli u puku a využili jsme i některé šance. Ve druhé části jsme se ale trochu uspokojili, měli jsme málo střel a místo před branku jsme si přihrávali po mantinelu. V tomto duchu jsme i zápas dokončili.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): Dnes jsme nepodali zas až tak špatný výkon, ale bohužel až moc velká ustrašenost v první třetině nás stála alespoň bod. Druhá a třetí třetina byla z naší strany lepší, i když i v nich měla Slavia šance.

Související články