Brněnská střelnice! Grígerův premiérový hattrick řídili vysokou výhru nad Kometou

Energetici přerušili sérii tří proher v řadě doopravdy fantastickým způsobem! Svěřenci Martina Pešouta zaskočili brněnskou Kometu, kterou porazili vysoko 7:2. Hned třemi góly se na demolici podílel Dávid Gríger, tři asistence pak zapsal zadák Petr Šenkeřík.
Tipsport extraliga, 19. kolo, ne 17.11.2019
Kometa Brno
2:7
1:1, 1:4, 0:2
Branky a nahrávky: 13. Orsava (Svačina, O. Němec), 36. Orsava (P. Holík, Zaťovič) – 12. Koblasa (Vondráček), 23. Koblasa (Eminger, Graňák), 24. Gríger (Šenkeřík, T. Rachůnek), 39. Gríger, 40. V. Polák, 41. Gríger (Stříteský, Šenkeřík), 58. Flek (Šenkeřík, F. Novotný).
diváci7381
Kometa Brno: Vejmelka (41. Klimeš) – O. Němec (A), Svozil, Pyrochta, Gulaši, Bartejs, Štencel, Malec – Kucsera, P. Holík, Zaťovič (C) – Svačina, Plekanec (A), Plášek ml. – Orsava, Lev, Hruška – L. Horký, Kusko, Dočekal
Karlovy Vary: Novotný (Bednář) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, D. Mikyska, M. Rohan – Flek, Gríger, T. Rachůnek (A) – O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák – T. Kubalík, Raška I, Kohout – Vondráček, Skuhravý (C), Koblasa

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří již ve druhé minutě zahrozili Plekancem. Zkušený útočník byl sám před brankářem, ale Novotného nepřekonal. Brňané dál tlačili a měli šance, jenže z vůbec první akce Energie udeřilo. Na začátku 12. minuty se dostal ke kotouči Petr Koblasa a svižnou střelou přes obránce překonal Vejmelku mezi betony - 0:1. Kometa nesložila zbraně a dál hrála nátlakový hokej. Vyrovnání vytěžila v přesilovce a za minutu a půl bylo srovnáno. Svačina poslal kotouč před bránu, kde byl Jakub Orsava a ten vymetl šibenici Novotného svatyně - 1:1. V závěru třetiny mohl překlopit vedení na stranu Brna Lev s Kucserou, stav se však neměnil.

Ráz druhé třetiny určila hned úvodní přesilovka Varů, která byla navíc dvojnásobná. Nejprve si v pět na tři našel odražený puk Petr Koblasa a poté ve standardní výhodě zakončil na zadní tyči stojící David Gríger - 1:3.

Na kontakt se Kometa chtěla dostat po šancích Lva a Pláška, Novotný však odolal. Pět minut před koncem už musel lovit puk ze sítě, v přesilovce opět stál na správném místě Jakub Orsava a gólman Energie byl bez šance - 2:3.

Hostům ovšem patřila poslední minuta druhé třetiny. V rozmezí čtyřiceti vteřin překonal Vejmelku nejprve Dávid Gríger a další těžký úder pro Kometu přidal z otočky Vojtěch Polák - 2:5. Ve třetí části tak na Moravany čekala těžká zkouška, a to dát minimálně tři góly.

Třetí část se pouze dohrávala, Vary si hlídaly výsledek a ještě přidaly dvě branky. Přesně skórovalDávid Gríger, jenž zkompletoval hattrick a následně i Jakub Flek, který na konci překonal bezmocného Klimeše, který střídal gólmana Vejmelku. Kometa tak vysoko prohrála 2:7, na což rezignoval hlavní brněnský trenér Petr Fiala.

Petr Fiala (HC Kometa Brno): Prohráli jsme pětkrát v řadě. Výkon ve třetí třetině zápasu s Karlovými Vary nebyl hodný Komety. Utkání jsem si dal sám pro sebe jako rozhodující. Skončilo to 2:7, není co řešit.

Tomáš Mariška (HC Energie): My jsme do zápasu vstoupili rozpačitě, těch prvních osm minut postrádalo skoro všechno, co jsme od hráčů chtěli. Myslím si, že nám pomohla vstřelená branka, zápas se pak lámal ve druhé třetině, kdy jsme po vedení v čele s Filipem Novotným odolávali tlaku Brna a dokázal mu čelit. Vytvořili jsme si dostatečný náskok a poslední zbytek odporu jsme zlomili rychlým gólem na začátku třetí třetiny. Od té doby jsme zápas měli pod kontrolou a hráčům jsme za dnešní týmovou práci poděkovali.