Dorostenci na Slavii prohráli až v nájezdech, možnost odvety mají v osmifinále

Dorost: HC Slavia Praha - HC Energie 5:4 sn (3:1, 1:3, 0:0 - 1:0)
Poslední kolo základní části dorostenecké extraligy přivedlo energetiky na led pražské Slavie a utkání celků s již jistou účastí v play off se změnilo v napínavou přestřelku. Karlovarští v zápase dvakrát prohrávali již o dvě branky, i díky hattricku Tomáše Sýkory (na snímku) ale skóre otočili. O vítězství domácích rozhodly až závěrečné samostatné nájezdy. Svěřenci Karla Mlejnka tak v tabulce obsadili 11. příčku a v osmifinále hraném na dva vítězné zápasy se střetnou opět se sešívanými.
Extraliga dorostu, 46. kolo, so 21.2.2009, Zimní stadion Eden
Slavia
5:4sn
3:1, 1:3, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 6. Hertl (Kadlec), 9. Müller (Veber), 12. Chlapík (Hertl), 14. Jaškin (Hertl), rozh. nájezd Müller - 10. Sýkora (Csamango), 22. Záhora (Valeš), 28. Sýkora, 29. Sýkora (Zadražil). Rozhodčí: Vokřál - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4.
Slavia: Dlouhý - Hruška, Knot, Nedomlel, Semrád, Novák - Tůma, Müller, Hertl, Cikánek, Patočka, Chlapík, Kotyra, Tomek, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Csamango, Táborský, Winkler, Sýkora, Zadražil, Vrána, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora.

Snad vlivem toho, že je sleduje bedlivé oko reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky, začali slávističtí mladíci pěkně od podlahy. Už po třech minutách se ve stoprocentní šanci ocitl Jiří Veber, karlovarskou bránu však zblízka minul. Zastoupit ho tak musel spoluhráč Tomáš Hertl, který v šesté minutě dorazil do sítě štiplavou střelu kapitána Jakuba Kadlece. Stalo se tak dvě vteřiny poté, co se z trestné lavice vrátil jeden z hostujících - 1:0.

O tři minuty později slávisté zvýšili své vedení, tentokrát už rovnou v přesilovce. Aktivní Veber zavezl puk za soupeřovu bránu, odkud nahrál nedůsledně obsazenému Janu Müllerovi, který střelou z první překonal bezmocného gólmana Davida Honzíka – 2:0. Hosty dostalo zpět do zápasu vlastní oslabení. V něm zničehonic ujelo do přečíslení duo Štěpán Csamango – Tomáš Sýkora a druhý jmenovaný překonal domácího brankáře Jana Dlouhého – 2:1.

Karlovarská radost však netrvala dlouho. V čase 11:45 se rychlonohý Tomáš Hertl v oslabení prodral až před Honzíka, kde nesobecky přepustil puk na najetého Adama Chlapíka a ten už měl snadnou úlohu - 3:1. Ještě před odchodem do kabin se pohlednou akcí prezentoval Kadlec, se skórem ale nepohnul.

Na další přísun gólů jsme si tak museli počkat na úvod druhé třetiny. V něm už ale kralovali hosté z Varů. Ti využili laxnosti slávistů, kteří se ze šaten toulali tak dlouho, až si vykoledovali dvouminutový trest, a na konci 22. minuty skórovali po prudké střele Daniela Záhory - 3:2.

Uplynulo necelých 360 vteřin a bylo dokonce vyrovnáno. Postaral se o to pohotový Sýkora, který zblízka bekhendem prostřelil Dlouhého – 3:3.

Domácí trenéři už začali zvyšovat hlas na střídačce, jenže bylo ještě hůř. A znovu v tom měl prsty střelec Varů Sýkora, který v čase 28:38 dokonal hattrick. Nutno podotknout, že ke třetí trefě mu notně pomohli červenobílí obránci, kteří pod tlakem nedokázali puk vyhodit na zakázané uvolnění – 3:4.

Mladí slávisté se však nevzdali a ve 34. minutě vyrovnali. Při signalizované výhodě našel Hertl rozjetého Dimitrije Jaškina, jenž přesnou střelou dopravil kotouč na místo určení - 4:4.

Zatímco druhá třetina vyšla výsledkově i herně lépe hostům, v té třetí přebrali iniciativu domácí. Jejich tlak byl místy až drtivý, jenže s proměňováním šancí měli hráči problémy. Vyprávět by o tom mohl hbitý Müller, který se v rychlém sledu dostal hned do dvou výhodných střeleckých pozic, leč ani jednu nevyužil.

V 52. minutě by už puk do sítě možná dopravil, nebýt toho, že ho v rozhodující chvíli stáhla k ledu hokejka karlovarského Pavla Valeše. Sudí Vokřál se dlouho nerozpakoval a nařídil trestné střílení. Toho se ujal zadák Richard Nedomlel, který chtěl Honzíka překonat střelou k levé tyči, ale plány mu zkřížil beton brankáře Energie.

Zápas došel až do prodloužení, v němž se o vítězi nerozhodlo. Na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých se jako první prosadil slávista Michal Hellar. Ve třetí sérii srovnal kapitán Energie Daniel Záhora, jenže poslední slovo měli domácí. Jan Müller tváří v tvář Honzíkovi nezaváhal a rozhodl o bodu navíc pro Slavii - 5:4 SN.