Dorost v prodloužení zdolal Třinec

Svěřenci Tomáše Andryse svedli vyrovnaný souboj s třineckými Oceláři. Po dramatickém závěru třetí třetiny se utkání díky trefě Viktora Wardase dostalo do prodloužení. V něm se o vítězství energetiků postaral Pavol Cipko a karlovarští mladíci si díky tomu na své konto připsali dva body.
Extraliga dorostu, II. 8, so 17.12.2022
Oceláři Třinec
3:2p
1:0, 0:0, 1:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 3. Wardas (Poizl, Záhejský), 55. Wardas (Záhejský, Poizl), 62. Cipko (Galnor, Čihař) – 49. Rybnikár, 54. Hladoník (Solowski, Mrtka) .
Rozhodčí: Glanc – Baxa, Matys
vyloučení2:1
využití0:0
střely na branku20:44
diváci46
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Hynek, Postl O. (A), Cipko, Mähler (C), Pelikán – Wardas, Pastor, Zeman, Galnor, Čihař, Záhejský, Poizl, Váňa, Michalov
Oceláři Třinec: Heczko (Skácel) – Mrtka, Čmiel, Byrtus, Solowski, Marek, Holub – Hebar, Granečný, Mikula, Hrček, Urbánek (A), Bláha (C), Švančara, Weiss, Hladoník, Rybnikár, Barna

V úvodu utkání se energetici ihned dostali k brance hostů. Oceláři je však vytlačili k zadnímu mantinelu a vybojovali si kotouč pro sebe a vyrazili do útoku. Než stihli ohrozit domácí klec měli v patách bránící hráče, kteří si kotouč vzali zpět. Karlovarskou akci zakončil Viktor Wardas, který překonal hostujícího gólmana ve třetí minutě. V následujících minutách čelil statečně náporu energetiků Denis Heczko. Vít Hladoník překazil přihrávku energetiků a třinečtí tak dostali prostor pro útočné akce v pásmu domácích. Karlovarští si však jednotlivé hráče také střežili a tak se Pavol Cipko mohl po jedné nevydařené přihrávce vydat sám na branku, jenomže před ní ho dostihli bránící hráči a měl po šanci. Třinečtí si vůbec dávali pozor na útočící hráče a většinou se jim hned pověsili na paty, čímž jim znemožňovali nejen zakončení, ale i přihrávky. Stejně dopadla i akce Vojtěcha Čihaře. Na oplátku se karlovarští pověsili na Štěpána Urbánka, který díky tomu přestřelil branku. Takovýchto šancí bylo na obou stranách k vidění několik. Většinu z nich pokryli bránící hráči a se zbytkem si poradili oba gólmani. Stav tak zůstal do konce třetiny nezměněn.

Po úvodním vhazování druhé třetiny skončil kotouč u branky energetiků, kteří tohoto využili k založení útočné akce. Než přešli střed, tak byli odzbrojeni a třinečtí se usadili před Adamem Ebenstreitem. Po střele jednoho z hostů došlo k docela nepřehledné situaci před brankou. Ebenstreit se naštěstí stihl včas zorientovat a zasáhl. Hodně nebezpečná byla šance Michala Rybnikára. Střela mu nakonec nesedla a kotouč proletěl kolem branky. Těsně před brankou byl zastaven únik Víta Hladoníka. Velkou šanci na srovnání skóre měl jeden z třineckých, když se ocitl sám před brankou. Těsně před nápřahem mu do střely skočil karlovarský obránce a pokryl prázdnou část branky. Kotouč pak skončil v Ebenstreitově lapačce. Na betonech Denisa Heczka narazil David Poizl. Několik nebezpečných střel bylo do konce třetiny k vidění na obou stranách, ale oba gólmani své klece zamkli dokonale, a že v některých situacích už diváci i hráči kotouč skoro v jedné nebo v druhé brance viděli.

Třetí třetina byla hodně bojovná. Oba týmy se snažily dostat kotouč do příslušné branky. Matěj Weiss poslal střelu z kruhu, kterou Adam Ebenstreit vyrazil před sebe. Tam kotouč, těsně před nosem jednoho z hostů, vyhodil stranou jeden z energetiků. Před brankou následně vypukl menší zmatek, během něhož se třinečtí dostali k několika dorážkám a do uvolněné části branky ho nakonec poslal Michal Rybnikár, který tak v čase 48:31 srovnal skóre. Během následující početní výhody se mohli energetici dostat do vedení, jenomže střela Matěje Zemana skončila na Heczkových betonech. Třinečtí tak ukázali, že druhé místo v ubránění oslabení drží právem. V čase 53:06 získali Oceláři vedení díky Vítovi Hladoníkovi, který překonal Adama Ebenstreita v podobné situaci, jako při prvním gólu. Radost z vedení třineckým nevydržela dlouho. V čase 54:40 si s třineckou obranou poradil opět Viktor Wardas a podruhé překonal Denise Heczka. Vzhledem k tomu, že do konce třetiny nepadla žádná branka, přišlo na řadu prodloužení.

Hned po úvodním buly se do akce dostali Oceláři. Jejich šance skončily u Adama Ebenstreita. Třinečtí se následně stáhli ke své brance a poté co zformovali útok vyrazili vřed. Energetici je nenechali přejít pásmo a vybojovali si kotouč. Před branku se nakonec dostal Pavol Cipko, který kotouč prostrčil po ledě kolem tyčky za Heczkova záda. Tato trefa rozhodla o tom, že vítězi vyrovnaného duelu se nakonec stali energetici.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že první třetina byla vynikající pro oba dva týmy. Byl to hokej nahoru a dolů. Ten zápas byl celkově výborný. Co se týče ofenzivy, defenzivy všichni hráli v pěti hráčích dopředu a v pěti hráčích dozadu. Z tohoto důvodu bylo poměrně složité se prosadit. Ve druhé polovině zápasu jsme trošku polevili. Třinec zápas potom otočil a dostal se do hry. Nicméně jsme měli v kabině takovou lehkou sázku a kluci se rozhodli, že to prostě nedopustí a dotáhli zápas do vítězného konce.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): Pro nás to bylo velice nešťastné utkání, protože se nám dařilo eliminovat útočnou sílu Varů. Nepohlídali jsme si některé věci a ztratili jsme, podle mého názoru, zápas který jsme měli velmi dobře rozehraný. Strašně nás mrzí, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce.