Dorost jasně přehrál Chomutov, Zeman se blýskl hattrickem

V jasnou záležitost se proměnil úvodní letošní výjezd dorostenců na venkovní utkání. Na ledě nedalekého Chomutova se energetici dostali vedení už ve 2. minutě, svůj náskok s přehledem navyšovali až do konce utkání. Svěřenci trenéra Tomáše Andrys vyhráli i druhý zápas nové sezony, tentokrát 7:2.
Extraliga dorostu, 2. kolo, so 17.9.2022
Chomutov
2:7
0:4, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 51. Nastoupil (Kalvoda), 56. Halfar (Pospíšil) - 2. Zahejský (Dyk), 10. Zeman (Cipko, Dyk), 15. Wardas (Zahejský, Cipko), 18. Zeman (Postl, Pastor), 23. Cipko (Wardas, Váňa), 35. Hynek (Pelikán, Poizl), 60. Zeman (Pastor, Galnor).
Rozhodčí: Folk - Kurtin, Beneš
vyloučení4:3
využití0:1
střely na branku17:44
diváci96
Chomutov: Štěrba – Ibl, Švarc, Honzík, Malý, Snopek, Malcovský, Pokorný – Halfar, Sochor, Pospíšil, B. Novák, Nastoupil – Kurelović, Kalvoda, Grosskopf, F. Novák
Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Hynek, Pelikán, Cipko, Holejšovský, Dyk – Š. Šilhan, Wardas, Poizl, D. Šilhan, Galnor, Zahejský, Pastor, Váňa, Zeman

Střetnutí se ještě pořádně ani nerozběhlo a Karlovarští už vedli, neboť osmdesát vteřin po zahajovacím buly se prosadil Vít Zahejský – 0:1. Další změnu skóre přinesla hned první přesilová hra Energie, v níž před odkrytou chomutovskou brankou zvýšil náskok hostujícího týmu Matěj Zeman> doklepávající kotouč z levé strany útočného pásma – 0:2. Poté, co se úvodní třetina přehoupla do druhé poloviny, zahrozil Halfar, ovšem karlovarský Oršulák si připsal úspěšný zákrok.

Třetí západočeský zásah přidal v polovině patnácté minuty ze závaru před brankou Vojtěch Váňa, tři minuty nato zaskočil Štěrbu z mezikruží Matěj Zeman, jenž vstřelil svůj druhý gól v utkání – 0:4. S Piráty bylo ještě hůře po 129 vteřinách prostředního dějství, kdy Pavol Cipko dostal na pravou stranu přihrávku před odkrytou chomutovskou klec a mířil přesně – 0:5. Následovala velká šance Zemana na hattrick, již zmařil zákrok Šterby, kterému v úvodu 26. minuty pomohla branková konstrukce.

Přesně pět minut před druhou sirénou dostal do pravého kruhu puk Tadeáš Hynek, jehož rána byla dostatečně přesná, aby překvapila Štěrbu – 0:6. Před druhou pauzou ještě Štěrba vychytal nájezd Zemana, po změně stran dopadl před karlovarskou brankou stejně Sochor, jenž tak početní výhodu nevyužil. Běžela 47. minuta, když Štěrba semaforem zastavil ostrou ránu Váni z pravého kruhu, a tak poprvé v duelu skórovali Piráti.

Pár vteřin po zlomu třetího hracího období projel Kalvoda celým kluziště a zadovkou našel v levém kruhu Filipa Nastoupila, jenž se nemýlil – 1:6. Navíc na sklonku 56. minuty zakončil přesně souhru spoluhráčů Daniel Halfar – 2:6. Víc se Piráti k soupeři nepřiblížili, a tak vteřinu před koncem zkompletoval hattrick hostující Matěj Zeman – 2:7.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Karlovy Vary de facto rozhodly o vývoji utkání drtivým nástupem v první třetině. Přes naši snahu jsme se nevyrovnali s rychlostí a důrazem soupeře. Pozitivum je, že jsme i přes nepříznivý výsledek zápas nevzdali a sehráli jsme alespoň dobrou třetí třetinu. Bohužel dvacet minut je na jakýkoliv bodový zisk málo. Soupeři gratuluji k vítězství.“