Chomutov potvrdil roli favorita a deklasoval dorost

Dorost se utkal s Piráty a opět z duelu neodešel jako vítěz. Ztráta 1:2 z první třetiny se dala ještě dohnat, šance na body ale zmařila opět druhá třetina. V té karlovarští inkasovali čtyři branky. Třetí třetina se za stavu 3:6 už jen spíše dohrávala. Padly v ní hned tři branky, nic na výhře Pirátů to už ale neměnilo. Bonusový bod pro Piráty zařídil v nadstavbě Marcel Štefančík.
Extraliga dorostu, II. 15, so 23.2.2019
Chomutov
4:8
1:2, 2:4, 1:2 - N 0:1
Branky a nahrávky: 16. Šmajda (Rymon), 28. Blecha (Černý, Šmajda), 37. März (Matas), 53. März (Rymon) – 7. Döring (Kulich, Němec), 18. Němec (Štefančík, Kulich), 21. Spudich (Kulich), 22. Príhoda (Čech), 25. Ekrt (Iljuk), 36. Iljuk (Vostiňák), 51. Kulich, 56. Döring (Spudich, Štefančík), 61. Štefančík (Němec).
Rozhodčí: Vojtěchovský – Ondráček, Marek
vyloučení8:7
využití0:3
střely na branku27:28
diváci77
Karlovy Vary: Kubát (21. Hykel) – Žďárský, Vogel, Houdek (C), Hohl (A), Zolnaj – Matas, Sapoušek, März (A), Šmajda, Botoš, Rymon, Šlechta, Blecha, Černý, Czingel
Chomutov: Malant (Šatný) – Döring, Němec, Martínek, Pöschl (C), Perný, Frollo – Spudich, Kulich (A), Štefančík (A), Kalčík, Príhoda, Čech, Iljuk, Vostiňák, Ekrt, Rindoš

Už od začátku zápasu tahali karlovarští za kratší konec. Piráti byli všude dříve, o krok napřed a měli více ze hry. Přesně po sedmi minutách hry v přesilovce skóroval Filip Döring, který trefil pravý dolní roh Kubátovy svatyně. Osm minut nato si však kotouč vzal k moci Samuel Šmajda, který dokázal najít mezírku mezi tyčí a Malantem. Dvě minuty poté měl Kalčík před sebou prázdnou branku, jenže ji minul. Po čtyřiceti vteřinách Štěpán Němec po Štefančíkově pasu vymetl levý dolní roh branky. Čtyři vteřiny před koncem první třetiny si Dominik Rymon pohrál s obránci a dostal se až k Malantovi, klička mu ale nevyšla.

Neuběhla ani minuta z druhé části a Piráti se už mohli radovat z gólu. Jejich první střelu v třetině proměnil Jan Spudich. Karlovarští vystřídali brankáře, místo Kubáta nastoupil do zápasu Hykel. Ten ale první facku v podobě gólu Ondřeje Príhody dostal po necelé minutě. Po minutě se na druhé straně Malant blýskl excelentním zákrokem, když vychytal přečíslení dva na nikoho. V páté minutě druhé třetiny Erika Iljuk nabil Janu Ekrtovi, který pálil ostrými. Za Energii zvládl po třech minutách snížit Josef Blecha. V třicáté šesté střílel Jan Vostiňák na Hykela, který si s jeho střelou poradil, ovšem na dorážku Erika Iljuka už byl krátký. V téže minutě ale ještě snížil Lukáš März.

Po minutě a půl třetiny měl Dominik Rymon trestné střílení, proti Malantovi ale neuspěl. V osmé minutě třetího dějství měl po Čechově přihrávce před sebou prázdnou branku Jan Ekrt, tu ale netrefil. Kdo se ale trefil, byl na přelomu poloviny třetiny Jiří Kulich, který tak zvyšoval na 7:3. Dvě minuty nato ale Dominik Rymon přihrál do úniku Lukáši Märzovi, který nekompromisně zavěsil. Necelých pět minut před koncem ještě stav upravil Filip Döring.

V nadstavbě získal pro Piráty bonusový bod svou střelou Marcel Štefančík.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Zápas byl pozitivní v tom, že nám pro příští sezonu odhaloval charakter některých hráčů. Budeme vědět, co a jak dělat směrem dopředu pro příští sezonu. Jak jsme dnes mohli vidět, některým hráčům se prostě a jednoduše nechce.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): Padlo hodně gólů, což se divákům muselo líbit, nám se to ale líbilo už méně. Prosadily se opět všechny lajny, za což jsem rád. Směrem dozadu však děláme spoustu chyb, dovolili jsme toho soupeři hodně. To by se nám stávat nemělo. Snažíme se na tom ale pracovat. Jinak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.