Dorost ztratil náskok, z Chomutova veze bod

Čtvrteční podvečer byl pro karlovarský dorost dalším z těch soutěžních. Energetici vyjeli do Chomutova. V utkání, kde sudí rozdali 103 trestných minut nakonec, si Západočeši vypracovali dvougólový náskok, o který však přišli během poslední minuty druhé třetiny. Rozhodující gól v prodloužení, kdy se ve vlastním oslabení dostal do úniku Štefančik a zajistil tak druhý bod pro svůj tým, zvládl lépe druhý tým tabulky z Chomutova.
Extraliga dorostu, 8. kolo, čt 11.10.2018, Rocknet aréna
Chomutov
4:3
1:1, 2:2, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 16. Kovár (Čech, T. Svoboda), 40. Štefančík (Čech, Frollo), 40. L. Koblížek (Jiří Kulich, Frollo), 61. Štefančík – 17. März (Sapoušek, Houdek), 21. Šmajda (März, Vogel), 25. März (Šmajda, Prošek). Rozhodčí: Místecký – Dyršmíd, Bláha. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0 . Diváci: 79. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: .
Chomutov: Malant – Š. Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt
Karlovy Vary: Bajgar – Houdek, Hohl, Prošek, Vogel, Petretič – Remeš, Hrůša, Šmajda, Blecha, Bubanec, Botoš, Sapoušek, März

Po slabším vstupu se do první šance dostal v desáté minutě hostující März, který se ale pokusem do šibenice neprosadil. Nejproduktivnější dorostenec ligy Marcel Štefančík na druhé straně pálil jen do Bajgara. O dvě minuty později Vogel orazítkoval pirátskou klec. V polovině čtrnácté minutě Štefančík našel před brankou Svobodu, ale tomu se zblízka Bajgara propálit nepovedlo. Branky padaly až v poslední čtvrtině první třetiny.

Nejdříve dostal puk za záda Matyáše Bajgara chomutovský obránce Jakub Kovár, který se prosadil na zadní tyčce po přihrávce zpoza branky - 1:0. Netrvalo to dlouho a Energie odpověděla. Lukáš März se prosadil přesně z mezikruží, hned poté, co přihrávku domácích vystihl Robin Sapoušek, první dvacetiminutovka skončila 1:1.

Karlovarští dohrávali na startu první části přesilovou hru, kterou na samém konci využili. März našel Samuela Šmajdu, který střelou do protější šibenice propálil Lukáše Malanta a poslal hosty do vedení - 1:2. O pár minutek později bylo na střídačce Západočechů ještě veseleji. Lukáš März se totiž promptně zorientoval v brankovišti a dostal podruhé kotouč do chomutovské klece - 1:3.

Piráti moc šancí neměli, ale vyrovnat se jim do konce druhé dvacetiminutovky i tak povedlo. Obě branky padly v poslední minutě a dělilo jich pouhých jednadvacet sekund. Nejdříve se prosadil Marcel Štefančík, jenž na pravém kruhu zasekl, kotouč si navedl do středu a kotouč poslal do branky, čímž snížil na 2:3. V následném útoku vyrovnal Lukáš Koblížek, který dostal přihrávku na levý kruh a z voleje propálil bezmocného Bajgara - 3:3.

Na startu třetí části mohl zkompletovat hattrick hostující März, před Malantem ale selhal. Na druhé straně o dvě minuty později napálil Jakub Kalčík tyčku. Následně to už moc o hokeji nebylo. Nejdříve byl tvrdě u mantinelu dohrán Ondřej Čech, jenž nedohrál. O pár sekund později skončil na mantinelu Adam Frollo. Ani jeden zákrok nebyl potrestán a strhla se za brankou Energie velká rvačka. Rozhodčí rozdali několik trestů.

Následně se pokračovalo v nervózním tempu a Ondřej Príhoda dostal další osobní trest za píchnutí špičkou hole, Energie ale nabízenou pětiminutovou přesilovku nevyužila a kanonýr Marcel Štefančík pláchl v oslabení a nadvakrát prostřelil Bajgara, čímž vystřelil Pirátům výhru a prodloužil sérii neporazitelnosti - 4:3.