Energetici obrátili utkání s Hradcem a berou tři body

HC Energie - Mountfield HK 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Po téměř čtrnáctidenní pauze nastoupili energetici k soutěžnímu utkání, jejich soupeřem byl v karlovarské KV Areně Hradec Králové. Gólové hody před utkáním fanoušci určitě nečekali, i přesto se ale několika dočkali. Ve druhé třetině sice Karlovarští prohrávali, díky brankám Radima Bičánka a Davida Hrušky však utkání otočili a po zásluze si připsali tři body do tabulky Tipsport extraligy.
Tipsport extraliga, 31. kolo, pá 26.12.2014, KV Arena
Mountfield HK
2:1
0:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 36. Bičánek (D. Hruška, Duda), 38. D. Hruška (Balán, Harant) – 28. Pláněk (Šimánek). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 10:7 + Vašíček (HKM) osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4129. Střely na branku: 19:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Habal – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, Šidlík, Deyl – Duda (C), Balán (A), D. Hruška (A) – Micka, R. Hruška, Flek – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – Pšurný, Kverka, Koblasa
Mountfield HK: Kantor – Vydarený (A), Dietz, Mikuš (A), Pláněk, Vašíček, Jank, Piegl – Šimánek (C), Mertl, Knotek – Pospíšil, Kukumberg, Dej – Červený, Tvrdík, Skokan – Vantuch, Troliga, Beránek

Zápas začal z obou stran poměrně opatrně, ani jeden celek nechtěl chybovat, do útoku se vydávaly spíše sporadicky a soustředily se převážně na kvalitní obranu. První vzrušení pro diváky v hale přišlo v sedmé minutě, kdy se do zakončení prodral hradecký Tomáš Knotek, avšak branku hlídanou Habalem minul. V první třetině se poměrně dost vylučovalo, ani jeden tým však svou výhodu nedokázal využít. Když se minutu a půl před koncem první části před bránou snažil dorážet Duda, vzplály na ledě emoce. Ty se v Hradeckých udržely a po půl minutce vypluly na povrch z Jiřího Vašíčka, který nesouhlasil s dvouminutovým trestem a po následných protestech obdržel dva desetiminutové tresty, utkání pro něj v onu chvíli skončilo a mohl se jít sprchovat.

Druhá třetina už fanouškům obou celků přinesla konečně góly. Opět se často vylučovalo a i díky tomu se jako první dostali do vedení hosté z Hradce Králové. Při dvojnásobné početní výhodě neměl problém se zakončením přesně k tyči Martin Pláněk a početná skupina hradeckých fanoušků měla důvod k radosti. Dvojnásobnou přesilovku si však vyzkoušeli i domácí, a ačkoliv jejich přesilovky nejsou moc dobré, tato se jim podařila. Hruška adresoval přihrávku na Radima Bičánka, který se do puku také opřel a Kantora prostřelil. Karlovarští byli touto brankou povzbuzeni a stále se drali kupředu, což se jim znovu vyplatilo. Do přečíslení dvou proti jednomu se dostali Balán s Davidem Hruškou a karlovarská „Hruškovice“ již neměla se zakončením do prázdné brány problém.

Ihned na úvod třetí třetiny měl Hradec ideální možnost na vyrovnání, zahrál si totiž přesilovou hru. Karlovarští ale neměli sebemenší problémy s bráněním. O pár vteřin později si oba týmy své role prohodily, avšak ani domácí hokejisté nebyli ve své početní výhodě úspěšní. Největší šance přišla v osmačtyřicáté minutě, když si Radek Duda zamíchal s pukem a svižnou střelou trefil tyčku Kantorovy brány. Hradec se o něco více tlačil do útoku, a nechával tak otevřená zadní vrátka. Toho domácí málem využili sedm minut před koncem, po Dudově přihrávce však David Hruška nepotvrdil roli snipera a netrefil zcela okrytou bránu. Domácí využívali okýnek v obraně Hradce a pokoušeli se rozhodnout, velikou šanci měl Skuhravý, avšak přečíslenou dvou na jednoho zakončil jen střelou do Kantora. V samotném závěru si ještě energetici zkomplikovali cestu za třemi body vyloučením, hosté však ani přes silný tlak puk za Habala nedostali a domů se vrací bez bodu.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Utkání dnes bylo vyrovnané. Oba týmy využily dvojnásobnou přesilovku. Hrálo se i mnoho klasických přesilovek, ale v oslabení odvedli všichni hráči dobrou práci. Dnes prakticky rozhodlo jedno přečíslení, které jsme my proměnili v rozdílovou branku. Soupeř měl přečíslení také, ale nevyužil je. Za tři body jsme rádi, kluci dnes pracovali na sto procent.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Utkání s podobným scénáře jsme letos sehráli snad už osm. Při dnešním trendu pískání zápasy rozhodují přesilovky, my jsme bohužel využili jen tu dvojnásobnou. Na jeden gól se venku vyhrává jen těžko.