Dračice si s Plzní neporadily

Ženy: HC Plzeň - HC Dračice Karlovy Vary 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

P l z e ň - Karlovarské slečny a mladé paní se v neděli vydaly dobýt plzeňské ledové království, jenže domácí děvčata byla tuze špatnými hostitelkami. Plzeň byla po celé utkání střelecky aktivnější a už po dvou třetinách měla k dobru šestibrankový náskok. Jediný čestný úspěch Dračic zaznamenala Bauerová. Skóre ale uzavřela na konečných 7:1 zkompletovaným hattrickem plzeňská Staňková.

Extraliga žen, 14. kolo, so 19.11.2005, Zimní stadion Plzeň
Plzeň
7:1
3:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 7., 36., 54. Staňková (2x Zahálková, Šmejkalová), 19., 33., 38. Zahálková (na druhý Dvořáková), 3. Mannová (Nováková) – 51. Bauerová (Šindelářová). Rozhodčí: Růžičková – Bouzek, Dvořáková. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Zásahy brankářek: 19 – 31. Diváci: 100.
Plzeň: Kopejtková – Mannová, Krauzová, Timofijová, Sokolová, od 9. Jaklová, Lipková – Staňková, Zahálková, Fialová A. – Outlá, Dvořáková, Šindelářová – Nováková, Kotousová
Karlovy Vary: Lukešová – Fričová, Hornová, Kotrbáčková I., Hajdová – Bauerová, Kopecká, Šindelářová – Kotrbáčková S., Popperlová, Kuklová – Radostová, Wadowská, Trampotová – Vaňousová, Lexová

Domácí do utkání nastoupili přesně tak, jak trenér Jurina říkal po zápase s Neratovicemi, tedy v plné sestavě a s Kopejtkovou v brance, na druhé straně se proti svému mateřskému klubu postavily útočnice Šindelářová, Trampotová a Vaňousová.

Plzeňanky ale nedali Karlovarským ani šanci se pořádně rozkoukat a hned udeřily – ve 3. minutě Nováková vybojovala puk v rohu, předložila ho před branku, kam si najela Mannová a střelou mezi betony překvapila Lukešovou - 1:0. Plzeň i nadále vedla ofenzívu a v 7. minutě se po buly prosadila střelou bez přípravy Staňková - 2:0. Až poté se prosadili hosté, rozjetá Fričová prověřila střelou přes obránce Kopejtkovou. Z protiútoku zahrozila Staňková, která tečovala ve vzduchu nahození Zahálkové, ale Lukešová reflexivním zákrokem lapačkou zabránila jasnému gólu. V 11. minutě se opět blýskla Lukešová, když zneškodnila betonem průnik a následnou střelu Fialové, která se prosmýkla kolem Kotrbáčkové a Hajdové. První obrovskou šanci Dračic zazdila v 16. minutě kapitánka Bauerová, do které jí dostala přihrávkou zpoza branky Šindelářová, ale z metru trefila jen brankářku. Hosté zvýšili aktivitu a v 19. minutě si udělala výlet do útočného pásma obránkyně Kotrbáčková I., jejíž střelu však vyrazila Kopejtková. Pár vteřin nato však Kotrbáčková hrubě chybovala v rozehrávce, díky níž nabídla Zahálkové nájezd a ta šancí nepohrdla – střela bekhendem skončila i s brankářkou v brance – 3:0.

Hned po úvodní buly prověřila Zahálková střelou po ledě Lukešovou, ta ale odolala. Ve 25. minutě měla Plzeň výhodu jedné dívky v poli, když za nedovolené bránění šla pykat Fričová. Plzni ale přesilovka hrubě nevyšla a Vary se s přehledem ubránily. Plzeň opět zatlačila až ve 28. minutě, kdy se Lukešová blýskla dvěma perfektními zákroky proti střelám Outlé a Staňkové, navíc o minutu později se vytasila jedním z klíčových zákroků proti střele Zahálkové, která po přihrávce Staňkové pálila do odkryté branky, leč Lukešová se stihla bleskově přemístit. Hosté hrozili zejména z brejků, jeden z mála se povedl Kotrbáčkové I., která ve 32. minutě střílela bekhendem, ale Kopejtková puk pokryla. Na druhé straně se málem prosadilo nahození Sokolové, které si Lukešová málem srazila do branky. Bez šancí však byla v čase 32:26, kdy Dvořáková poslala lahůdkový pas na Zahálkovou, která poslala puk přesně do víka – 4:0. Šanci korekce měla po vhazování ve středovém kruhu Fričová, ale její dělovku z mezikruží vyrazila Kopejtková vyrážečkou, naopak na druhé straně se do nájezdu dostala Fialová, ale z metru branku přestřelila. Ve 37. minutě pak našlápla Staňková a střelou po ledě propálila mezeru mezi betony karlovarské brankářky – 5:0. Naštvaná na sebe mohla být Lukešová ve 38. minutě, kdy nedostatečně přikryla puk před dotírající Zahálkovou, ta totiž do lapačky klepla a puk si nadvakrát cestu do branky našel – 6:0. Poslední šancí třetiny byla střela Fialové do břevna.

Dračice promrhaly na přelomu třetin přesilovou hru, přesto v úvodních minutách měla pár dobrých šancí. Obrovský závar přišel ve 48. minutě, kdy Kopejtková nejprve vychytala Kotrbáčkovou S. i Wadowskou, ale hlavně po střele Popperlové, kterou jen vyrazila před sebe, ale tygřím skokem puk stihla přikrýt lapačkou před dotírající Radostové. Plzeň pak hrála v 50. minutě přesilovou hru, ale stejně jako v Neratovicích se radovaly soupeřky – Bauerová obdržela puk od Šindelářové, obtočila se jako hroznýš kolem Sokolové a svůj sólový únik korunovala překrásnou střelou do horního růžku branky – 6:1. Plzeňská děvčata si uvědomila svoji laxnost a v 54. minutě si našlápla na pravé straně Staňková, kterou vyslala na zteč Šmejkalová, a puk nasměrovaný nad rameno Lukešové znamenat druhý hattrick v zápase – 7:1. Další šancí domácích byla střela Novákové v 57. minutě, která však nešťastně trefila jen tyč. Poslední velkou šancí bylo prosmýknutí Zahálkové zprava, ale Lukešová už se nenechala překvapit. Utkání tak zakončil střet Radostové s Lipkovou, po kterém domácí obránkyni musely pomáhat spoluhráčky na střídačku. Se závěrečným hvizdem tak utkání skončilo 7:1, tedy stejným brankovým rozdílem, jakým skončilo první utkání těchto soupeřů.

Eliška Zahálková (asistentka trenéra Plzně(: "Dnes jsme odehráli velice dobré utkání, musím vyzdvihnout všechny hráčky, útočnice, obránkyně, brankářku za to, jak přistoupily k utkání. Bylo dobré vidět, že jsme schopni odehrát ho na tři pětky, což se nám povedlo po celou dobu zápasu. Povedlo se nám vstřelit rychlé dva góly, ale přesto to potom bylo těžké utkání, Vary kousaly. Až když jsme v závěru druhé třetiny přidali další tři branky, bylo v podstatě rozhodnuto."