HC Energie Karlovy Vary

Dorost dvakrát inkasoval v přesilovce a padl v Chomutově

Karlovarský dorost vyrazil do Chomutova. Energetici vstřelili první branku zápasu, ta však byla jejich jediná, po dvou inkasovaných brankách ve vlastní početní výhodě již nedokázali reagovat a padli 1:4. V nadstavbě získali dorostenci alespoň bonusový bod, který vystřelil Energii již po sedmnácti sekundách prodloužení Lukáš März.
Extraliga dorostu, II. 10, so 5.1.2019, Rocknet aréna
Chomutov
Karlovy Vary
4:1
0:0, 0:1, 4:0 - N 0:1
Branky a nahrávky: 46. Kulich (Němec, Štefančík), 47. Štefančík (Spudich, Perný), 49. Döring (Perný, T. Svoboda), 50. Kalčík (Štefančík, T. Svoboda) – 28. Rymon (Houdek, Sapoušek), 61. März (Rymon).
Rozhodčí: Plachý – Sýkora, Kába
vyloučení3:4
využití0:0
oslabení2:0
střely na branku20:29
diváci95
Chomutov: Malant – Němec, Frollo, Perný, Kovár, Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Döring
Karlovy Vary: Bajgar – Žďárský, Petretič, Houdek, Hohl, Prošek, Vogel – Hrůša, Blecha, Bubanec, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März

Komentář k utkání

Již ve třetí minutě se na modré čáře mocně napřáhl Martin Pöschl. Po ROCKNET ARÉNĚ se rozlehlo hlasité cinknutí poté, co puk trefil pravou tyčku. V desáté minutě hledal od levého mantinelu Josef Blecha Dominika Rymona mezi kruhy. Ten z první však přestřelil branku. O pár sekund později vyslal Ondřej Príhoda do samostatného úniku Jiřího Kulicha. Ten si však s bekhendovým blafákem nepřišel na brankáře Západočechů. O dvě minuty později to po levé straně zkoušel Tadeáš Svoboda. S kotoučem se natlačil až k brance a následně poslal puk brankovištěm ke Štěpánu Němcovi. Ten jej ale nedokázal zakončit. Probíhala patnáctá minuta, kdy se do samostatného úniku hnal Dominik Rymon. V zakončení mu zamezil vracející se obránce, a tak si karlovarský útočník mohl celou akci ještě jednou zopakovat při trestném střílení. Při něm se mu sice puk povedlo dostat do branky, ale rozhodčí musel rozpažit, protože útočník skóroval až z dorážky.

Probíhala dvacátá šestá minuta, když z mezikruží nebezpečně zakončoval po ledě Jakub Žďárský. Lukáš Malant Piráty podržel. O minutu později zkoušel překonat Malanta Jakub Vogel. Jeho dělovku z pravé strany maskovaný Pirát vyrazil. První branka tohoto duelu padla o další minutu později. Ránu Petra Houdka od modré čáry dokázal tečovat Dominik Rymon, který tak nasměroval puk mezi betony brankáře a poslal Energii do vedení. Od gólu uběhla jen necelá půlminuta a Dominik Rymon mohl opět skórovat. Jeho pokus bekhendem z bezprostřední blízkosti zastavil Lukáš Malant betonem. Parádně si v třicáté třetí minutě obhodil Ondřej Príhoda obránce a pelášil sám na Matyáše Bajgara. Jeho zakončení k pravé tyči však minulo cíl. V závěru druhého dějství to zkoušel z pravého kruhu Ondřej Matas. I jeho ránu dokázal strážce chomutovské branky vyrazit betony.

Poprvé se povedlo Pirátům překonat Bajgara až ve čtyřicáté šesté minutě. Po ráně od modré čáry našel Jiří Kulich puk u levé tyče a poslal jej do odkryté klece. O minutu později hráli domácí oslabení. V něm se jim povedlo paradoxně přidat dvě branky a rozhodnout tak o osudu tohoto utkání. Časomíra se zastavila na čase 47:00 poté, co po individuální akci Jana Spudicha prostřelil brankáře z mezikruží Marcel Štefančík. O sedmdesát sekund později se za Bajgarem opět vlnila síť. Obraně hostů ujel Filip Döring, který překonal šikovně Bajgara bekhendem. V padesáté minutě přišla další rána pro hosty. Jakub Kalčík ujížděl podél levého mantinelu a přesnou přihrávkou našel Marcela Štefančíka. Ten usměrnil puk do klece a stanovil tak konečné skóre na 4:1.

V nadstavbě vystřelil hostům bonusový bod již po sedmnácti vteřinách Lukáš März. Jeho střela z pravého kruhu překvapila Lukáše Malanta a skončila v Pirátské brance.

Ohlasy trenérů

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Na to, jak vypadal průběh zápasu, kdy se nám to nelíbilo, je výsledek slušný. Škoda bodu v prodloužení. Nasadili jsme tam nejzkušenější trojici, ale udělali tam chybu, respektive dvě za sebou. Průběh zápasu byl takový, jaký byl - nemastný a neslaný. Nebojovali jsme, a tak jsme museli udělat nějaké změny v sestavě, které se nám vyplatily. Ve třetí třetině jsme to otočili a nedali jsme jim šanci. Nevím, jestli zaslouženě, ale vyhráli jsme.“

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Gratuluji Chomutovu k vítězství. My jsme utkání odehráli poměrně slušně. Čtyři školácké chyby ve třetí třetině nás ovšem stáli zápas.“