Dorost veze z Moravy dva body. Zápas se Zlínem rozhodlo prodloužení

Hráči dorostu v sobotu bojovali o další body na ledě Zlína. O výsledku utkání rozhodlo až prodloužení. Karlovarští mladíci si tak z moravského tripu vezou dva body.
Extraliga dorostu, II. 18, so 18.2.2023
Zlín
2:3p
0:0, 1:2, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 28. Vaculík (Heš, Mořkovský), 53. Vaculík (Plšek, Kos) – 34. Kůrka (Záhejský), 37. Zeman (Cipko, Wardas), 63. Kůrka (Cipko).
Rozhodčí: Pavel – Voznička, Frais
vyloučení4:6
využití2:0
střely na branku22:40
diváci13
Zlín: Kowalczyk (Blažek) – Řimák, Mořkovský, Schmied, Lukáštík (A), Uřičář, Řezníček, Kotala – Dvořák, Pešák, Valášek, Pečner, Holba, Nesrsta, Vaculík (A), Plšek, J. Heš (C), Kos.
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl (A), Pelikán, Dyk – Zeman, Poizl, Pastor, Čihař, Wardas, Galnor, Váňa, Slavík, Záhejský.

Na první branku se v sobotním utkání ve Zlíně čekalo až do dvacáté osmé minuty. Početní výhodu k otevření skóre využil zlínský útočník Martin Vaculík, kterému sekundovali Jáchym Mořkovský a Jakub Heš, bratr juniora Lukáše Heše, na kterého nemají nejlepší vzpomínky karlovarští junioři a Jakub očividně kráčí v jeho stopách. Ve třicáté čtvrté minutě připravil Vít Záhejský šanci pro obránce Pavla Kůrku. Pavel je kmenovým hráčem karlovarských deváťáků a sobotní utkání pro něj bylo osmnáctým startem v extralize dorostu. Ve třicáté sedmé minutě se do akce dostalo trio Viktor Wardas, Pavol Cipko a Matěj Zeman a Energie šla do vedení. Do konce třetiny už žádná branka nepadla a tak díky stavu 1:2 odcházeli do kabin veseleji energetici.

Ve třetí třetině se střelci z obou týmů opět nedokázali prosadit. Jak Samuel Kowalczyk, tak Michal Oršulák byli ve střehu a odolávali výpadům na své branky. Tento stav vydržel až do padesáté třetí minuty, kdy opět udeřil Martin Vaculík, který stejně jako u své předchozí branky i tentokrát využil početní výhodu. I když měly oba týmy před koncem utkání k dispozici početní výhodu, stav zůstal nerozhodný a tak utkání pokračovalo prodloužením.

V prodloužení si oba týmy dávaly pozor na zbytečné chyby, které by vedly k jeho předčasnému konci. Krátce před polovinou nastaveného času udeřili karlovarští mládíci a získali bonusový bod. Díky této výhře ztrácejí svěřenci Tomáše Andryse pouze jeden bod na Třinec, který jim sebral druhé místo v tabulce.