Čtyři minuty, čtyři góly. Dorost padl s Chomutovem vysoko 2:6

Dorostu se sobotní duel s Chomutovem nepovedl. Dvougólová ztráta z první třetiny by se ještě dala dohnat, jenže veškeré naděje na tři body zhasly ve druhé části. V té chomutovští Energii nasázeli čtyři branky během čtyř minut a a o osudu zápasu bylo rozhodnuto, domácí už jen góly Šlechty a Sapouška upravili na 2:6. Bonusový bod v nadstavbě pro Piráty zařídil Marcel Štefančík.
Extraliga dorostu, II. 5, so 16.2.2019
Chomutov
2:6
0:2, 0:4, 2:0 - N 0:1
Branky a nahrávky: 45. Šlechta (Černý, Zolnaj), 53. Sapoušek (Černý) – 11. Kulich, 20. Döring (Němec, Štefančík), 28. Döring, 29. Štefančík (Döring), 30. Pöschl (Martínek, Kalčík), 32. Kalčík (Štefančík, Kulich), 61. Štefančík.
Rozhodčí: Kostourek – Sedláček, Matys
vyloučení4:5
využití0:0
oslabení1:1
střely na branku14:33
diváci75
Karlovy Vary: Bajgar – Houdek (C), Vogel, Petretič, Hohl (A), Zolnaj, Prošek – Blecha, Sapoušek, März (A), Rymon, Botoš, Czingel, Bubanec, Šlechta, Černý
Chomutov: Malant (Šatný) – Döring, Němec, Kovár, Pöschl, Martínek – Spudich, Kulich (A), Štefančík, Kalčík, Príhoda, Čech, Koblížek, Vostiňák, Iljuk, Ekrt

Do zápasu vstoupil lépe Chomutov. Od začátku byl více na kotouči a měli více šancí. První branka padla v polovině první třetiny. Energetici rozehrávali zpoza branky, jenže jejich přihrávku zachytili hosté, před Bajgarem se utvořila menší skrumáž, ze které těžil gólově Jiří Kulich. Po gólu tlak chomutovských dorostenců ještě vzrostl. Když se už zdálo, že se třetina dohraje za stavu 1:0 pro hosty, střílel od modré čáry Filip Döring, jehož rána se nešťastně odrazila od jednoho z bránicích hráčů, a tak s ní Matyáš Bajgar nemohl nic dělat.

Energetici do úvodu druhé části opět nevstoupili nejlépe. V osmé minutě vyjeli do přečíslení dva na jednoho Lukáš Koblížek a Filip Döring. Právě jeho přihrávka se nešťastně odrazila od obránce karlovarských Petra Houdka do Bajgarovy svatyně. Tímto začala gólová smršť. O čtyřicet vteřin později Filip Döring nahrával před branku Marcelu Štefančíkovi, který už jen dorážel do prázdné branky. Po dalších čtyřiceti vteřinách po Martínkově přihrávce Martin Pöschl, který trefil pravý dolní roh branky. Tam se trefil čtyřicet vteřin poté svou střelou i Jakub Kalčík. Hra se pak trochu uklidnila, ale o vítězi bylo už víceméně rozhodnuto. Půlminutu před koncem byl vykázán ze hřiště Josef Blecha za podkopnutí.

V přesilovce na začátku třetího dějství se Piráti do velkých šancí nepouštěli. Naopak po čtyřech minutách třetiny ujel hostující obraně Robert Šlechta, který vyzrál na Lukáše Malanta. Třicet vteřin po přesilovce se ve skrumáži před Malantem nejlépe zorientoval Robin Sapoušek, který bekhendem zavěsil. Ve zbytku třetiny už se nic zásadního nestalo.

V nadstavbě bonusový bod pro Chomutov zařídil svou střelou Marcel Štefančík, který si tak připsal čtvrtý bod v zápase.

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): Zápas bych shrnul jednoduše. Chomutov byl ve všech ohledech lepším týmem. Měli velkou chuť hrát, naopak mi připadalo, že se nám moc do zápasu nechce, podle toho se ten zápas také celý vyvíjel. Nemůžu nic než pogratulovat soupeři.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Čtyři body jsou pro nás velmi důležité směrem k postupu. Myslím si, že naše hra měla náboj, hlavně v první třetině. Konečně se nám rozehrály i ostatní formace, vlastně z každé se alespoň jeden hráč prosadil. Celý zápas jsme podle mě byli o krok napřed a zaslouženě jsme zvítězili.