Dorost rozdrtil Chomutov šesti góly, v nadstavbě rozhodl Remeš

DOR: HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 6:3 (2:2, 3:0, 1:1 - N 1:0)
Karlovarští dorostenci se v pátek večer postavili chomutovským Pirátům. Po první třetině byl stav vyrovnaný 2:2, ve druhém dějství však začala Energie určovat tempo hry a během dvaceti minut vstřelila tři branky. V poslední dvacetiminutovce přidala obě mužstva po jednom gólu, to už ale na výsledek nemělo vliv. To, že energetici bojují až do poslední vteřiny ukázalo i dnešní nadstavbové prodloužení, kdy si vteřinu před koncem zajistili domácí díky Alexandru Remešovi i bonusový čtvrtý bod.
Extraliga dorostu, 17. kolo, pá 23.11.2018, KV Arena
Chomutov
6:3
2:2, 3:0, 1:1 - N 1:0
Branky a nahrávky: 9. März (Rymon, Matas), 11. Blecha (Prošek), 24. Šmajda (Hohl, Remeš), 24. Varvařovský (Blecha), 36. Remeš (Šmajda, Houdek), 58. Matas (März, Vogel), 65. Remeš (Hohl) – 7. Koblížek (Ekrt, Perný), 7. Spudich (Döring), 57. Pöschl (Kalčík, Koblížek). Rozhodčí: Malá – Gerát, Matys. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 39:13. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Karlovy Vary: Bajgar – Houdek, Vogel, Petretič, Hohl, Prošek, Žďárský – Matas, Rymon, März, Šmajda, Bubanec, Remeš, Blecha, Botoš, Varvařovský
Chomutov: Šatný – Döring, Němec, Frollo, Pöschl, Perný, Kovár, Martínek – Spudich, Kulich, Štefančík, Kalčík, Príhoda, Ilujuk, Koblížek, Ekrt

V úvodním dějství mohli diváci shlédnout rychlou čtyřbrankovou přestřelkou. Jako prvnímu se podařilo skórovat v 7. minutě chomutovskému Lukáši Koblížkovi, ten se rychle zorientoval v tlačenici před Bajgarem a dorazil za karlovarského gólmana kotouč. Nedlouho poté navýšil na 0:2 Jan Spudich po obdržené přihrávce zpoza branky od Döringa. V 9. minutě ale odpověděl Lukáš März po pěkné kombinaci zasunutím puku z předbrankového prostoru k levé tyči. Posledním úspěšným střelcem této třetiny se stal v 11. minutě Josef Blecha, který se zmocnil kotouče odraženého od břevna Šatného branky a zakončil střelou za vyjetého chomutovského brankáře.

Prostřední perioda uvedla zápas do úplně jiného směru. Z vyrovnaného stavu 2:2 se po dvaceti minutách stal stav 5:2. Domácí kanonádu ve druhé třetině započal Samuel Šmajda ve 24. minutě, který po kombinovaném průjezdu ledovou plochou přesně zakončil z mezikruží. Na Šmajdu navázal podobnou akcí David Varvařovský deset sekund poté, také střelou přímo na Šatného. Pátou branku následně přidal v šestatřicáté minutě Alexandr Remeš, který vykouzlil šanci z rychlého protiútoku a následně skóroval.

Poslední třetina přinesla ještě po jedné brance každému z týmů, výsledek zápasu to však již neovlivnilo. V 57. minutě skóroval Martin Pöschl, který po obdržené přihrávce propálil zpoza kruhů vše co měl před sebou. Bleskově ale stihl odpovědět v 58. minutě Ondřej Matas, který se dostal do úniku a sám z mezikruží propálil Šatného. Základních 60 minut tak přineslo výhru a tři body domácímu týmu

V nadstavbovém prodloužení se snažila obě mužstva urvat bonusový bod. Nakonec se tak podařilo domácímu celku sekundu před závěrečnou sirénou díky přesné střele Alexandra Remeše. Energetici tak berou i nadstavbový čtvrtý bod.

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): Již v posledních dvou zápasech se naše hra začala zlepšovat. Toto utkání prokázalo, že začínáme hrát to, co hrát chceme. Hrajeme do posledních vteřin, a to nám dnes zajistilo bonusový bod. Jsem tedy opravdu spokojen, jak se kluci zlepšují.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): Vstup do utkání se nám povedl, vedli jsme 2:0. Dostali jsme ale poté přesilovkovou branku na 2:1 a následně i na 2:2. První třetinu jsme tedy dohráli za vyrovnaného stavu. Druhá perioda se nám ale vůbec nepovedla, inkasovali jsme tři branky. Poslední dějství bylo jen taková křeč a nic se nám nedařilo.