Dorost: Martin Šnajdr hattrickem zkrotil smečku tygrů

HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí tygři Liberec 6:4 (2:0, 2:4, 2:0) K a r l o v y V a r y - Gólová přestřelka mezi Karlovými Vary a Libercem skončila šťastně pro domácí Energii především díky Martinu Šnajdrovi, jenž svými třemi zásahy, z nichž ten poslední byl vítězný, takřka zkrotil smečku tygrů. Hosté již v patnácté minutě za stavu 2:0 vystřídali brankáře. Jejich tah se promítl ve vyrovnání na 4:4, avšak závěrečný nápor Západočechů byl rozhodující. Karlovarští si tak mohli připsat plný počet bodů do extraligové tabulky.
Extraliga dorostu, 18. kolo, po 25.10.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
6:4
2:0, 2:4, 2:0
Branky: 10. Šnajdr (Schmidt), 15. Šnajdr (Topinka, Schmidt), 22. Smolík (Dudek, Budínský), 24. Dudek (Budínský, Boguský), 53. Šnajdr (Topinka), 57. Sláma (Schmidt) - 24. Ropický (Zeman, Tondr), 32. Novák (Smetaník), 37. Ropický (Tondr, Zeman), 39. Tondr (Sládek, Zeman). Rozhodčí: Bittner. Vyloučení: 3:7, navíc Ropický 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 55. Průběh utkání: 4:1, 4:4, 6:4.
Karlovy Vary: Benda - Tollinger, Schmidt, Ozom, Děkan, Boguský, Satora, Zmeškal - Budínský, Topinka, Sláma, Dudek, Záhora, Tomáš Polák, Šnajdr, Smolík, Rohan
Liberec: Vajner (od 15. Kalčík) - Niko, Jaroměřský, Seidl, Kajínek, Hodač, Zákoutský, Čejka, Sládek - Kopic, Falta, Ropický, Jarolím, Langr, Duda, Tondr, Zeman, Řehák, Smetaník, Peřina, Novák

Domácí vstoupili do zápasu s nasazením, avšak jejich přílišná aktivita byla potrestána vyloučením Víta Budínského za hákování. Hosté však v početní výhodě takřka nic nepředvedli a krom střely Tondra nijak brankáře Bendu neohrozili. V páté minutě Liberečtí spáchali závar před domácím gólmanem, ale ten šance Dudy a Řeháka zlikvidoval. O minutu později nebezpečně pálil z levého kruhu Smetaník, brankář Karlových Varů pohotově vyrazil. V téže minutě dostali domácí výhodu jednoho muže v poli za vyloučení Čejky za podražení, ale stejně tak jako hosté z početní výhody nic nezískali. V deváté minutě přišlo další vyloučení hostů, které již domácí potrestali. Po přihrávce Schmidta mířil přesně mezi Vajnerovi betony útočník Martin Šnajdr. Liberečtí se pokusili okamžitě kontrovat, ale Tondrově pokusu stál v cestě gólman Benda. Ve čtrnácté minutě se objevil sám před karlovarským gólmanem Duda, ale jeho střela se pouze otřela o levou tyč. V patnácté minutě přidal svůj druhý gól Martin Šnajdr, když dostal přesnou přihrávku z akce dva na jednoho od Jana Topinky. Střela karlovasrkého forvarda si opět našla cestu mezi chrániči brankáře Vajnera. Trenéři hostí reagovali na druhou branku Karlových Varů střídáním brankářů. Od patnácté minuty hájil libereckou branku Tomáš Kalčík. Hra se poté uklidnila a domácí sí do konce první části pohlídali dvoubrankový náskok.

Na začátku druhého dějství se stali tygři kořistí. Jindřich Smolík dostal přihrávku do tandemu od Libora Dudka a střelou k tyči zpoza obránce zvýšil na 3:0 pro domácí. Hosté však po minutě a půl korigovali. Po zmatku obrany Energie se z pohledné kombinace prosadil Petr Ropický. Asistovali mu Zeman a Tondr. Domácí však ukázali, že taktéž umějí rychle odpovídat a po bleskové souhře zvyšoval Libor Dudek na 4:1. Karlovarské jakoby zpět získaný tříbrankový náskok ukolébal a iniciativu převzali hosté z Liberce. Ve dvaatřicáté minutě se nejlépe mezi dřímajícími obránci zorientoval Martin Smetaník a přesnou přihrávkou našel zcela nekrytého Martina Nováka, pro kterého již nebyl problém poslat puk do odkryté branky. Domácí se opět pokusili bleskově odpovědět, když Šnajdr poslal do samostatného úniku Tomáše Poláka, ale brankář Kalčík nedovolil karlovarskému útočníkovi skórovat. V sedmatřicáté minutě hosté snížili na rozdíl jediné branky, když po zmatku domácí obrany prostřelil Bendu Petr Ropický. Asistenci si připsali Tondr a Zeman. Karlovarští se znovu pokusili o protiúder, jenže střele Jana Topinky stála v cestě tyč Kalčíkovy branky. V děvětatřicáté minutě byl vyloučen domácí útočník Dudek za nedovolenou hru vysokou holí. Liberečtí okamžitě svoji početní výhodu využili, když střelu Sládka dorazil za Bendova záda Lukáš Tondr. Po čtyřiceti minutách byl tedy stav vyrovnaný 4:4.

Do třetí části vstoupili útočněji domácí a snažili se zíksta zpět vedení. Ve třiačtyřicáté minutě pálil z mezikruží Rohan, ale Kalčík si s jeho střelou poradil. Minutu na to byl vyloučen hostující Peřina za krosček. Domácí si vytvořili ukrutný tlak, ale Kalčík si počínal na výbornou. V šestačtyřicáté minutě přerušilo tlak domácích vyloučení Boguského za nedovolené bránění. Liberečtí spáchali před Bendou obrovský závar, ale karlovarský gólman všechny pokusy hostů zlikvidoval. V třiapdesáté minutě završil hattrick Martin Šnajdr, když dorazil vyražený puk po střele Topinky. Hosté se po inkasované brance vrhli střemhlav do útoku, ale špatným střídáním si sami zařídili hru v oslabení, kterou domácí v sedmapadesáté minutě nekompromisně potrestali. Po přihrávce Jindřicha Smolíka se radoval z šestého gólu v liberecké síti Tomáš Sláma. Liberečtí se pokusili o závěrečný nápor. Brankář Benda však postupně zlikvidoval gólové šance Langra a Hodače. Možnosti alespoň zkorigovat nepříznivý stav se domácí definitivně zbavili v šedesáté minutě, když byl vyloučen autor dvou libereckých branek Petr Ropický za podražení. Po několik slovních výměnách s hlavním rozhodčím navíc vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování. Poslední šanci utkání si tak přispali domácí, konkrétně kapitán Karlových Varů Jan Zmeškal, když se pokoušel tvrdou střelou od modré čáry překonat Kalčíka. Brankář Liberce však parádním zákrokem střelu vyrazil a časomíra tak v klidu mohla odpočítat posledních několik vteřin. Domácí tak po zásluze, ale také s trochou štěstí porazili Bílé tygry z Liberce 6:4 po třetinách 2:0, 2:4 a 2:0.