Hrajeme hodně oslabení, to nás stojí síly, mrzí Martina Zaťoviče

Poslední zápas roku 2013 sehráli energetici na ledě Třince. Zápas plný zvratů ve skóre nakonec dopadl lépe pro domácí celek, který po výhře 4:3 bere všechny body. Utkání z pohledu poraženého týmu hodnotí Martin Zaťovič.

Energie jela do Třince s jasným cílem přetavit vítězství z posledního duelu v další body. Západočeši dokázali otočit skóre také v pondělním klání, nakonec jim to ale k bodům nestačilo. Ocelářům se totiž povedl stejný kousek, v závěrečné třetině domácí otočili stav zápasu na 4:3 a získali všechny tři body. „Bylo to fyzicky velmi náročné utkání. Jsme bez bodů, bez síly a ještě nás čeká dlouhá cesta domů,“ smutnil po zápase Martin Zaťovič po prohraném duelu.

Domácí měli v první třetině 20 střel, co k tomu říct?
Třinec nedal dva zápasy gól. Hráli doma, věděli o co jim jde. Do zápasu vletěli, zkoušeli to z každé pozice. My si s tím ze začátku nevěděli rady, první třetinu jsme ale uhráli na 0:0. Pro nás to bylo dobré, bohužel jsme to neuhráli až do konce.

Po dvou brankách Třince se vám povedl obrat, cítili jste, že jsou domácí na lopatkách?
Já už si to taky říkal, poté, co jsme dali gól na 3:2, že dneska vyhrajeme. Sice jsme neproměnili přesilovku pět na tři a jak se říká, tak tým, který ji nepromění, nevyhraje zápas. Je škoda, že Jirka Drtina trefil v závěru tyčku, ale to už nezměníme.

Nebyli jste příliš nadšení z výkonu rozhodčích, že?
To je pořád dokola, že si říkáme,co by, kdyby... Hrajeme venku a máme hodně vyloučených. Na to si nemůžeme stěžovat, jsou to naše zbytečné chyby. Hráli jsme hodně oslabení. Stojí nás to hodně sil, které pak v závěru zápasu chybí. Na rozhodčí se nevymlouváme, je to v našich hlavách.

Při gólu Varadi možná v obraně Energie chybělo trochu více důrazu...
My jsme si říkali, že před bránou musíme hrát do hokejek, aby se nedostávali k dorážkám. Tomáš Závorka dneska pochytal strašně moc šancí, nebýt jeho, tak je zápas rozhodnutý po první třetině. Varaďa je silný na puku, to jsme věděli. V té gólové šanci jsme si ho špatně pohlídali a on nás potrestal.

V závěru pak byl vyloučen Stanislav Balán. Byl to ten rozhodující moment?
Spíš rozhodl ten gól na 4:3, ten nás položil a my už se z toho nedokázali vzpamatovat. To vyloučení bylo tři minuty před koncem, navíc na obou stranách. V oslabení jsme už pak hráli jen minutu. Na to bych to neházel. My si ten zápas prohráli vlastními chybami a vyloučeními. To byl ten rozhodující faktor.

Zdá se, že nejlepším bekem podle Radegast Indexu bude vyhlášen opět Michal Gulaši. Hovoříte na toto téma v kabině?
Občas na to téma něco padne. Je to takové ocenění práce toho obránce. Když je defenzivně laděný, tak je pro něj jen dobře, že takovou statistiku někdo sleduje. My bychom ale raději vyhrávali, než abychom měli nějaké zelené helmy.