Dorostenci rozstříleli Litvínov

SDO: HC Energie - HC Litvínov 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Starší dorostenci potvrdili, že se jim v zápasech s Litvínovem daří a mladíky ze severu Čech porazili v této sezoně už potřetí. Energetici tedy napravili poslední domácí zaváhání s pražskou Slavií a vybojovali veledůležité body.
Extraliga staršího dorostu, 16. kolo, so 27.10.2012, KV Arena
Litvínov
5:1
(1:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Janata (Veverka), 28. Osmík (Hroch, Beránek), 29. Janata (Priškin), 32. Osmík (Beránek, Vaněk), 49. Beránek - 37. Šimeček (Baránek). Rozhodčí: Kostourek - Belko, Hynek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Průběh utkání: 4:0,4:1,5:1.
Karlovy Vary: Frček (Harakal) - Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Šafář, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Priškin, Michálek, Osmík, Janata, Rulík, Veverka (C)
Litvínov: Klečka (Spěšný) - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek (C). Střibrný, Poljanský

Úvod zápasu měli lepší mladíci z Litvínova, kteří se hned ve druhé minutě dostali do velké šance. Jenže Sýkorovo střelu ze vzduchu výborně zlikvidoval domácí Jakub Frček. Poté se nic vážného nedělo. Aktivnější byli stále hosté, ale jejich nahození i střely z dálky výborně likvidoval domácí brankář. V šestnácté minutě jeli domácí tři na jednoho litvínovského mladíka, ale Ondřej Šafář nedokázal skákavou přihrávku usměrnit za záda Klečka. Minutu před koncem se domácí borci vymanili z tlaku a podnikli útočnou akci. Od modré čáry nahodil před branku Litvínova Jakub Veverka, na brankovišti se k puku dostal domácí Jiří Janata, který nadvakrát překonal Klečku. První periodu tedy ovládli Energetici.

Druhá třetina začala hodně zostra. Oba týmy se tlačily dopředu, ale na druhou branku se stále čekalo. Na začátku 26. minuty byl vyloučen hostující Wiedemann a domácí si zahráli přesilovou hru. A tu dokázali využít. Po hezké kombinaci se k puku dostal Martin Osmík, který z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího brankáře. O pouhých 34 sekund se domácí mladíci radovali potřetí. Energetici založili rychlý brejk, na jehož konci byl Jiří Janata, který z blízkosti překonal Klečku potřetí. Ve třicáté minutě putoval na trestnou lavici hostující Vostárek a domácí měli možnost zvýšit své vedení. To se jim opět povedlo, protože po velkém tlaku se dostal před brankovištěm k puku aktivní Martin Osmík, který ho poslal za záda bezmocného litvínovského brankáře. Po tomto gólu byli vyloučeni dva hostující borci a domácí hráči si zahráli přesilovou hru pět na tři, která trvala téměř celé dvě minuty. Jenže domácí obránce chyboval na modré a sám na Frčka se řítil Tomáš Kučera. Ten byl faulován a rozhodčí Kostourek nařídil trestné střílení. To ovšem litvínovský mladík neproměnil. Tři minuty před koncem druhé periody se hosté přeci jen dočkali. Krásnou individuální akcí se prezentoval hostující Jaroslav Šimeček. Ten nejdřív obehrál dva karlovarské hráče a poté poslal puk po víko domácí branky.

V úvodu posledního dějství bylo k vidění několik nebezpečných střel, ale žádná neskončila brankou. Ta přišla až ve 49. minutě, kdy si našel odražený puk Ondřej Beránek, který z blízkosti překonal litvínovského muže v masce. Poté se už nedokázal ani jeden tým prosadit a důležité body nakonec tedy vybojovali domácí mladíci.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme v domácím prostředí vstřelili pět branek, protože v posledních zápasech jsme se v koncovce trápili. Hodně nám k tomu dnes pomohlo to, že jsme dokázali využít dvě přesilové hry. Důležité bylo i to, že se na našem vítězství hodně podílela třetí formace, která zařídila dvě branky. Myslím si, že tento duel jsme vyhráli zaslouženě.

Petr Nekvinda (HC VERVA Litvínov): Myslím si, že utkání bylo v první třetině naprosto vyrovnané. Bohužel na jejím konci jsme dostali smolnou branku. Zase se potvrdilo, že se nám nedaří druhé třetiny. I tentokrát jsme v této části třikrát inkasovali a to se nám nesmí stávat. Energie má zkušené mužstvo, které si už náskok pohlídalo. V takových zápasech nemůžeme nechat soupeře, aby se dostal do tříbrankového rozdílu, to se už pak velice těžko otáčí.