Další kanonáda Brna! Energie si na Valentýna zastřílela

Karlovarští si nadělili k Valentýnu krásný dárek. Energie chtěla vrátit Kometě minulou prohru a povedlo se jí to v plné parádě. Každou třetinu vstřelili hostům tři branky a zvítězili vysoko 9:1. První extraligovou trefu si navíc krásným gólem připsal Tomáš Vildumetz.
Tipsport extraliga, 45 (TV), pá 14.2.2020
Kometa Brno
9:1
3:0, 3:0, 3:1
Branky a nahrávky: 8. Stříteský (Skuhravý, D. Mikyska), 10. O. Beránek (Plutnar, T. Mikúš), 11. Vondráček (Graňák, Skuhravý), 24. Flek (Šenkeřík, T. Rachůnek), 34. Vildumetz (T. Mikúš), 39. Šenkeřík (Gríger, T. Rachůnek), 47. T. Rachůnek (Flek), 51. Skuhravý (Koblasa, Vondráček), 52. T. Rachůnek (Gríger, Flek) – 54. Plekanec (Mueller, Zaťovič).
diváci4365
Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Weinhold, M. Rohan, Plutnar, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – V. Polák, Černoch, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.
Kometa Brno: Čiliak (40. Vejmelka) – Mlčák, O. Němec (A), Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Baranka – Zaťovič (C), Plekanec (A), Mueller – Jenyš, Kusko, M. Erat – Kucsera, Rákos, Vincour – Plášek ml., Střondala, L. Horký.

Energie pořádala charitativní akci na pomoc zraněnému Janu Alinčovi, který se velmi vážně poranil při hokejbalu. Iniciátorem akce byl Václav Skuhravý, jehož hraný dres byl vydražen za 20 500 Kč a s příspěvkem kabiny putuje panu Alinčovi 70 000 Kč. Právě předání šeku z rukou kapitána karlovarské Energie předcházelo začátku pátečního duelu.

Ze začátku utkání měla mírně navrch Kometa a několikrát mohla i skórovat. Jenomže ohledně produktivity se jim vůbec nedařilo. V osmé minutě si energetici začali na hosty vyvíjet tlak, z čehož vytěžil branku svou dělovkou od modré Matěj Stříteský a odstartoval tím gólovou smršť. O dvě minuty později si Ondřej Beránek obhodil jednoho z brněnských obránců a z mezikruží propálil brankáře Čiliaka. Po chvíli se mohli Karlovarští radovat znovu, na konci krásné kombinace stál Tomáš Vondráček, který přesnou střelou k tyči poslal Energii do tříbrankového vedení. A nemusel to být poslední gól, protože po Flekově střele nebezpečně dorážel Dávid Gríger, kotouč však těsně minul odkrytou svatyni hostů. Brno se snažilo vzpamatovat a dát kontaktní branku, to jim domácí ovšem nedovolili a do šatny si vzali velký náskok.

Druhá část začala vyrovnaně, hrálo se spíše ve středním pásmu. Ve 21. se ale nechal vyloučit za podrážení Petr Šenkeřík a hosté vycítili šanci na gól. Tu bohužel pro ně nevyužili a Martin Erat navíc napadl Martina Kohouta a přesilovka hostů plynule přešla v oslabení. V něm dala Energie Kometě o proměňování početních výhod lekci, protože v závanu před Čiliakem došťouchl puk do brány Jakub Flek. Hosté chtěli něco udělat se stavem a měli své šance, jenomže jim chybělo štěstí a přesnost v koncovce. V čase 33:33 střílel Tomáš Vildumetz, jehož střelu ještě Čiliak vyrazil. Karlovarský forvard ovšem branku objel a zakončením do odkryté svatyně si připsal premiérovou trefu v extralize. Na druhé se ke konci v mezikruží octl Martin Zaťovič, jeho střelu Novotný lapil a držel si tak čisté konto. V tu chvíli přišlo pro Brno další vyloučení a na trestnou lavici usedl Peter Mueller. Ani tato přesilovka nezůstala bez gólu, Dávíd Gríger nabil Petru Šenkeříkovi a stav byl 6:0.

Poslední dvacetiminutovka začala za rozhodnutého stavu, hosté se však nevzdávali a domácí gólman se rozhodně nenudil. Domácí hráli ve velké pohodě a dali to najevo dalším gólem. Jakub Flek ujel obraně a naservíroval kotouč Tomáši Rachůnkovi, jenž zavěsil do odkryté svatyně. Fanoušci Komety byli velmi frustrovaní a nenávistně zasypali ledovou plochu rolemi toaletního papíru. Karlovarští se nenechali rozhodit a v polovině třetiny přidali další dva góly. O ten první se svou dorážkou po Koblasově střele postaral kapitán Václav Skuhravý, po něm úspěšně pálil po Grígerově přihrávce podruhé v zápase Tomáš Rachůnek. Po dvou minutách se brněnští přeci jen mohli radovat, jako jediný Novotného prostřelil Tomáš Plekanec. Skóre už se poté neměnilo a Energie tak plně vrátila Kometě minulou prohru, která dopadla rovněž 9:1.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Myslím si, že výsledek moc neodpovídal dění na ledě. Kometa si od začátku vytvářela mnoho šancí a nebýt fantastického výkonu Filipa Novotného, díky kterému jsme měli šanci se do zápasu dostat, tak by zápas dopadl úplně jinak. Byli jsme opravdu produktivní, jsem rád za celou kabinu. Dostali jsme příležitost bojovat o lepší umístění a musíme bojovat v každém zápase.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno) „Je to složité okomentovat takový výsledek. Ten se zrodil v první třetině, kdy jsme inkasovali tři góly, během krátkého časového sledu. Ze začátku jsme nějaké ty šance měli, ale neproměnili jsme je a zápas se v podobném duchu odvíjel až do konce. Domácí se svými šancemi naopak nakládali výborně. My jsme nebyli schopni se do zápasu zpět vrátit. Příležitosti byly, měli jsme několik přečíslení. Bohužel byl zápas nasměrovaný tak, že nám nešlo nic, Energii šlo všechno a zaslouženě nám stejným výsledkem oplatili porážku.“