Dorostenci vezou výhru z dalekého Havířova

AZ Havířov - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Starší dorostenci zvládli po čtyřech domácích výhrách i utkání v Havířově, a připsali si již šestou výhru v řadě. Hlavním strůjcem pátečního úspěchu byl gólman Frček (na snímku), který vychytal nulu, a také duo Rubeš - Krliš, které se postaralo o góly. Nyní čeká mladíky Energie duel na ledě Poruby.
Extraliga staršího dorostu, II. 11, pá 21.2.2014
Havířov
0:2
0:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 30. Rubeš (Dimitrov, Hubáček), 60. Krliš (Osmík). Rozhodčí: Kubičík, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 120. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:2.
Havířov: Šimeček – Chroboček, Štefko, Kiss, Ďurkáč, Dudek, Trombik, Heinzl – Hendrych, Wróbel, Sap, Kurovský, Frojda, Pořízek, Bednář, Fejko, Moravčík, Polak, Orság, Pacas
Karlovy Vary: Frček – Rulík, Bahounek, Prachař, Soudský, Adam, Binias, Beer, Vodička – Trapl, Vildumetz, Dimitrov, Hubáček, Osmík, Nguyen, Krliš, Rubeš, Čupa, Hauzr, Janata, Svoboda

Utkání dvou tabulkových sousedů začalo ve vysokém tempu, lépe zpočátku hráli, ale přeci jen domácí hokejisté. Ti sice už v 5. minutě museli s pomocí brankáře Šimečka hasit nebezpečnou situaci před brankou, v polovině první části ale sami zahrozili, když se do přečíslení dostal útočník Fejko. Ten v palebné pozici ještě hledal volného spoluhráče, a tak se nakonec obrana Energie stihla včas zformovat.

Tempo první části, které se vyznačovalo čistou hrou bez faulů a přerušování, lépe vyhovovalo domácím. Už v 11. minutě to mohl první brankou v zápase potvrdit Pořízek s Fejkem, ani jeden dorážející hráč však nakonec úspěch v podobě překonání brankáře Frčka neslavil. V závěru první části mohli jít naopak do vedení hosté z Karlových Varů, když se Osmík s pukem řítil na branku. V rozhodující chvíli jej ale stihl "chytrým" faulem od puku odebrat obránce Frojda.

Energie sice v následné přesilovce, která už se přehoupla do druhé části hry, branku nevstřelila, to jí ale dlouho mrzet nemuselo. Karlovarští totiž nejprve dokázali skvěle ubránit dvě oslabení po sobě a v následném rovnoměrném počtu hráčů na ledové ploše skórovali. V polovině zápasu, tedy v 30. minutě, našel Dimitrov přihrávkou volného Tomáše Rubeše, který vstříc sám brankáři provedl úspěšnou kličku.

Od tohoto okamžiku byli hosté lépe hrajícím celkem, který se vyznačoval především skvěle organizovanou obranou. Havířovští ji za 60 minut hry nedokázali překonat ani jednou, i když se o to v závěru utkání snažil tečující Orság nebo střílející Fejko. Nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, po které Karlovy Vary jen zpečetily svou výhru střelou do prázdné branky prostřednictvím Václava Krliše. Karlovy Vary tak vyloupily K&K Pneu arénu a domů si odváží tři body za výhru 2:0.

Martin Janeček (AZ Havířov): Dnes jsme viděli takové typické utkání play-off, kdy o výsledku rozhodla jedna chyba. V době, kdy jsme byli aktivnější, přišlo hloupé propadnutí v útočném pásmu a soupeř hned trestal. Pak výborně organizovanou obranou uhájil jednobrankové vedení a už v naší křeči pět vteřin před koncem trefil v naší hře bez brankáře podruhé branku. Hned po utkání jsme se začali poctivě připravovat na zítřejší těžké utkání, tak se nám to snad v dobrém vrátí a budeme bodovat.