Další výhra staršího dorostu na karlovarském ledě, tentokrát porazil Opavu

SD: HC Energie Karlovy Vary - HC Slezan Opava 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Po pátečním vítězném utkání proti Porubě na karlovarské starší dorostence čekal soupeř z Opavy. Karlovarští energetici týmu HC Slezan Opava nasázeli celkem pět gólů a sami jeden inkasovali. Utkání patřilo domácím. Hosté byli zřejmě smíření s neúspěchem a podle toho to také vypadalo. Energetici využili jedné z toho velkého množství přesilových her a ještě se dokázali prosadit při hře v oslabení. Z utkání tedy zůstaly celé tři body opět na domácí půdě. Další utkání čeká karlovarské starší dorostence až 19.2. od 18:00 na ledě Pardubic.
Extraliga staršího dorostu, II. 12, so 6.2.2016, KV Aréna
Opava
5:1
2:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Habr (Hotěk), 20. Prošek (Kurfürst), 26. Bečka (Hrůša), 29. Pastyřík (Hrůša), 53. Bečka (Prošek) – 40. Konečný (Bitomský, Hladoník). Rozhodčí: Jan Hucl – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Karlovy Vary: Špírek – Bernáth, Štaif, Vápeník, Kala, Hrůša, Přibyl – Horký "A", Kurfürst "A", Prošek, Slabý, Pastyřík "C", Tlačil, Hotěk, Bečka, Petrov, Salnikov, Halberštát, Habr
Opava: Lamla (26. Fichna) – Lelek, Kupka – Adamczyk, Döhner, Bitomský, Hladoník, Řečinský, Pělucha "A", Langer "C", Blecha, Konečný Trenér: Karel Suchánek

Počáteční snaha obou týmů byla velmi výrazná. První třetina byla lehce rozpačitá, jelikož ani jednomu z týmů se dlouhou dobu nedařilo usadit v útočném pásmu. Úvodního vhazování se zmocnili hosté, kterým se však nedařilo kombinovat, a tak na kotouči příliš dlouho vidět nebyli. Ve třetí minutě to na hostujícího brankáře Lamlu zkoušel Bečka. Jeho střelu opavský gólman zneškodnil, a tak se energetici museli pokoušet dále. O chvíli později to zkoušel ještě Kurfürst, ale jeho si Opavští dobře ohlídali. Úderem čtvrté minuty to zkoušel na druhé straně Pělucha. Karlovarský brankář Špírek čelil po nějakou dobu nátlaku hostí, jemuž však neodolal, a tak se diváci ani v této situaci gólu nedočkali. V deváté minutě tomu už bylo jinak. První pokus Hoťka s Bečkou vstřelenou brankou neskončil, ovšem na podruhé se to při kombinaci právě Hoťka s Jakubem Habrem podařilo. Karlovarský tým se tak po jejich akci mohl radovat z prvního vstřeleného gólu tohoto utkání. Po vstřelené brance Karlových Varů se hra na okamžik díky opavské hře v oslabení ustálila a Karlovarští se usadili v obranném pásmu soupeře. Karlovarští dorostenci na Lamlu vyslali několik střel, i přesto hru v oslabení Opavští přečkali bez újmy. Ve čtrnácté minutě si to k Špírkovi namířil Hladoník, jeho střelu na poslední chvíli nasměroval mimo jeden z domácích obránců, a hra se přesunula zpět do útočného pásma energetiků. V devatenácté minutě to zkoušel opět Bečka z bezprostřední vzdálenosti, avšak ani tato minuta nepřinesla změnu stavu utkání. Deset vteřin před koncem úvodního dějství dostal pod betony opavského brankáře kotouč svou táhlou střelou Radek Prošek. Po prvních dvaceti minutách odcházeli do kabiny Karlovarští se dvěma vstřelenými brankami a úsměvem na tváři.

Během druhé třetiny mohli být diváci svědky hned několika šancí a celkem tří vstřelených branek. Útok hostí, který následoval po špatném rozehrání buly domácích nakonec skončil ofsajdem, po němž se na kotouči objevili domácí. Šest minut po začátku této třetiny Energie opět navýšila a to při nádherné akci kanonýra Jana Bečky, jenž se jako blesk z čirého nebe ocitl sám v pravém kruhu tváří v tvář Lamlovi. Po třetí inkasované brance se hostující tým rozhodl vyměnit brankáře a za Lamlu nastoupil Fichna. Na další gól energetiků jsme si moc dlouho nepočkali. O pouhé tři minuty později padl další gól, o který se zasloužil kapitán karlovarského mužstva Marek Pastyřík, který svou střelou z pravého kruhu vymetl pravý růžek opavské branky. Následně se snažil prosadit ještě Hotěk. Hosté se během jednatřicáté minuty opět provinili faulem a šli do čtyř. Tuto hru v oslabení již zvládli. V následujících minutách, kdy karlovarští dorostenci obsadili útočné pásmo, padlo několik dalších střel, žádná však neskončila gólem. Poslední gólem zakončená akce v této třetině byla v situaci dva na dva, kdy si opavští hráči poradili s domácími obránci, a stejně tak jako domácí v předešlé třetině deset vteřin před koncem této periody skórovali. Náskok energetiků snížil Ondřej Konečný.

Poslední třetina již tolik vstřelených branek nenabídla. Do posledního dějství vstoupily Karlovy Vary opět velmi aktivně. I hned po deseti vteřinách se dal do útoku Kurfürst. Po třech minutách si po faulu hostí energetici zahráli další přesilovou hru, během níž Fichnu potrápil prudkou střelou z mezikruží Horký. Třetí Opavská hra v oslabení brankou Energie neskončila. Jen co se hosté objevili v pěti dorážel na vyraženou střelu jednoho ze spoluhráčů Slabý. Naštěstí pro Opavu se Fichna stačil včas přesunout na správné místo. Hladoník vyvezl kotouč a střílel, pozorný Špírek střelu vyrazil. Vzápětí na to to zkoušel Blecha, ale ani jeho dorážka nevyšla. V padesáté minutě se do oslabení dostali opět Opavští. Většímu riziku během hry ve čtyřech však nečelili, jenže pak přišla další hra v oslabení, za kterou je Karlovy Vary už potrestali gólem. Při skrumáži před brankou dostal za Fichnova záda kotouč Jan Bečka, jenž byl následně brankářem hrubě sražen na zem, a tak došlo k dalšímu vyloučení. Energetikům se navýšit nepodařilo a naopak se vylučovalo na jejich straně. Přesilové hry se snažil využít Langer, jehož střela nakonec skončila vysoko v ochranné síti. Přesilová hra Opavy další gól také nepřinesla. V posledních deseti vteřinách si před Fichnu ještě hezky najel Horký, ale ani jemu se nepodařilo se stavem utkání něco udělat. Tři body zůstaly tedy energetikům po výhře 5:1

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Utkání se těžko hodnotí, protože na soupeři už bylo vidět, že jsou smíření se sestupem do ligy staršího dorostu. Pro nás to bylo povinné vítězství, povinné body, které jsme získali a svou roli favorita jsme splnili.