Energetici bojovali, na body z Třince to nestačilo

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Karlovarští hokejisté nevstoupili do utkání s nejvzdálenějším celkem zrovna nejlépe. Od úvodu první třetiny byli pod tlakem a museli se bránit střelám Ocelářů. V první části diváci branku ve Werk Areně neviděli, avšak v té druhé se s nimi roztrhl pytel. Po dvou slepených gólech se do vedení dostali Třinečtí, avšak energetici se nevzdali a velkou bojovností a pílí se jim podařilo vyrovnat, následně se i dostat do vedení. Poslední část už ale patřila opět Ocelářům a karlovarští hokejisté jim tak podlehli v poměru 3:4.
Tipsport extraliga, 34. kolo, po 30.12.2013, Werk Arena
Oceláři Třinec
4:3
0:0, 2:3, 2:0
Branky a nahrávky: 23. Roth (Polanský), 24. Martin Růžička (Roth), 44. Orsava (Krejčí, Bonk), 50. Varaďa (Krejčí, Orsava) – 30. Micka (Rýgl), 36. Balán (Pohl, Zaťovič), 36. Vachovec (Hovorka, Dresler). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Balán (KVA) 5 min + DKU. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4445. Střely na branku: 52:18. Zblokované střely: 4:3. Hity: 16:10. Vhazování: 44:23. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Oceláři Třinec: Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Krejčí, Roupec, Foltýn, Lojek – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Varaďa, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Marek Růžička, Matuš
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič (C), Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Vlach, Látal – Koblasa, Hruška, Micka

Úvodní třetina byla mnohem aktivnější v podání domácích hráčů. Ti hostujícího brankáře Závorku zasypali dvaceti střeleckými pokusy, ani jeden z nich ale nenašel cestu do karlovarské svatyně. Oceláři si úvodním náporem vybojovali rychlou početní výhodu. V ní byli aktivní Polanský s Adamským, Závorku ale překonat nedokázala.

Nejlepší střelec domácích Adamský se pokoušel zlomit Závorkovo kouzlo i v dalším průběhu periody, pokus z osmé minuty ale do černého nemířil. Za dalších šest minut se do vyložené možnosti dostal Peterek, střelu z bezprostřední blízkosti ale Závorka pokryl lapačkou. Největší příležitost otevřít skóre měli domácí v šestnácté minutě, střela Polanského, i dorážka Adamského ale skončily na pravé tyči karlovarské branky. A když se z ojedinělého brejku hostů neprosadil Micka, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední dvacetiminutovka byla pro oko fanouška mnohem atraktivnější a hlavně bohatší na góly. V úvodu periody sice Varaďa ještě pas Orsavy nezužitkoval, Oceláři pak ale dostali příležitost dvojnásobné početní výhody a tu využili dokonale. Z přesilovky uběhly pouhé čtyři vteřiny když se od modré trefil Vladimír Roth. Slezané pak pokračovali v klasické početní výhodě a i tu dokázali zužitkovat. Martin Růžička si vyměnil kotouč s Rothem a střelou z voleje propálil přesunujícího se Závorku – 2:0.

Hosté po dvou inkasovaných brankách výrazně pookřáli a byli to právě oni, kdo v dalším průběhu určoval tempo zápasu. Energie si také vypracovala dvojnásobnou početní výhodu, v ní se mohl prosadit Drtina, jeho tvrdý pokus ale pouze orazítkoval tyč Hrubcovy branky. Západočeši sice početní výhodu zužitkovat nedokázali, dlouho však smutnit nemuseli. V polovině zápasu se šikovnou tečí Rýglovy střely prosadil Tomáš Micka.

Energie pokračovala v aktivní hře, ta jim přinesla ovoce v šestatřicáté minutě. Nejprve skóre srovnával Stanislav Balán, kterému střela sice příliš nesedla, plachtící kotouč si i tak našel cestu do třinecké svatyně. Vyrovnaný stav vydržel pouhých šestadvacet vteřin, když jej na stranu Karlových Varů překlopil Michal Vachovec. Karlovarský forward dostal kotouč do jízdy a střelou švihem propálil bezmocného Hrubce – 2:3.

Domácí se nechtěli smířit s nepříznivým stavem a ještě před druhou sirénou chtěli srovnat misky vah. O to se pokoušel Polanský, v závěru třetiny i Varaďa, ani jeden ale Závorku překonat nedokázal. Na vyrovnání si tak hráči s dráčkem na prsou museli počkat do závěrečné dvacetiminutovky.

Oceláři hráli přesilovku, když od modré pálil Krejčí. Jeho pokus lehce tečoval Jakub Orsava, kotouč letěl mimo Závorkův dosah a zapadl do hostující svatyně. Po vyrovnání se taktovky zápasu ujali domácí hráči, ti se za každou cenu pokoušeli vstřelit vedoucí branku. V zakončení postupně ale selhali Růžička, Orsava a Varaďa.

Slezané se ale přeci jen dočkali kýžené branky na 4:3. V padesáté minutě Závorka vyrazil střelu Krejčího jen na hůl Václava Varadi, který objel ležícího brankáře Energie a zasunul kotouč do odkryté části branky.

Ani hosté ale nechtěli odejít z třineckého ledu bez bodu. Blízko k vyrovnání byl v padesáté šesté minutě Vachovec, nenápadnou střelou trefil spojnici Hrubcovy klece. Snahu hostů srovnání uťal v sedmapadesáté minutě Balán, který za hru vysokou holí inkasoval trest na pět minut, čímž prakticky znemožnil hostům jakoukoli snahu o srovnání. Oceláři si v posledních minutách dokázali pohlídat své vedení a dokráčet tak ke třem bodům. Třinec – Karlovy Vary 4:3.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Jsme strašně rádi za vítězství, protože cesta k němu dnes byla hodně trnitá. Hráči dřeli, ale v oslabení jsme si to zkomplikovali. Inkasovali jsme dvě slepené branky, Vary vstřelily dokonce vedoucí gól. Ale musím ocenit, že tým dře a dře. Je semknutý a bojuje a v závěru to zvrátil. My věříme, že to prolomíme a že vítězství přijdou.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Utkání začalo velkým, až drtivým tlakem domácích, který jsme se štěstím přestáli. Do druhé třetiny jsme šli s tím, abychom co nejdéle udrželi stav 0:0, ale Třinec pak dal dva góly v přesilovce pět na tři a pět na čtyři. My jsme pak přesilovku pět na tři nevyužili, nicméně se nám podařilo zápas otočit. Třinec měl ale v závěru znovu velký tlak. Hrál dobře přesilovky, dal z nich tři góly a my jedeme domů bez bodů.