Bodová série juniorů skončila, doma nestačili na Pardubice

Sobotním zápasem vstoupili junioři HC Energie do druhé části nadstavby DHL extraligy juniorů. Vstup se jim však tak úplně nepodařil, neboť v prostorech tréninkové haly KV Arény, stejně jako v prvním kole nadstavby, podlehli Dynamu Pardubice, tentokrát byl stav zápasu 3:5.
DHL Extraliga juniorů, II. 7, so 5.3.2022
Pardubice
3:5
0:1, 1:1, 2:3
Branky a nahrávky: 34. M. (Sapoušek, Kočí), 49. L. (Rymon, Benda), 55. Rymon (L., Benda) – 20. Kaplan (Herčík, Kubíček), 33. Herčík (Kaplan, Šťastný), 56. Pavlata (Lichtag, Tvrdík), 57. Pavlata (Costa, Lichtag), 59. Herčík (Nedelka).
Rozhodčí: Micka, Glanc - Belko, Maňák
vyloučení5:4
využití1:0
oslabení0:1
střely na branku30:44
diváci54
Karlovy Vary: Bočan – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík, Bulka – Sapoušek, Adámek M., Adámek L.(C), Rymon, Šmajda, Seidler, Botoš (A), Šlechta, Príhoda.
Pardubice: Kadlc – Chabada (A), Kaštánek, Kubíček (C), Koudelka, Nedelka, Hebek, Tvrdík – Herčík, Šťastný (A), Kaplan, Costa, Novotný, LIchtag, Pavlata, Štetka, Kloz, Paleček.

Zápas byl od počátku velmi vyrovnaný a oba týmy se snažily střelecky prosadit. Díky svižnému tempu však pro žádné z mužstev nebylo úplně snadné založit útočnou akci. Na obou stranách bylo k vidění několik zajímavých akcí, ale otevřít skóre se povedlo hostujícímu týmu až dvacet čtyři sekund před koncem první třetiny. Útočnou akci založil Martin Kubíček, který poslal z kruhu kotouč Danielu Herčíkovi. Kombinaci zakončil Robin Kaplan, střelou do rohu Bočanovy branky. Domácí tak dostali gól na cestu do šatny.

I když v druhé části tempo hry nepolevilo, byla znát snaha obou týmu dostat kotouč do držení na delší dobu a vytvořit si tak prostor pro přesnější střely, které by sebou přinesly kýžený gól. V čase 29:29 bylo nařízeno trestné střílení za hákování, kterého se dopustil útočník hostů Pavol Štetka. Exekuce se ujal Dominik Rymon, ale Kadlce neobelstil. Jako první tedy opět v čase 32:21 skórovali hosté. Robin Kaplan společně s Ondřejem Šťastným připravili šanci pro před brankou stojícího Daniela Herčíka, který svou střelou překonal Davida Bočana. Z vedení se Dynamo radovalo zhruba minutu a půl, neboť v čase 33:57 se dostali do akce domácí. Matteo Kočí se u mantinelu zmocnil kotouče a poslal ho na Robina Sapouška, ten se pokusil propálit hostujícího brankáře od modré, trefil však pouze betony, ale Matyáš Adámek před brankou nezaváhal a dorážkou se postaral o první branku energetiků. Druhá třetina skončila za stavu 1:2.

Ve třetí třetině oba týmy bojovaly ještě urputněji o udržení kotouče. Tentokrát se jako první střelecky prosadili domácí, kdy se pokusil střelou od modré překonat Maxmiliana Kadlce, po nahrávce od Vítka Bendy, domácí útočník Dominik Rymon. Jeho střela branku hostů přeletěla, ale kotouč se od mantinelu odrazil k nohám Lukáše Adámka a ten ho dorážkou dostal za záda hostujícího gólmana a v čase 48:14 vyrovnal skóre zápasu. O třetí branku domácích se postarali v čase 54:40 stejní hráči, jako o druhou, jenom se maličko promíchali. Tentokrát se jako první ke kotouči dostal Vítek Benda a poslal ho Lukáši Adámkovi, který našel volného Dominika Rymona a ten rozvlnil síť za hostujícím brankářem.

Energetici se ale z vedení neradovali dlouho. Časomíra ukazovala čas 55:15, když střelu Jakuba Lichtaga, vystřelenou od modré, za záda Davida Bočana dorazil Dominik Pavlata a postaral se tak o vyrovnání skóre. Vyrovnaný stav vydržel do času 56:36, kdy poslal Dynamo do vedení opět Dominik Pavlata, který se po přihrávce Kaleho Costy dostal do samostatného úniku a přesně mířenou střelou překonal brankáře domácích. Domácí se po získání kotouče pokusil vytvořit několik kombinací. Ty se jim však nepodařilo zakončit. Necelé dvě minuty před koncem zápasu to energetici zkoušeli v šesti. Hostům se podařilo získat kotouč a Adam Nedelka ho předal Danielu Herčíkovi a ten v čase 58:57 střelou do prázdné branky sebral domácím naději na vyrovnání. Body z dnešního zápasu tak putují do Pardubic.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Odehráli jsme poměrně vyrovnanou partii s kvalitním soupeřem, kdy se nám podařilo dostat se ze stavu 0:2 do stavu 3:2. Potom jsme nedůsledností a někdy až asi i naší pasivitou nepracovali tak, abychom si zasloužili mít potřebné štěstí v zádech a soupeř dokázal utkání otočit na svojí stranu. Bere tři body a my mu gratulujeme a musíme se připravit na další utkání.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): Jsme spokojeni s výhrou. Začali jsme tuto nadstavbu dobře, ale teď jsme čtyřikrát v řadě prohráli. Už jsme přestávali věřit, že bychom mohli náš výkon zlepšit, ale dnes jsme ukázali, že hokej umíme. Bojovali jsme až do konce, i když jsme prohrávali asi šest minut před koncem o gól, tak jsme to utkání otočili a vyhráli.