Dorost zakončil první část ligy výhrou nad Kladnem

Ve vyrovnaném utkání posledního kola první části ELIOD extraligy dorostu nebylo o vítězi dlouho jasno a potvrdil ho až závěr třetí periody, kdy vítěznou trefu Energie vstřelil Ondřej Príhoda. Domácí měli v utkání herně navrch, hosty ale dlouho držel skvěle chytající Ondřej Grabiška. Skupinu Západ tak Karlovarští zakončili na druhé příčce za Plzní.
ELIOD Extraliga dorostu, 18. kolo, so 23.11.2019
Kladno
5:4
2:1, 1:2, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Rymon, 18. Príhoda (Šmajda), 26. Kupčo (Šmajda, Rymon), 46. Kupčo (Rymon), 55. Príhoda (März) – 5. Bareš (Malý, Hrabík), 33. Hurta (Nedvěd), 34. Ullrych (Adam), 41. Hurta.
Rozhodčí: Pastier – Dyršmíd, Herles
vyloučení5:5
využití1:1
oslabení0:1
střely na branku48:24
diváci72
Karlovy Vary: Kubát (41. Maleček) – Bulka, Dorot, Anton, Hohl "A", Houdek "C", Vogel – Šmajda, Rymon, Černý, Kupčo, Botoš "A", Príhoda, Matas, Sapoušek, März, Šlechta
Kladno: Gabriška – Kohlíček "A", Koštoval "A", Malý, Sýkora, Danda, Hvězda, Burger – Ullrych "C", Adam, Vimmer, Bareš, Hrabík, Holeček, Hurta, Nedvěd, Kouba, Havel

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří ze začátku začali na energetiky tlačit. Tlak se jim podařilo zúročit v gól v páté minutě, když se z přesilovky prosadil Adam Bareš. Pak už ale převzali iniciativu domácí. Po třech minutách si kotouč uzmul Dominik Rymon, který se trochu zamotal do své vlastní kličky, i tak se mu ale pomocí odrazu od brusle podařilo skórovat. Zbytek třetiny měli domácí pod kontrolou. Necelé tři minuty před koncem se ještě trochu kuriózně prosadil Matěj Príhoda, ten čekal před brankou na Šmajdův pas, někdo z kladenské obrany mu ale přizvedl hůl a kotouč se mu odrazil od bruslí přímo do odkryté svatyně.

Druhá část probíhala přesně opačně oproti té první. Domácí drželi hosty v presu a v 26. minutě toho využil Lubomír Kupčo. Mezi týmy to na ledě velmi jiskřilo, v polovině třetiny od Houdka schytal tvrdý hit Jan Havel, který se těžce zvedal. Kladenští chvíli poté dvěma slepenými góly otočili stav na 2:3, postarali se o to Vojtěch Hurta a Petr Ullrych. Na konci třetiny se nechal ještě za krosček vyloučit Matyáš Malý.

Na začátku třetiny měli domácí ještě přesilovku a snažili se jí využít, jenomže opak byl pravdou. Obráncům totiž ujel Vojtěch Hurta, který si svou bekhendovou kličkou připsal druhou branku v utkání. Karlovarští vyměnili brankáře, místo Kubáta naskočil Maleček. Ve 45. minutě došlo k potyčce mezi Märzem a Sýkorou a oba šli na dvě minuty na trestnou lavici. Toho využil Lubomír Kupčo, který se po Rymonově přihrávce trefil přesně mezi tyč a Gabrišku. Energetici měli od té doby navrch a obrat na konečných 5:4 dokonali přesně pět minut před koncem, když se z téměř nulového úhlu podruhé v zápase trefil Ondřej Príhoda.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Odehráli jsme slušný zápas, připsali jsme si další tři body do nadstavby, kde se každý bod počítá. Otáčeli jsme utkání za nepříznivého stavu, kdy jsme soupeře vlastními chybami pustili do hry. Podařilo se nám otočit, když jsme hru stáhli na dvě lajny. Musím vyzdvihnout výkon hostujícího gólmana, pochytal přes čtyřicet střel a předváděl výborné zákroky. Od pondělka se budeme připravovat na nadstavbovou část.“

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „Myslím, že zápas dopadl spravedlivě. Dlouho nás držel brankář, kdybychom byli bez něj, tak by se rozhodlo mnohem dříve. Leč jsme se nevzdávali, tak soupeř vyhrál spravedlivě. Pro nás to byl zatím nejlepší soupeř, kterého jsme zatím potkali.“