Dorostenci obrali o body Plzeň

St. dorost: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)
Mladé naděje Energie opět dokázaly hrát vyrovnanou partii s Plzní, která ztratila doposud jediný bod právě v Karlových Varech. Dnes sice indiáni vedli o dvě branky, ale hosté se nevzdali, a i díky třem bodům Osmíka slaví vítěství!
Extraliga staršího dorostu, 12. kolo, so 13.10.2012
Plzeň
3:5
0:0, 2.2, 1:3
Branky a nahrávky: 22. Kristl (Hůlka, Michel), 29. Krliš (Prokop), 45. Polívka (Beneš) - 30. Petrov (Klíma), 33. Beránek (Osmík, Hroch), 44. Beránek (Osmík, Rubeš), 53. Hroch (Gorčík), 60. Osmík. Rozhodčí: Valenta - Martinec, Rova. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5.
Plzeň: Pacl (Kuneš) - Prokop, Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl "A", Holý "C", Opava, Michel, Uhlík "A", Krliš, Čadek, Hajšman, Starý, Suchý, Sladký.
Karlovy Vary: Harakal (Frček) - Novák, Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Beer, Hroch "C", Bláha, Gorčík "A", Petrov, Priškin "A", Michálek, Osmík, Janata, Rulík, Janás, Poljančyka.

Indiáni vstoupili do utkání lépe, když hned první lajna dlouho motala hlavy soupeřům. Pak nastala téměř pětiminutová pasáž bez jediného přerušení, kterou utla až hrubka Plzně při rozehrávce, kdy se k puku před Paclem dostal Vaněk, ovšem svižnou střelou nad beton neuspěl. Na druhé straně odpověděl od modré pumelicí Beneš, Harakal byl však se svou lapačkou rychlejší. O chvilku později pěkně trefil Vlček skákající odražený kotouč, ale znovu byl hostující gólman pozorný. Při první přesilové hře zápasu, kterou si po faulu Priškina zahráli modrobílí, dvakrát pálili od modré Švarc s Prokopem, ovšem mimo. V závěru třetiny putoval za katr ještě Vaněk, v největší šanci však Harakal skvěle zasáhl proti dorážce Hajšmana, když před tím neudržel nahození od modré Waltra. Poslední velkou šanci úvodních dvaceti minut trefil přímo do hrudi brankáře osamocený mezi kruhy Michel.

Kde první třetina skončila, tam druhá začala. Indiáni stále tlačili a odměnou jim byla úvodní branka utkání. Hůlka výborně napadl rozehrávku soupeře, předložil mezi kruhy Richardu Kristlovi, který z první trefil skulinku mezi betony - 1:0! Odpovědět mohl vzápětí Beránek, jenž se obtočil kolem branky, Pacl si tyčku pohlídal. Následně se indiánům dostalo již třetí početní výhody a tentokráte již nezaváhali. Harakal vyrazit střelu Prokopa vysoko nad sebe, ta se snesla za něj a do brány jej doklepl šikovně ze vzduchu Václav Krliš - 2:0! Za minutku ale již bylo sníženo. Z nenápadné akce vytěžili hosté maximum. Po velkém závaru před brankou uspěl snad třetí dorážkou při signalizovaném vyloučení Daniel Petrov - 2:1! Energie vycítila šanci a za dalších pár minut již bylo vyrovnáno. Nejprve se v početní výhodě dvakrát neprosadil od modré Priškin, aby pak unavenou čtveřici po dlouhém obléhání dorazil Ondřej Beránek - 2:2! Dokonat obrat mohli hosté po dalším faulu modrobílých, ale paradoxně v největší šanci se zjevili domácí. Indiáni ujeli dva na jednoho, ovšem Sladký dostal přihrávku na paty a nezakončil přesně. O chvilku později se pěkným pokusem z levého kruhu prezentoval Uhlík, vyrážečka Harakala byla však rychlejší. Když v závěru nezamířil přesně z mezikruží Švarc, skončila i prostřední část vyrovnaně.

Poslední pasáž hry začala velkými šancemi na obou stranách. Nejprve Harakal neudržel nahození od půlky, ke kotouči se dostal Čadek, ale minul. Vzápětí propadl touš před Pacla, kde ho uzmul Molnár, ale kličkou na domácího brankáře nevyzrál. Pak se ale již skóre měnilo po velké hrubce domácí obrany. Pacl zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti, následné dorážce, ale na další v podání Ondřeje Beránka již neměl nárok - 2:3! Indiáni odpověděli přesně za minutu. Ihned po buly využil po pěti vteřinách přesilovou hru Ondřej Polívka – 3:3! Jenže domácí opět propadli v obraně a inkasovali velmi podobně jako před pár minutami Daniel Hroch 3:4! Domácí vrhli všechny síly do útoku ,ale dnes jim přáno nebylo, chyběl klid ve finální fázi, navíc velmi dobrý výkon podal Karakal. Energie kvůli špatném ustřídání ještě šla do oslabení ,navíc Plzeň odvolala brankáře, ale nakonec z toho vzešel pouze pátý gól hostí - Martin Osmík – 3:5!