Dorost zvládl souboj o druhé místo! Třinec padl v nájezdech

Po pátečním kole extraligy dorostu se energetici vyhoupli zpět na druhé místo a od třetího Třince je dělila pouze gólová bilance. Tato skutečnost a také to, že první vzájemný duel vyhráli energetici až v prodloužení, vneslo do zápasu zajímavý náboj. To se projevilo i na výsledku utkání, kdy po základní hrací době byl stav 2:2. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů. V nich uspěli Matěj Zeman, Vojtěch Čihař a Vít Záhejský. Díky tomu boj o druhé místo vyhráli energetici a na Třinec mají jednobodový náskok. Poslední dva zápasy nadstavby odehrají příští týden na domácím ledě.
Extraliga dorostu, II. 20, so 25.2.2023
Oceláři Třinec
2:3sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 13. Pohludka (Dravecký, Solowski), 28. Pohludka (Hebar, Mikula) – 15. Slavík (Čihař), 40. Pastor (Wardas, Pelikán), rozh. náj. Čihař.
Rozhodčí: Poláček – Kociňák, Hendrych
vyloučení3:1
využití0:1
střely na branku35:36
diváci42
Oceláři Třinec: Skácel (Heczko) – Ćmiel, Byrtus, Solowski, Mrtka, Dravecký, Holub, Blaha – Mikula, Granečný, Urbánek, Hebar, Rybnikár, Weiss, Pohludka, Sajdok, Hrček, Hladonik
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Bednář, Kůrka, Postl, Pelikán, Dyk – Zeman, Poizl, Pastor, Čihař, Wardas, Galnor, Váňa, Slavík, Záhejský

Už od prvních minut utkání šlo o boj kdo s koho. Energetici si vzali na paškál branku domácích, ale kotouč spíše létal kolem ní. Šanci Andreje Hebara zmařil Adam Ebenstreit. Krátce po početní výhodě se dostal do dobré příležitosti Kryštof Dyk, ale kotouč poslal jen do Skácelovy lapačky. Přes trojlístek třineckých hráčů se nedokázal prosadit Vít Záhejský. Jako první kapituloval Adam Ebenstreit, kterého překonal Šimon Pohludka. Vzápětí mohlo být vyrovnáno díky Matěji Zemanovi, jenomže to by se mu nesměl do střely připlést Dominick Byrtus.

Vstřelit druhou branku Vojtěchovi Granečnému nedovolil ve čtrnácté minutě Adam Ebenstreit. O čisté konto připravilo Davida Skácela v patnácté minutě duo Vojtěch Čihař a Lukáš Slavík, který zakončoval pod břevno. Než se Michal Rybnikár před jeho brankou rozmyslel, tak se Ebenstreit stihl přesunout a bylo po šanci třineckých mladíků vzít si zpět vedení. Následně karlovarský gólman nezaváhal ani tváří v tvář Štěpánovi Urbánkovi. Přes obránce Dominicka Byrtuse neprošel v závěru třetiny Vojtěch Váňa. Stav po první třetině byl 1:1.

V úvodu prostřední části energetici obléhali třineckou branku, proti střele Kryštofa Dyka však vytáhl Skácel opět svou lapačku. Při jednom ze závarů před svou svatyní vyfasoval Ebenstreit trest za podrážení a třineckým mladíkům se zvýšily šance na skórování. Energetici své oslabení sice ubránili, ale nakonec inkasovali osm sekund po jeho konci. Do akce se dostal opět Šimon Pohludka a stejně jako poprvé uspěl se svou střelou z těsné blízkosti.

Betonem zasáhl Skácel proti střele Víta Záhejského, na druhé straně se neujala dělovka Andreje Hebara. Tlak, pod který vzali energetici domácí hráče mohl zužitkovat Tobiáš Pastor, jenomže jeho střela branku těsně minula. Následný reparát Tobiáš Pastor zvládl na jedničku. V čase 39:24 využil početní výhodu a kotouč po jeho střele zapadl do třinecké branky. I druhá část tedy skončila za vyrovnaného stavu.

Až do poloviny poslední třetiny nebylo k vidění moc vyložených šancí. Hodně se na tom podepisovaly nepřesnosti v přihrávkách a jejich vzájemné napadání. Až v polovině třetiny zazvonila tyčka Skácelovy branky po střele Vojtěcha Čihaře. V padesáté páté minutě pálil Kryštof Dyk a i potřetí jeho šanci máchnutím lapačky Skácel zastavil. Ebenstreit v padesáté sedmé minutě statečně čelil dorážkám Ocelářů. Vzápětí se na druhé straně se Skácelovou lapačkou blíže seznámili další z karlovarských obránců. Nejprve to byl Matěj Pelikán a chvíli po něm Pavel Kůrka. V závěru třetiny zasáhli oba brankáři a utkání pokračovalo prodloužením.

V prodloužení si hráči obou týmů sice vytvořili několik šancí, ale oba gólmani byli pozorní a kotouč za svá záda nepustili. Došlo tak na samostatné nájezdy. Ty zahájili energetici a Matěj Zeman hned první nájezd proměnil. Na Ebenstreita si nepřišel Vladimír Dravecký. Ve druhé sérii se neprosadil ani jeden ze střelců. Ve třetí sérii Ebenstreita oblafl Marcel Mikula a stav byl 1:1. Ve čtvrté sérii uspěl Vojtěch Čihař a naopak Michal Rybnikár vyšel naprázdno. V páté sérii uspěl Vít Záhejský a hráči Energie se mohli radovat z vítězství.