Dračice Slavii potrápily, na body však nedosáhly

KARLOVY VARY - K patnáctému kolu extraligy žen přijely hokejistky Slavie na západočeský led v pozici favoritek, po deseti minutách však již prohrávaly o dvě branky. Góly Dračic vstřelily Zuzana Radostová a Sabina Hajdová. S postupujícím časem však hostující hráčky nabývaly stále větší převahy, kterou dokázaly vyjádřit i na skóre. Dračice nakonec tedy překvapení kola nepřipravily, přesto za bojovný výkon zaslouží uznání.
Extraliga žen, 15. kolo, so 2.12.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
2:9
2:1, 0:3, 0:5
Branky K. Varů: Radostová Zuzana, Hajdová. Asistence K. Varů: Fričová Jana, Kotrbáčková Soňa. Branky Slavie: Studentová 2, Holešová 4, Zelenková, Šťastná, Nosalová. Asistence Slavie: Studentová 5, Holešová, Zelenková 2, Manhartová, Bukvová, Dvořáková. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Zásahy brankářek: 45:10.
Karlovy Vary: Lukešová - Wadowská, Hornová, Kotrbáčková Ivana, Kotrbáčková Soňa - Fričová Věra, Fričová Jana, Bauerová, Vaňousová, Pöppelová, Hajdová, Trampotová, Husáková, Radostová
Slavia: Matějů (31. Kalousová) - Pekárková, Ivičičová, Horálková, Dvořáková, Bukvová, Šťastná, Holešová, Manhartová, Studentová, Zelenková, Nosalová

V 15. kole přivítaly Dračice na svém ledě v Rybářích favorita letošního ročníku ligy žen. Do utkání nastoupily s předsevzetím svoji kůži neprodat zadarmo. Již od prvního vhození puku na led bylo jasné, že Slavia svou roli favorita splní. Karlovarskou branku výborným výkonem hájila brankářka Lukešová. Obrovským překvapením pro celý zimní stadion a hlavně brankářku Matějů, bylo skákavé nahození Radostové v 8. minutě, které skončilo v síti. Za minutu byl stav již 2:0, když Hajdová přestřelila brankářku ležící na ledě. Hráčky Slävie svůj tlak na branku Dračic zesílily, ale Lukešová v první třetině pustila za svá záda puk pouze ve 13. minutě po střele Šťastné, asistenci si připsala Zelenková. Tato branka znamenala snížení stavu na 2:1.

Do druhé třetiny nastoupily Slávistky se snahou utkání zvrátit a předváděly své umění. Pěkné kombinace Holešové a Studentové znamenaly stav 2:4 po druhé třetině.

Třetí třetina vyzněla jednoznačně pro hostující hokejistky, kterým se pětkrát povedlo dopravit puk za záda Lukešové. Nejprve ve 42. min. Studentová (Bukvová), ve 44. min. třetí brankou Holešová (Studentová a Dvořáková), ve 45. min. Nosalová (Zelenková), ve 47. min. Zelenková (Studentová) a svou čtvrtou brankou ukončila brankostroj Holešová (Studentová) v 59. min. Slávistky ve třech případech krásnými kombinacemi využily přesilovou hru.

Hodnocení trenérů K. Varů: Přestože jsme v zápase s vysoce favorizovanou Slavií prohráli 2:9, vedli jsme 2:0 a ještě v polovině zápasu to byl nerozhodný stav 2:2. Od té doby byla znát převaha soupeřek nejen herní, ale i výsledková. Hráčky se proti rychlým a dobře kombinujícím Slávistkám vydaly ze všech svých sil.