Energetici neprorazili zdivo značky Murín

Z l í n - Hokejisté HC Energie neprolomili kletbu zlínského zimního stadionu a potřetí v řadě odešli z jeho ledu poraženi, aniž by vstřelili branku. Ani skvělý výkon Edgarse Masalskise mezi karlovarskými tyčemi nestačil k bodovému zisku, neboť všichni západočeští střelci ztroskotali na zdi jménem Igor Murín. Videorozhodčí posvětil trefu Kováčika do prázdné branky při závěrečné siréně, a tak Zlín porazil Karlovy Vary 2:0, po třetinách 0:0, 1:0 a 1:0.
Tipsport Extraliga, 6. kolo, pá 24.9.2004, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky: 38. Barinka (R. Hamrlík, M. Erat), 60. Kováčik. Rozhodčí: Homola - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:7, navíc Hlavačka (KVA) 10 minut. Bez využití. Diváci: 4646. Průběh utkání: 2:0.
Zlín: Murín - Galvas, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Kristek - Barinka, Čajánek, M. Erat - Okál, Mokrejš, Kováčik - Záhorovský, Martin Čech I., Ambruz.
Karlovy Vary: Masalskis - Kutlák, Ptáček, Suur, Hlavačka, Bauer, J. Polák - Tomík, Míka, Košťál - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Dvořák, Alinč, Milan Procházka.

Poučeni z předchozího nezdaru s Litvínovem, vyjeli karlovarští hokejisté na led Stadionu Luďka Čajky ve Zlíně s defenzivnější taktikou. Při absenci Hurtaje, léčícího poraněná žebra, se elitní útočná letka energetiků zcela rozpadla, jelikož do utkání nemohl zasáhnout ani centr Ján Lipianský. Úvodní minuty střetnutí byly dle očekávání v režii domácích borců a jen výtečné zákroky lotyšského gólmana Masalskise udržely Karlovy Vary ve hře. V prvních pěti minutách musela varská jednička zasahovat proti dělovce Barinky a kombinaci Okála s Mokrejšem. Vrcholným zákrokem byl Masalskisův semafor aspirující na zařazení do soutěže o zlatou helmu z páté minuty, kdy střílejícímu Romanu Hamrlíkovi asi pořádně zhořkl jeho obnovený extraligový debut. Při Západočeších stálo chvílemi i štěstí. Průbojný Kristek jakoby odzvonil svou ranou do tyče úvodní nápor ševců. Energie poprvé vážněji zahrozila až v 15. minutě. Míka a Ptáček vyzkoušeli pohotovými ranami Murína, ale stejně jako přesilovkové manévry Alinčovy řady zakončené Michalem Dvořákem, překvapivý úder nepřinesly.

Povzbuzeni příznivým vývojem, vstoupili Pazourkovi svěřenci do prostřední části aktivněji. Nervóznější medvědi se jen těžko dostávali do tempa a z neurovnané hry plné zakázaných uvolnění jasně těžili hosté. Jako skupina buldozerů si v útočném pásmu počínala Skuhravého formace, jenže jasná převaha centimetrů i svalů v několika ošemetných situacích změnu skóre nezajistila. Chytré Míkovo nahození rozluštil Tomík, nebezpečná teč pozorného Murína nezaskočila. Rostoucí rozladěnost ve zlínské aréně ukončila až dvojice vyloučení na straně Karlovarských. Trenérem Bokrošem promíchané řady nalezly recept na Masalskise až těsně poté, co se na led vrátil druhý potrestaný Jiří Polák. Hamrlíkovu vyraženou střelu dotlačil za bezmocného brankáře Peter Barinka a chvíli před druhou přestávkou poslal Hamé do těsného vedení.

Odhodlání vyrovnat bylo v zelenobílém provedení hostí nezměrné. Dnes velmi aktivní Míka poslal do čisté šance kanonýra Tomíka. Ale stejně jako Kutlák, který si v oslabení proklestil cestu až k zakončení, ztroskotal na hlavním hrdinovi večera, vynikajícím Igoru Murínovi. Pravděpodobně rozhodující okamžik celého střetnutí přišla v 51. minutě. V rychlém sledu se nechali zbytečně vyloučit Čajánek s Leškou a nabídli tak soupeři více než minutu trvající dvojnásobnou početní výhodu. Oslabení ovšem domácí sehráli báječně, nedovolili Energii pořádně zakončit a když navíc potřetí v zápase faulovat Hlavačka, začalo zlínské vítězství dostávat daleko jasnější obrysy. Ty definitivně potvrdil v poslední vteřině do prázdné branky Kováčik. Karlovy Vary své chudé bodové konto ze střetnutí ve Zlíně opět nerozšířily, navíc, už potřetí v řadě, odjíždějí z města obuvi bez vstřelené branky. Přesto byla Energie úřadujícímu mistrovi vyrovnaným soupeřem a až do posledních okamžiků sahala díky zlepšenému výkonu obrany v čele se spolehlivým Masalskisem minimálně po jednom bodu. HC Hamé potřetí za sebou vsítilo pouze dvě branky, přesto pokaždé dotáhla duel do vítězného konce. Karlovarští hokejisté se v dalším utkání střetnou na vlastním kluzišti v neděli s Lasselsbergerem Plzeň.

Ernest Bokroš (Zlín): "S výsledkem i tříbodovým ziskem jsme spokojení, ale předvedená hra ještě nebyla podle našich představ. Do první třetiny jsme chtěli vstoupit náporem, ale to se nám nepovedlo. Začali jsme být nervózní, protože jsme chtěli moc vyhrát. Naštěstí nás zachránil Roman Hamrlík, který si při svém prvním startu připsal finální nahrávku na Barinkův gól. Na ledě byla cítit jeho zkušenost, pomohl nám psychicky."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Myslím si, že jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Domácí vyhráli díky tomu, že využili situaci, kdy se náš hráč vracel z trestné lavice, zatímco my jsme přesilovky zúročit nedokázali."