Dorost dehonestoval Spartu devíti góly

Po pauze vyrazil karlovarský dorost do hlavního města a hned proti prvnímu soupeři se řádně zadařilo. Energetici dokázali vstřelit ve všech dějstvích po třech gólech a v každém jen jeden inkasovat, díky čemuž již po dvou dvacetiminutovkách mohli hrát ve větší pohodě. Na devítigólovém masakru se hattrickem podílel Ondřej Matas, dva zásahy si pak připsal Ondřej Príhoda.
ELIOD Extraliga dorostu, 15. kolo, čt 14.11.2019, Malá sportovní hala, Praha 7 (Bubeneč)
Sparta
3:9
1:3, 1:3, 1:3
Branky a nahrávky: 10. Ducháč (Pražák, Adamec), 25. Mácha (Straka, Menzel), 58. Zembol (Tomov, Menzel) – 7. Vogel (Príhoda, Kupčo), 15. Sapoušek (Kupčo, Rymon), 19. Botoš (Príhoda, Kupčo), 22. Príhoda (Bulka), 27. Príhoda (März, Matas), 36. Matas (März, Rymon), 47. Matas (März), 52. Matas (März), 55. Kupčo (Bulka, Šmajda).
Rozhodčí: Škrobák – Žídek, Bublová
vyloučení7:7
využití2:4
střely na branku27:27
diváci65
Sparta: Dlouhý – Tomov, Chvátal, Ducháč, Tůma, Menzel, Adamec – Broš, Mácha, Höll, Straka, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Václavík, Senčák
Karlovy Vary: Kubát – Dorot, Houdek, Bulka, Hohl, Vogel – Kupčo, Šlechta, Černý, Šmajda, Príhoda, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März

Sparťané sice do duelu s Karlovými Vary vstoupili aktivně, kvůli špatné koncovce ale svou optickou převahu nezvládli přetavit v gól. Jako první tak udeřili hosté zakončením Jakuba Vogela, nicméně domácí jen krátce poté prolomili střelecké trápení a odpověděli skrz trefu Filipa Ducháče. Ve druhé polovině periody však na ledě dominovala Energie, za kterou se prosadili Robin Sapoušek a Jan Botoš, a hosté tak do první pauzy šli s dvougólovým náskokem.

Energetici měli více ze hry i po přestávce a pouhých sto devět sekund po úvodním buly slavili další trefu. Dlouhého překonal Ondřej Príhoda, na jehož zásah relativně rychle zareagoval Adam Mácha. Ondřej Príhoda se ale jen dvě minuty nato prosadil podruhé a pět minut před koncem dějství vedení Energie na čtyři branky navýšil Ondřej Matas. Po dvou třetinách tak na světelné tabuli svítil stav 2:6 a domácím nepomáhala ani skutečnost, že do závěrečné dvacetiminutovky vstoupí ve třech.

Dvojnásobné oslabení sice Stránského svěřenci přežili, zdramatizovat duel se jim ale nepodařilo. V sedmačtyřicáté minutě upravil na 2:7 Ondřej Matas, krátce po startu druhé poloviny dějství pak zkompletoval hattrick. Tečku za řáděním karlovarské mašiny udělal pět a půl minuty před koncem Lubomír Kupčo, přičemž následně skóre ještě kosmeticky upravil domácí Jakub Zembol. Sečteno, podtrženo: Sparta – Vary 3:9.

Útočník Ondřej Matas o zápase

„Zápas jsme si všichni užili, hattrick těší, ale nejdůležitější je týmový úspěch, kterým děláme malé krůčky k našemu velkému cílu, kterým je play-off.”

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "V první třetině jsme měli celkem dost dobrých momentů, bohužel jsme ji ale po třech laciných gólech prohráli 1:3. To nám trochu otřáslo sebevědomí. Vary byly v následující části lepší, jednodušeji nakládaly se šancemi. Neřekl bych, že by kontrolovaly hru, ale byly produktivní a srazily nás výbornými přesilovkami. Právě proto je ten výsledek tak krutý, jak je."

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): "Sparta na nás v prvních pár minutách vletěla, ale ubránili jsme se tomu a dostali jsme se do vedení. Po první třetině jsme vedli 3:1, stejným výsledkem jsme vyhráli i druhé dějství. Většinou míváme slabé druhé třetiny, ale tentokrát se nám povedla. V zápase bylo k vidění hodně nepřesností, naštěstí jsme dokázali využít šance, které jsme měli a jsme rádi za tři body."