Dorostenci proti poslednímu Písku nezaváhali

K a r l o v y V a r y - HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Energetici hostili v jednačtyřicátém kole extraligy dorostu na svém ledě poslední celek tabulky IHC Písek. Hráči jihočeského klubu se snažili s domácími držet krok, což se jim dařilo. Když na začátku druhé třetiny srovnal skóre písecký obránce Kašpar ze samostatného úniku, zdáli se být domácí poněkud zaskočeni. K vítězné brance jim pomohlo vyloučení hostujícího Jakuba Bicana. Vít Budínský v přesilové hře vstřelil z pravého kruhu vítězný gól Karlových Varů. Výhru pečetil v jednapadesáté minutě Tomáš Sláma, jenž si připsal dva body za jednu branku a asistenci.
Extraliga dorostu, 41. kolo, čt 17.2.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Písek
3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky: 19. Novák (Sláma, Dudek), 35. Budínský (Zmeškal, Satora), 52. Sláma (Dudek) - 25. Kašpar. Rozhodčí: Svoboda. Vyloučení: 13:13, navíc Zmeškal (KVA) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 67. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Tollinger, Přindiš, Schmidt, Děkan, Boguský, Satora, Zmeškal - Budínský, Majer, Topinka, Sláma, Dudek, Záhora, Polák, Šnajdr, Klcso, Rohan
Písek: Kovář Jakub - Švácha, Mazanec, Vráblík, Šimoník, Kašpar, Petele, Maršík - Jiřík, Fořt, Bican, Pešta, Kovář Jan, Bíza, Formánek, Gába, Kouba

Úvod patřil domácím, kteří si již od první minuty vyvíjeli velice slušný tlak. První vážnější šanci měl ve druhé minutě Tomáš Sláma, ale píseckého brankáře Kováře nepřelstil. O minutu později přišlo také první vyloučení v zápase. Dvě minuty za hákování vyfasoval domácí útočník Budínský. Písečtí si vytvořili zámek, ale ani jednou nevystřelili. V sedmé minutě dostali hosté další šanci v podobě přesilové hry, v níž ostřelovali Bendu, jak se dalo. Největší šance měli obránci Mazanec a Maršík, ale brankář Karlových Varů čaroval svou lapačkou. V desáté minutě si také Karlovarsští vyzkoušeli přesilovou hru, když byl vyloučen Mazanec za faul kolenem. Domácí se do hráčů Písku pořádně obuli, ale také brankář Kovář se ukázal ve velice dobrém světle, když lapačkou zlikvidoval šanci domácího kapitána Jana Zmeškala. Ve čtrnácté minutě byl vyloučen písecký útočník Fořt za držení a dal tak Karlovarským pokyn k otevření skóre. Po přesné kombinaci po ose Dudek, Sláma, Jiří Novák, poslal karlovarský bek kotouč tunelem mezi Kovářovými betony za brankovou čáru. Do konce třetiny se hra spíše přelévala ze strany na stranu, a tak po první třetině vedla domácí Energie nad hosty z Písku 1:0.

Na začátku druhé třetiny měl obrovskou šanci domácí útočník Rohan, ale brankář Kovář odolal. Ve třiadvacáté minutě se hra začala vyhrocovat a na ledě byly k vidění časté potyčky hráčů, které rozhodčí Svoboda nekompromisně trestal. Ve čtyřiadvacáté minutě, kdy domácí hráli díky jedné z potyček přesilovou hru ujel po chybě obrany Jan Kašpar, zkušeně si počkal na rekaci Bendy a po náznaku kličky poslal kotouč skulinou mezi betony brankáře Energie. Poté přišla řada dalších vyloučení. Při jednom z nich, v osmadvacáté minutě, si nečekaně povyjel zpoza brány hostující Jan Kovář a bekhendem zazvonil na horní tyč Bendovy svatyně. Poté v jednenatřicáté minutě neproměnil své sólo útočník Karlových Varů, Libor Dudek, když gólman Kovář bravurně přečetl jeho úmysl. O minutu později dostali Písečtí obrovskou příležitost zahrát si přesilovou hru pěti proti třem, kterou však trestuhodně nevyužili. Největší šanci Jihočechů měl Jiřík, když netrefil zívající prázdnou bránu po střele Maršíka. Poté se role obrátily a také domácí si mohli zkusit početní výhodu dvou mužů v poli. Narozdíl od Píseckých však svou příležitost zužitkovali v branku. Po příhrávce Jana Zmeškala mířil přesně Vít Budínský a strhl vedení na stranu Karlovách Varů. Branka hru oživila a nastartovala Písecké k ofenzívě. V cestě hostujícím útočníkům však stál výtečný brankář Benda, jenž postupně zlikvidoval šance Fořta, Kašpara i Mazance. Několik vteřin před koncem třetí části měl velkou příležitost domácí útočník Sláma, když tečoval střelu letící od modré čáry. Gólman Kovář na tento pokus nestačil zareagovat a mohl děkovat své horní tyči, o kterou se kotouč lehce opřel. PO čtyřiceti minutách tak vedla Energie nad Pískem 2:1.

Třetí třetinu zahájili Písečtí vvelkým náporem. Již v první minutě závěrečného dějství pálil nebezpečně obránce Kašpar, ale Benda s velkým štěstím střelu vytěsnil. Poté se Písečtí snažili několik minut pekelně obléhat branku, ale karlovarský archanděl Benda všechny temné projektyly zlikvidoval. V sedmačtyřicáté minutě se na druhé straně snažil z téměř nemožného úhlu překvapit brankáře Kováře Libor Dudek, ale jeho střela šla těsně nad horní tyč. O minutu později si před brankou hostů vyměnili puk Záhora se Šnajdrem, ale brankář Písku byl na svém místě. Ve dvaapadesáté minutě se před Bendou zjevili tři osamocneí hráči Písku, ale ani Kouba s Formánkem, ani Bican nedokázali překonat brankáře Karlových Varů, jež proti jejich pokusům vytáhl zákroky, nad kterými zůstal rozum stát. Ihned z následného protiútoku, podle omšelého nepsaného hokejového pravidla nedáš- dostaneš, radovali domácí z třetí branky v písecké síti. Po obrovské skrumáži před Kovářem nejlépe zorientoval Tomáš Sláma a nekompromisně zavěsil na pravé rameno brankáře hostí. Poté se hra uklidnila, Písečtí se stále pokoušeli dostat před Bendu a vytvářet si šance, ale domácí obrana zabetonovala modrou čáru a tak se hosté dostávali do útočného pásma jen zřídka. Posledních pět minut utkání ozdobilo několik hráčských potyček, avšak žádná vyloženější šance. Karlovarští si tak připisují plný počet bodů do extraligové tabulky za vítězsvtí nad IHC Písek v poměru 3:1 po třetinách 1:0, 1:1 a 1:0.