HC Energie Karlovy Vary

Dorostenci porazili Ústí nad Labem, uspěli i junioři

S.dorost: HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Junioři: BK Mladá Boleslav - HC Energie 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
V dohrávce sedmého kola extraligy staršího dorostu nastoupila Energie na domácím hrišti proti Ústeckým Lvům. Karlovarákům se v soutěži zatím příliš nedaří, tentokrát však dokázali výhody domácího prostředí využít stoprocentně. Vyvedla se jim především třetí třetina, ve které brankami Kubáče (na snímku) a Urbančoka otočili vývoj zápasu. Tři body si připsali i starší junioři, když především díky povedené druhé třetině zvítězili v Mladé Boleslavi.
Extraliga staršího dorostu, 7. kolo, po 28.9.2009, KV Arena
Karlovy Vary
Ústí n. L.
3:2
1:1, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Záhora (Zadražil), 48. Kubáč (Táborský), 54. Urbančok (Záhora, Sýkora) - 14. Migliavacci (Faigl, Novotný), 39. Faigl (Migliavacci, Kuchynka). Rozhodčí: Florián - Havelec, Fiala. Vyloučení: 4:8 navíc Švec pět minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Karlovy Vary: Honzík (Rauscher) - Hluchý, Lintemer, Valeš, Urbančok, Matyáš, Konečný, Gombár, Troška, Táborský, samango, Švec, Winkler, Sýkora, Kubáč, Zadražil, Svoboda, Vrána, Tomeček, Formánek, Beran, Záhora
Ústí n. L.: Bursa (Kovář) - Hejl, Bulva, Smetana, Andres, Holeček, rocházka, Novotný, Jeništa, Bacovský, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Harbakus, Janča, Skokan, Vegner

Komentář k utkání

První střelu v duelu si pro hosty připravil Hanzl, který si najel do levého kruhu, odkud vystřelil na domácího Honzíka. Karlovarský brankář vše s přehledem vychytal. Domácí na odpověď dlouho čekat nemuseli. Ve čtvrté minutě ujel Zadražil, z úhlu si vystřelit netroufl, a tak si i s kotoučem zajel za branku, odkud přihrál najíždějícímu Danielovi Záhorovi, který přesnou tečí rozvlnil sítě v brance hostů.

Inkasovaná branka bylo pro hosty impulsem pro ještě větší nátlak v útočném pásmu. Nejdříve Skokan nahodil kotouč z úhlu na bránu, jeho šanci však Honzík vyrazil mimo. Odražený kotouč se dostal k Vegnerovi, který od mantinelu vystřelil dělovkou. Jeho střelu už Honzík ukryl.

Na druhé straně byl v obrovské příležitosti Táborský. Před brankovištěm čekal na přihrávku, která nakonec sice přišla, ale karlovarský hráč, na kotouč nedosáhl. V jedenácté minutě hrála Energie přesilovou hru. Vrána přihrál najíždějícímu Zadražilovi, který jen těsně minul odkrytou klec.

Vedení přesto domácím vydrželo pouze do čtrnácté minuty. Faigl si najel do levého kruhu, odkud přihrál najíždějícímu Mirku Migliavaccovi, který přesnou ranou trefil odkrytou klec. Do konce třetiny si již domácí skóre pohlídali a do šaten odcházela obě mužstva za vyrovnaného stavu.

Druhá část dnešního dějství začala trošku rozpačitě. Hráči si nedokázali pořádně přihrát a Ústí toho patřičně zneužívalo. Nejdříve prověřil Hejl karlovarského brankáře svou dělovkou od modré. Honzík střelu pouze vyrazil na hůl Skokana, kterému kotouč na holi poskočil a z šance nic nebylo. V polovině utkání se rozhodl zakončit kombinaci Novotný, při nápřahu mu ale uklouzly brusle, a tak nedal do střely takovou sílu, jakou zprvu zamýšlel. Za faul do oblasti hlavy a krku musel předčasně hru ukončit Marek Švec.

Nerozhodný stav vydržel pouze do devětatřicáté minuty. Krásnou kombinační akci zakončil Tomáš Faigl, ranou mezi Honzíkovy betony. Ke konci třetiny dostal hlavní rozhodčí kotoučem přes ruce, ale zápas nakonec dohrál.

Poslední dějství se snažila Energie nepříznivé skóre otočit. Už od úvodu sypala na Bursu jednu střelu za druhou, ale štěstí jí přálo až v semdačtyřicáté minutě. To se Táborský dostal do přečíslení spolu s Ondřejem Kubáčem. Prvně jmenovaný na poslední chvíli přihrál najíždějícímu Kubáčovi před bránu, který jemnou tečí trefil prázný roh brány.

Inkasovaná branka hosty totálně položila. Nejen, že přestali útočit, ale jejich hra se vyznačovala i častými fauly. Dokonalý obrat ve prospěch domácích dokonal Jan Urbančok, který po přihrávce na modrou čáru dělovkou trefil horní roh Bursovy brány.