Dorostenci promarnili čtyřbrankový náskok a prohráli v nájezdech

St. dorost: HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1929 4:5sn (1:0, 3:2, 0:2 – 0:0)
Svěřenci trenéra Eismanna měli na programu v rámci 7. kola RAKO extraligy staršího dorostu západočeské derby s Plzní. Zápas se pro domácí barvy vyvíjel dobře, dvakrát se trefil Martin Trapl a Energie vedla i o čtyři branky. Pohodový náskok však smazali svými chybami sami domácí hráči, a když zápas dospěl až do nájezdů, šťastnějším týmem byli hosté.
Extraliga staršího dorostu, 7. kolo, so 21.9.2013
Plzeň
4:5sn
1:0, 3:2, 0:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 8. Krliš (Rulík), 28. Trapl (Janata, Krliš), 30. Trapl (Soudský, Binias), 31. Binias (Rubeš) – 36. Vavřička (Beneš, Kaňák), 37. Švarc (Jakubec), 50. Vlček (Suchý), 51. Jakubec (Beneš), rozh. náj. Švarc. Rozhodčí: Grech – Tichý, Schopf. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 4:0, 4:5.
Karlovy Vary: Harakal (51. Frček) – Adam, Vodička, Rulík, Binias, Beer, Prachař – Nguyen, Soudský, Šála, Trapl, Rubeš, Krliš, Čejka, Janata, Hubáček, Pastyřík, Pfister
Plzeň: Zeman – Kaňák, Polívka, Prokop, Stráský, Starý, Jakubec – Vlček, Švarc, Zayml, Hajšman, Beneš, Suchý, Kučera, Vavrička, Krystl

Energie šla proti západočeskému soupeři rychle do vedení. V sedmé minutě se trefil Václav Krliš, který svou trefou odpověděl na nevyužitou šanci hostujícího Vavričky. V první třetině pak ještě útočili hosté, kteří se snažili srovnat, ale v koncovce selhávali. Nedokázali využít ani přesilovku z konce první části, takže do šaten odcházeli s jednobrankovým vedením domácí.

Po pauze přišla dvouminutovka karlovarského forvarda Trapla. Nejprve vytěžil Martin Trapl z práce Janaty, po které trefil parádně horní část branky. Podruhé se Martin Trapl trefil po necelých dvou minutách. Plzeň měla šanci snížit, ale ve vlastním oslabení ujel Rubeš, nahrál Petru Biniasovi a ten dal svému týmu luxusní čtyřbrankový náskok. V tu chvíli by na hosty nikdo nevsadil ani zlámanou grešli.

Hosté si vzali oddechový čas a snažili se se zápasem něco udělat. Mezi 36. a 37. minutou se v rozmezí 66 sekund trefili hosté hned dvakrát. Nejprve našel Beneš před brankovištěm Jakuba Vavričku, který neměl se zakončením problém, aby se pak Martin Švarc důraznou hrou zasloužil o snížení na rozdíl dvou branek.

Na začátku třetí třetiny mohli energetici zvýšit. Rubešovi nakonec scházel krok. Plzeň se pak dostala do oslabení a vypadalo to, že se celý plán na zdramatizování zápasu zhroutí. Hosté se ubránili a znovu dostali chuť na skórování. A přišla další smrtící pasáž, tentokrát měla 67 sekund. Třetí branku svého týmu dal nepokrytý Lukáš Vlček, jenž se trefil z mezikruží. Vyrovnat se podařilo Janu Jakubcovi, když trefil prostor pod Harakalovou levou rukou. Tímto gólem také hosté vyhnali Harakala na střídačku. Nastoupil za něj brankař Jakub Frček.

Ve zbytku třetí části se hrál úsporný hokej. Ani jeden z týmů se nikam nehnal, i když Plzeň měla šanci na tři body a trefit se mohl i domácí Krliš. Ten jel sám na Zemana, zvolil střelu a trefil břevno.

V prodloužení se diváci rozuzlení nedočkali, a tak se šlo na samostatné nájezdy. V těch se hned v první sérii trefil hostující Švarc. Energie byla na pokraji konce, ale ve třetí sérii se trefil Trapl. Pořadí se pak otočilo a Trapl svůj druhý nájezd v řadě neproměnil. To Milan Švarc si Frčka vychutnal i napodruhé a získal pro svůj tým zlatý druhý bod.