Dorost obral kladenské Rytíře o body. Hattrickem se blýskl Viktor Wardas

I karlovarští dorostenci jsou po duelech, které tento týden odehráli, stoprocentní. V sobotním utkání se jim podařilo porazit kladenské Rytíře a připsat si další body. Hattrickem k výhře dopomohl i nováček v týmu Viktor Wardas. Svěřencům trenéra Tomáše Andryse se zatím daří plnit cíl dostat se do první čtyřky.
Extraliga dorostu, 10. kolo, so 22.10.2022
Kladno
3:5
0:1, 2:2, 1:2
Branky a nahrávky:24. Šíma (Pytlík, Kupčo), 29. Hlaváček (Dörfl), 41. Hlaváček (Blažek) – 14. Wardas (Cipko, Šilhan), 25. Wardas (Záhejský, Cipko), 28. Čihař (Pastor, Záhejský), 45. Wardas (Holejšovský), 46. Pastor (Zeman, Váňa) .
Rozhodčí: Kraval – Beneš, Kubas
vyloučení7:9
využití1:2
střely na branku32:46
diváci80
Kladno: Jordan (Šefčík) – Svoboda, Trojna, Krása, Šátek, Dörfl, Pražák – Beran, Petřík, Daníček, Kupčo, Blažek, Pytlík, Přibyl, Hlaváček, Sém, Šíma, Valuš
Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Dyk, Pelikán, Postl, Cipko, Hynek – Záhejský, Váňa, D. Šilhan, Š. Šilhan, Wardas, Čihař, Pastor, Holejšovský, Poizl, Zeman

Poté, co karlovarští na domácí půdě obrali o body chomutovské Piráty, čekal je v sobotu výjezd do Kladna. Do utkání vstoupili energetici aktivně a snažili se vytvářet si střelecké šance. S úvodem utkání byl spokojen i trenér Tomáš Andrys. "Začátek jsme měli výborný, měli jsme dobrý pohyb a soupeře jsme přebruslovali. Vytvořili jsme si i nějaké šance, ty jsme však neproměnili.“.

Po skvělém začátku začala tempo energetiků narušovat častá vyloučení. Jen v pěti minutách první poloviny třetiny zvládli hned dvě. Svá oslabení však karlovarští zvládli ubránit. K otevření skóre následně paradoxně využili svou početní výhodu, kdy ve čtrnácté minutě skóroval Viktor Wardas. Viktor Wardas do Karlových Varů přišel před letošní sezónou z týmu HC RT TORAX Poruba a svými výkony ukazuje, že do karlovarské kabiny zapadl. Stejně jako někteří jeho spoluhráči, tak i on již několikrát oblékl reprezentační dres.

Do konce první části oba týmy stihly nejen několikrát zahrozit, ale zvládly i jedno vyloučení na každé straně. Na stav utkání ani jedno z vyloučení nemělo vliv.

Střelecká produktivita obou týmů se zlepšila ve druhé části, kdy se na straně domácích prosadil ve třetí minutě Petr Šíma. Minutu a půl poté vrátil Energii vedení opět Viktor Wardas. Na rozdíl dvou branek posunul využitím početní výhody skóre Vojtěch Čihař. Na odpověď na inkasovanou branku nemuseli kladenští čekat dlouho. Po sedmdesáti čtyřech sekundách stáhl vedení energetiků Ondřej Hlaváček. V závěru druhé části nenechávali hráči trestné lavice opět moc dlouho opuštěné, jejich dvířka se na každé straně otevřela hned třikrát. Stav utkání i přesto zůstal 2:3.

V tomto utkání byli hráči Energie celkem devětkrát posláni na trestnou lavici. Kromě jednoho se jim všechna svá oslabení podařilo ubránit. Vzhledem k tomu, že spoustu utkání rozhodují speciální týmy, jsou častá oslabení na pováženou. "My jsme se snažili jít směrem dopředu, hodně do forčeku. Bohužel místo toho, abychom ty situace odbruslili, tak jsme si tam někdy pomáhali nedovoleně hokejkou. Ať už to bylo podrážení, sekání nebo i trošičku lehce nějaké napadení zezadu. Kromě jednoho nebo dvou faulů byla ta vyloučení spravedlivá," hodnotí pobyt svých svěřenců na trestné lavici Tomáš Andrys.

Úvod poslední třetiny vyšel lépe Rytířům, neboť hned v první minutě poslal Ondřej Hlaváček kotouč za záda Michala Oršuláka a srovnal skóre zápasu. Zhruba po čtyřech minutách si Viktor Wardas zkompletoval hattrick a vrátil Energii vedení. Pojistku v podobě další branky přidal ani ne minutu na to Tobiáš Pastor. Ani následné tři početní výhody, které kladenským energetici poskytli, na konečném výsledku nic nezměnily. Tři body tak putují do Karlových Varů. Toto vítězství se rozhodně nerodilo lehce: "Ve druhé třetině jsme trochu přestali s pohybem a domácí hru vyrovnali, o čemž svědčil stav 3:3. V poslední třetině jsme zabrali a dostali se do dvou gólového náskoku, který jsme udrželi a zápas dotáhli do vítězného konce. To nás zase posunulo do finálové čtyřky." hodnotí sobotní duel Tomáš Andrys a dodává: "Byl to rozhodně těžký zápas a výsledek nebyl rozhodnut do poslední chvíle zápasu. Hodně se to přelévalo nahoru a dolů. Bylo tam hodně individuálních chyb, které tu hru mohly okamžitě změnit, ale naštěstí se to nestalo."

I karlovarský dorost je po tomto týdnu se ziskem 26 bodů v čele své skupiny. Na paty mu však stále šlape Slavia Praha, která má aktuálně o dva body méně.