Dorost po čtyřech výhrách padl, doma nestačil na Mladou Boleslav

Karlovarští dorostenci po čtyřech výhrách padli. Na domácím ledě s Mladou Boleslaví ani jednou nevedli a nakonec prohráli o dvě branky, 2:4.
Extraliga dorostu, 25., so 9.12.2023, Karlovy Vary, KV Arena
BK Mladá Boleslav
2:4
1:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 18:24 Habla (Šedivec; 5/5), 48:31 Kváš (Jílek, Vaníček; 5/5) – 00:34 Kurka (Kristek; 5/5), 29:21 Fink (Kristek, Maxin; 5/4), 33:37 Kurka (T. Čermák, Maxin; 5/5), 59:29 Kristek (Beran; 5/5). Rozhodčí: Žižka – Kokrment, Herles. Diváci: 105. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
diváci105
HC Energie Karlovy Vary: Kašpar – F. Čermák, Horáček, Kubík, Kůrka, Jílek, Bednář – Wardas, Kváš, Staněk, Michalov, Šedivec, Kyncl, Vaníček, Habla, Tomek.
BK Mladá Boleslav: F. Kovář – Hájek, Šilhavý, T. Čermák, D. Kovář, Doležel – Matějka, Maxin, Zhdanov, Kristek, Beran, Fink, Hanyš, Kurka, Vasiak, Václavík, Hrouda.

Do úvodní třetiny vstoupili lépe Bruslaři, kterým k otevření zápasu stačilo 34 vteřin. Jakub Kristek si přivlastnil puk, který nahrál na Adama Kurku. který z pravého kruhu zakončil přesně do levého horního rohu branky. I v dalších minutách si kotouč hlídala Mladá Boleslav, která se snažila o zvýšení náskoku. V šesté minutě se ale také poprvé otevřela trestná lavice na straně hostů. Za podrážení si šel dvě minuty odsedět Štěpán Václavík. Energie se chopila příležitosti o využití přesilové hry. K větší šanci se dostal Viktor Wardas, jehož střelu z blízkosti branky ale Kovář schoval do hrudi.

V polovině třetiny se ale obraz hry otočil a na puku se drželi více Karlovarští. Hosté tlaku domácích dlouho odolávali, ale Minutu před koncem však energetici konečně srovnali. O zakončení se postaral Jakub Habla, kterému se podařilo vymíchat Františka Kováře.

Na začátku druhé části měli Karlovarští pár šancí, ve kterých mohli snížit. Ačkoliv si ve 25. minutě šel odsedět trest za podrážení Ondřej Hrouda, Bruslaři se nijak nezalekli. Naopak se usadili v útočném pásmu a pokoušeli se o zakončení. Energetici poté o puk usilovali tak moc, až šel za podrážení na trestnou lavici Viktor Wardas. Hostující tlak pokračoval dál a přesilová hra pouze dopomohla k dalšímu gólu, pod víko zakončil ve 30. minutě Oliver Fink. Karlovarští hráči se moc k puku nedostali a po čtyřech minutách inkasovali další branku. K pravému kruhu si najel Adam Kurka, který dělovkou čistě zakončil pod lapačku Petra Kašpara. Energie do konce třetiny nedostala prostor k založení útoku.

Poslední dvacetiminutovka již byla živější i z domácí strany, kde už se Karlovarští dokázali dostat k šancím. Energetikům se podařily dva úniky, od Marka Jílka či Jonáše Vaníčka, oba ale nakonec neskončily kotoučem v síti. Na druhé straně měl nebezpečnou střelu Rostislav Šilhavý, ten ale minul branku. Karlovarská snaha ale přeci jen přinesla snížení výsledku. Ve 49. minutě se po rozehrávce dostal kotouč k Jílkovi, který od modré vypálil na Kováře. Letící puk se poté podařilo doklepnout do sítě Michalu Kvášovi.

Západočeši dostali opět příležitost hrát přesilovou hru, ale kotouče se zmocnil oslabený tým, z něhož se pokusil z mezikruží zakončit Jakub Kristek. Energetici se ze všech sil snažili ještě stav srovnat, to už se jim ale do konce hry nepodařilo. Naopak půl minuty před koncem přidal čtvrtou branku Jakub Kristek, jehož prudkou ránu z pravého kruhu nestihl domácí gólman zachytit.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Půlku zápasu jsme se absolutně nehýbali. Nechtěli jsme vyhrávat souboje, nechtělo se nám do forčeku a úplně se nám nechtělo do bodyčeku. Mladá Boleslav nás přehrávala. Myslím, že třetí třetinu jsme začali trochu hrát, ale myslím, že už to bylo pozdě. Dnes si Mladá Boleslav jednoznačně a zaslouženě odváží tři body a my ji k tomu gratulujeme. Nám nezbývá nic jiného, než se připravit na další zápas.

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi, že jsme dnešní utkání dotáhli do vítězného konce, protože vyhrát zrovna tady v Karlových Varech není úplně pro každého. Na druhou stranu nechci to vítězství úplně přeceňovat, jelikož respektujeme to, v jaké sestavě dnes soupeř nastoupil. I tak je nutno podotknout, že přes slepovanou sestavu, kde jestli se nepletu, měli domácí pět deváťáku, tak předvedli velmi slušný výkon. Na našem výkonu mě asi nejvíce mrzí velké množství neproměněných šancí, kde jsme možná mohli o výsledku zápasu rozhodnout o něco dřív. Na druhou stranu si dnes dovolím pochválit naše obránce, což zase tak často nedělám. Odehráli velmi slušné utkání.