Dorostenci přetlačili Vítkovice v nájezdech

Karlovarští dorostenci vyrazili k venkovnímu utkání na led Vítkovic. Svěřenci trenérů Šika s Andrysem museli o bonusový bod bojovat až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl o vítězství Energie Dominik Rymon.
ELIOD Extraliga dorostu, 14. kolo, st 29.1.2020
Vítkovice
2:3sn
0:1, 2:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 22. Pavelec, 28. Petr (Pavelec, Kotásek) – 2. Sapoušek, 25. Kupčo (Príhoda, Botoš), rozh. náj. Rymon .
Rozhodčí: Blaževič – Veselý, Hladík
vyloučení1:1
využití0:0
střely na branku36:29
diváci120
Vítkovice: Bartošák – Bystroň, Bialy, Kosina, Puchala, Řepa, Spurný, Vřeský, Prčík – Holaník, Kotásek, Přibyl, Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Krčmarský, Irgl, Melovský, Skřipčák
Karlovy Vary: Kubát – Dorot, Houdek, Anton, Bulka, Hohl, Vogel – Kupčo, Šlechta, Šmajda, Príhoda, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März, Zeman

Že výjezd až do daleké Ostravy bude pro energetiky úspěšný naznačil už začátek utkání. Neuběhly totiž ani dvě minuty a hosté už po ráně Robina Sapouška vedli.

Co se povedlo na startu první třetiny hostům, napodobili takřka na vlas stejně i domácí. V čase 21:48 překonal Kubáta v hostující brance Petr Pavelec a bylo vyrovnáno - 1:1. Z nerozhodného stavu se ale domácí příliš dlouho neradovali, když se o necelé tři minuty později prosadil Lubomír Kupčo a hosté tak znovu vedli. Jenže ani radost karlovarských mladíků neměla příliš dlouhého trvání, znovu totiž neuběhly ani tři minuty a opět platilo shodné skóre, na 2:2 vyrovnával domácí Dominik Petr.

Víc branek už ale diváci ve Vítkovicích neviděli, a to platilo jak o třetí třetině, tak i o následném pětiminutovém prodloužení. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy.

V nich udeřili energetici hned v úvodních dvou sériích, kdy se postupně trefili Dominik Rymon a Robin Sapoušek. Karlovy Vary si tak po výhře 3:2 po nájezdech odvezli z Vítkovic cenné dva body.