Dračice v nadstavbě nestačily na Lvice

Ženy: Karlovy Vary - Beroun 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
V rámci třetího kola nadstavby karlovarské hokejistky poprvé narazily na celek z vyšší skupiny A, do které se touží dostat. Na úvodní branku Berounských Lvic sice ještě dokázala odpovědět reprezentantka Hajdová, v závěru však soupeřky předvedly více chladnokrevnosti a nekompromisně trestaly chyby domácích Dračic. Ty si tak připsaly druhou porážku v nadstavbové části.
Liga žen - skupina B, n3, ne 3.2.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Beroun
1:4
0:1, 1:0, 0:3
Branky: Hajdová - Váchová 2x, Solničková, Malá. Asistence: Bauerová - Malá 2x, Mayerová. vyloučení: 5:6, navíc Solničková (BER) 10 min. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Zásahy brankářek: Lukešová 32 - Štěpánková 27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Karlovy Vary: Lukešová - I.Kotrbáčková, S.Kotrbáčková, Wadowská, Hornová - J.Fričová, Bauerová, Vylíčilová - Trsková, Pöpperlová, Hajdová - Trampotová, Tumpachová

V této sezoně první měření sil Karlových Varů s Berounem dopadlo lépe pro Lvice, které hlavně ve třetí třetině tvrdě trestaly chyby Dračic. Po první třetině vedly hostující hráčky díky brance Váchové po asistenci Malé v 16. minutě. V polovině prostřední části se domácím podařilo vyrovnat zásluhou Sabiny Hajdové, která dorazila střelu Bauerové. Ve třetí třetině se Dračice snažily utkání rozhodnout ve svůj prospěch, ale dobře bruslící Lvice tvrdě trestaly jejich chyby v útočném pásmu a utkání strhly na svou stranu brankou Váchové ve 42. minutě. O chvíli později ve vlastním oslabení ujela Solničková a po objetí braky zvýšila už na 1:3. Poslední branku utkání vsítila v 52. minutě Malá za přispění Mayerové. Přes 4 obdržené braky podala domácí brankářka Lukešová vynikající výkon a dovedla zlikvidovat i několik samostatných úniků Solničkové, Součkové a Mayerové.

Hodnocení trenérů K.Varů: V první třetině naše hráčky nestačily soupeřkám bruslařsky a ty se ujaly vedení. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a v přesilové hře skórovali. Ve třetí třetině jsme vlastními chybami soupeřkám umožnili skórovat a soupeř zaslouženě vyhrál.