\ Dorost: Sezóna končí hrdě a čestně! | HC Energie Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary

Dorost: Sezóna končí hrdě a čestně!

HC Energie - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Skoro celý zápas nerozhodně a hodně vyrovnaně. Tak vypadalo dnešní bití se o postup dále mezi Boleslaví a Energií. Ačkoliv Boleslav naskočila na led s vervou, celý zápas hrála spíše defenzivně a vítězná branka byla i otázkou náhody a zaváhání domácího týmu. Energetici tlačili od začátku, snažili se. Všem hráčům bylo jasné, že jde o vše a vydali ze sebe maximum. Pak ale stačí trocha štěstí pro soupeře a vše je jinak. Ale nevadí!!! Vzkaz od fanoušků zní: Kluci, jste borci, nic se neděje, bude další sezóna a tam to všem natřete!
Extraliga dorostu, OS2, pá 29.2.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Ml.Boleslav
0:1
0:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 58. Rys (Protivný).
Karlovy Vary: Nechvátal, Habal, Škrdle, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk, Frk, Švec, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Kverka, Fusek.
Ml.Boleslav: Klimíček, Will, Mozík, Švaříček, Vrba, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim, Příhoda, Jankovský, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Protivný, Hájek, Lenc.

Komentář k utkání

Bohužel, už je to tak, nedá se nic dělat. Ačkoliv pro dorostence Play off končí, předvedli dnes opět skvělou hru. Už od začátku dokazovali, že chtějí jít dál a mají na to. Energie byla pod tlakem, musela dvakrát po sobě zvítězit, aby se udržela. Hoši to věděli a nebáli se. Kombinace, kličky, manévry. Ale bez užitku. Gól nepřicházel.

Nepřišel ani ve druhé třetině, i když tempo vzrůstalo a člověk by řekl, že teď už musí přijít, ať už do jedné brány nebo do druhé. Přišel možná tak kouzelník, ale kotouč v sítích by nikdo nenašel. Kluci předváděli závody v bruslení, v rychlosti, stále však nikoliv v počtu branek.

Rozhřešení padlo tedy na poslední dvacetiminutovku, která ovšem také většinu svého času vypadala fádně a nic se nerozhodovalo. Rozhodující okamžik nastal v osmapadesáté minutě. Jiří Rys přelstil energetickou obranu a z blízkosti prostřelil varského gólmana. Tím nastaly asi nejtěžší dvě poslední minuty hry. Tady už přituhovalo. Pro varské hráče se každou sekundou zvyšovalo riziko prohry, pro Boleslav se zase zvyšovalo riziko srovnání a nastavování hry. Už to opravdu několikrát na to prodloužení vypadalo. Jenže čas utekl rychle a nejde vrátit. Nakonec tedy Energie docela smolně podlehla, leč rozhodně se není za co stydět.

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: Předem chci pogratulovat soupeři k postupu, bohužel se nám nepodařilo zvítězit v Mladé Boleslavi a byli jsme před těžkou úlohou dvakrát za sebou vyhrát. Dnes se nám nepodařilo dát branku, ale myslím si, že jsme hráli velice dobře. Boleslav hrála defenzivně, počkala si na pár chyb, moc jich tedy nebylo, ale jednu využila a proměnila v gól. My jsme neproměnili nic, ovšem hlavně chci říct, že my si tady pro sebe budeme hodnotit sezonu hlavně podle základní části a budeme jí hodnotit jako velice úspěšnou. A já jsem velice hrdý na své mužstvo!