Dorostenci si poradili s kladenskými Rytíři, rozhodla druhá třetina

Karlovarští dorostenci zvládli domácí utkání proti dalšímu celku z Kladna. Po drtivém vítězství nad PZ si poradili i s Rytíři a znovu si s chutí zastříleli. Svému soupeři dali hned šest gólů, přičemž čtyři z nich v prostřední dvacetiminutovce, která nejvíce přispěla k zisku tří bodů.
Extraliga dorostu, 10. kolo, so 16.10.2021
Kladno
6:2
2:0, 4:1, 0:1
Branky a nahrávky: 14. Csabi (Handl), 16. Šmíd (Pavelec, Zahejský), 32. Zeman (Pastor, Král), 34. Kočí (Csabi), 35. Král (Anton, Kočí), 36. Pavelec (Zahejský) – 36. Šíma (Lev, Holeček), 49. Váňa (Mejtský).
Rozhodčí: Kratochvíl – Hošťálek, Kaiser
vyloučení4:3
využití1:0
střely na branku35:20
diváci42
Karlovy Vary: Dybal – Kočí (A), Cipko, Anton, Kubíček, Postl, Mähler – Handl, Váňa M., Csabi (C), Zeman, Pastor, Král, Pavelec, Zahejský, Šmíd (A).
Kladno: Punda (36. Stránský) – Rájek (A), Šátek, Pražák, Novák, Aschenbrenner J., Svoboda – Marcinek, Holeček, Mejtský (C), Šíma, Aschenbrenner V., Daníček, Holub, Černý, Lev, Váňa J., Petřík

První velkou šanci zápasu měli na svědomí hosté, a to již ve 3. minutě zápasu. Adam Dybal nepřesně vyhodil a puk v mezikruží zachytil kladenský kapitán Mejtský, nicméně velkou příležitost nezužitkoval. Jeho střela mířila vedle domácí svatyně. Příležitosti ke skórování ale byly i na druhé straně. Matyáš Váňa si vybruslil do dobré střelecké pozice a prověřil Pundovu pozoronost. Kladenský gólman puk pouze vyrazil před sebe, kde stál připravený Adam Csabi, ale karlovarský střelec nedokázal velkou šanci zužitkovat, a tak mu nezbývalo než se držet za hlavu. Karlovarští postupně přebírali otěže zápasu, což jen potvrzovaly velké příležitosti Šmída a Zemana. Energetici se nakonec dočkali v čase 13:45, kdy využili početní výhodu. Handl vybídl Adama Csabiho, jenž se tentokráte nemýlil a o tyčku poslal puk za Pundova záda. Necelé dvě minuty na to bylo v karlovarském táboře ještě veseleji. Čtvrtá formace se dostala do útočného pásma a Zdeněk Šmíd se trefil z pravého kruhu. Na konci periody bylo k vidění i sportovní gesto fair-play, když domácí Petr Pavelec přiznal, že se nejednalo o faul soupeře a rozhodčí odvolali kladenské vyloučení.

Málokdo z hrstky diváků v KV Areně asi čekal, jak divoká nakonec bude druhá třetina. První polovina byla hlušší, často se přerušovalo a ze hry toho příliš neměl ani jeden celek. Pořádné gólové představení ale odstartoval v čase 31:52 Matěj Zeman. Karlovarská třiatřicítka nejprve nevyužila rýsujícího se přečíslení Energie, domácí ale zůstali trpělivý a právě Zeman se o chvíli později přeci jen z branky radoval. Další ránu osmadevadesát vteřin později. Kombinace Adama Csabiho s Matteem Kočím, která nevyšla ve 32. minutě, v tomto případě úspěch slavila. Domácí nedovolili, aby se Rytíři vzpamatovali a ve 35. minutě udeřili znovu. Na konci dalšího rychlého a úderného útoku byl Tomáš Král, jenž se tak podepsal pod pátou trefu Energie. Energetici až příliš snadno přecházeli přes modrou čáru, čehož o pětadvacet vteřin později využila dvojice Vít Zahejský – Petr Pavelec. Druhý jmenovaný nevymýšlel žádné složitosti a svou střelou nachytal Filipa Pundu. Na pohromu Rytířů reagoval trenérský štáb střídáním mezi třemi tyčemi, kde Pundu nahradil Štěpán Stránský. impuls v podobě změny gólmanů zafungoval takřka okamžitě. Po vyhraném buly se Rytíři rozlétli do karlovarského pásma a útočnou akci zakončil přesnou trefou Petr Šíma. Více zkorigovat skóre utkání už ale Kladenští ve druhém dějství nestihli.

Třetí třetina bylo oproti předchozím dvěma o poznání klidnější, stav zápasu byl znát na obou týmech. Nejzajímavější pasáž byla k vidění ve 49. minutě. Nejprve se na jedné straně ukázal karlovarský šikula Adam Csabi, jenž se dostal před gólmana Stránského, ale jen těsně nezastrčil puk za jeho betony. Následně se vyplnilo nepsané pravidlo nedáš, dostaneš. První kladenský pokus ještě Dybal zlikvidoval, pak ale Mejtský vrátil kotouč Josefu Váňovi, který snížil na rozdíl čtyř branek. Kladenským vlil vstřelený gól do žil novou krev, nicméně následně se jim nepodařilo využít ani jednu početní výhodu. Byť se prezentovali aktivním hokejem, ovoce za to nesklidili, naopak dobrou práci odvedla obrana v čele s brankářem Adamem Dybalem. Energetici si pohodlné vedení utéct nenechali a na konci mohli slavit zisk tří bodů.

Tomáš Andrys (HC Energie): „Každopádně jsme rádi za tři body. Povedl se nám vstup do zápasu, a především druhá třetina, kde si myslím, že se ten zápas de facto rozhodl. I když jsme do třetí třetiny vstoupili trošičku laxně, tak ten náskok byl naštěstí dostačující a gólman nás ke konci podržel, když jsme potřebovali.“